partner serwisu

Premiera Super Mario Run na Androidzie tuż za rogiem

Premiera Super Mario Run na Androidzie tuż za rogiem
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
20 marca 2017, 09:58
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, endless runner, gry, gry na androida, nintendo, super mario run

Hit Nintendo - mobilna gra z najbardziej rozpoznawalnym hydraulikiem wszech czasów - zadebiutowała na iOS w grudniu ubiegłego roku. Posiadacze smartfonów i tabletów z systemem Android mogą już jednak zacierać ręce. Super Mario Run zadebiutuje w Google Play w przyszłym tygodniu. Ciekawe czy na nowej platformie także odniesie porównywalny sukces...

Fani sympatycznego Mario będą mogli pobrać grę 23 marca 2017 roku. Taką informację przekazało Nintendo za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze. Jeśli nie chcecie przegapić premiery, możecie zarejestrować się już teraz do newslettera na Google Play. Podobnie jak w przypadku dostępnej od kilku miesięcy wersji na iOS, tak i tutaj grę będzie można pobrać bezpłatnie. Niestety darmowa wersja Super Mario Run związana jest z dużymi ograniczeniami. By uzyskać dostęp do wszystkich 24 poziomów, a nie jedynie do trzech pierwszych, konieczne będzie uiszczenie pewnej opłaty. Jakiej dokładnie? Tego na razie nie wiadomo. 

Jeśli mielibyśmy sugerować się cenami z App Store, moglibyśmy przypuszczać, że kwota ta oscylować będzie w okolicach 10 euro, czyli prawie 43 zł. Jednak z uwagi na fakt, że użytkownicy Androida nie wydają pieniędzy tak chętnie, jak posiadacze iPhone'ów i iPadów, być może Nintendo zaoferuje im nieco niższą cenę. Tak czy owak jesteśmy przekonani, że Super Mario Run odniesie w Google Play nie mniejszy sukces. W App Storze w ciągu pierwszych 9 dni aplikacja została pobrana aż 50 milionów razy, choć jedynie 5% wśród tylu użytkowników zdecydowało się zapłacić za pełną wersję gry.

Super Mario Run to gra z gatunku tzw. endless runner. Zasady są znacznie prostsze niż w przypadku tradycyjnych gier platformowych, z jakimi mieliśmy do czynienia w długiej historii tej serii. W endless runnerach bohater porusza się automatycznie w jednostajnym tempie, natomiast zadaniem gracza jest wykonywanie określonej akcji (w przypadku SMR - skoku) w taki sposób, by postać uniknęła przeszkód. Jest to pierwsza gra Nintendo i zarazem pierwsza gra z Mario, którą da się kontrolować zaledwie jednym palcem.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.