partner serwisu

Slack - Messenger dla biznesu - używany przez ponad milion osób dziennie

Slack - <em>Messenger dla biznesu</em> - używany przez ponad milion osób dziennie
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
26 czerwca 2015, 00:14
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
komunikacja w zespole, komunikator biznesowy, komunikator dla biznesu, komunikator internetowy, slack

Slack to jeden z najmłodszych komunikatorów na rynku. Do tego o tyle specyficzny, że w założeniu skierowany do wąskiej grupy odbiorców okazuje się być jednym z najszybciej rozwijających się serwisów internetowych. Slack, czyli "Messenger dla biznesu", w ciągu ostatnich czterech miesięcy podwoił liczbę użytkowników, a każdego dnia korzysta z niego ponad milion osób.

Twórcy Slacka mogą jedynie pomarzyć o popularności równej takim komunikatorom, jak WhatsApp, który może pochwalić się miliardem aktywnych użytkowników każdego dnia, czy cieszącym się nieco mniejszym uznaniem Messengerem. Jednak nie takie było założenie tego projektu. Slack ma wypełnić nisze na rynku biznesowych komunikatorów ułatwiających pracę w grupach i wszystko wskazuje na to, że akurat to zadanie udaje mu się zrealizować znakomicie. Twórcy bohatera tej aktualności pochwalili się właśnie, że z ich usługi korzysta codziennie ponad milion osób. Przy wspomnianych wcześniej aplikacjach nie jest to wynik rzucający na kolana, ale jeszcze w lutym Slacka używało 500 tysięcy użytkowników, a 16 miesięcy temu, kiedy usługa wyszła z fazy testów było ich zaledwie 15 tysięcy. Jednak najbardziej zaskakuje liczba osób, które korzystają z płatnej wersji tego komunikatora. Jest ich w tej chwili ponad 300 tysięcy, co pozwoliło twórcom Slacka zanotować w ostatnich 12 miesiącach przychód w wysokości 25 milionów dolarów. Na podstawie tych informacji firma Slack Technologies została wyceniona na bajońskie 2,8 miliarda dolarów, co nawet mimo takiej liczby płacących użytkowników i przy takich przychodach wydaje się być sumą wziętą cokolwiek z kosmosu.

Tak szybko rosnącą popularność Slack zawdzięcza aplikacjom klienckim przeznaczonym na komputery osobiste i urządzenia przenośne, a także wariantowi pozwalającemu na korzystanie z tego komunikatora w przeglądarce internetowej. Jednak to, co przyciąga największą rzesze użytkowników, to możliwość połączenia ze Slackiem ponad 900 000 aplikacji firm trzecich takich jak Twitter, Dysk Google czy Giphy.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.