partner serwisu

Nowy Skype dla Androida oraz debiut na Fire Phone - integracja z telefonicznym spisem kontaktów

Nowy Skype dla Androida oraz debiut na Fire Phone - integracja z telefonicznym spisem kontaktów
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
24 lipca 2014, 21:07
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, amazon, android, fire phone, komunikator, microsoft, skype, smartfon

Znany na całym świecie komunikator, Skype, którego właścicielem jest od pewnego czasu Microsoft, otrzymał nową wersję dla systemu Android. Została ona też przygotowana dla, co jest jej debiutem na tym urządzeniu, Fire Phone – telefonu zaprezentowanego niedawno przez Amazona. Skype 5.0 to przede wszystkim nowa funkcjonalność, dotycząca integracji z spisem kontaktów, znajdującym się na naszym smartfonie. 

Integracja ma ułatwić nam odnajdywanie na Skypie naszych znajomych. Dotychczas mógł to być proces dość nużący i czasochłonny, jednak wraz z nową wersją komunikatora powinno to ulec zmianie. Ma to być możliwe dzięki przypisaniu numeru telefonu do konta Skype.

Po dokonaniu aktualizacji aplikacji zostaniemy poproszeni o weryfikację i potwierdzenie naszego numeru. Gdy już przebrniemy przez ten etap, będziemy mogli w pełni skorzystać z nowych możliwości wyszukiwania. Nasz spis kontaktów powinien automatycznie poszerzać się o znajomych, którzy także dokonają weryfikacji. Takie rozwiązanie spowoduje, że zarówno my z łatwością będziemy mogli odszukać wśród użytkowników komunikatora wszystkie osoby z naszego telefonicznego spisu kontaktów, jak też i one będą mogły odszukać nas. Ponadto, dzięki możliwości przypisaniu konta Microsoft do Skype’a, nasza lista znajomych poszerzy się też o dane kontaktowe z innych usług Microsoftu.

Oczywiście podawanie swojego numeru nie będzie obligatoryjne – zrobią to tylko ci, którzy będą chętni. Będzie także możliwość wyświetlania go tylko dla osób nam znanych. Wszyscy, którzy obawiali się upubliczniania swojego numeru dla innych, mogą spać spokojnie, testując przedtem nową funkcjonalność komunikatora. Niestety, nie będzie ona dostępna od razu. Firma obiecuje, że wprowadzi ją w ciągu najbliższych miesięcy. Wówczas wszyscy użytkownicy, którzy zaktualizują program, zostaną poproszeni o weryfikację numeru telefonu. Pozostaje więc uzbroić się w odrobinę cierpliwości. 

Skype_integracja

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.