partner serwisu

Netflix i Windows 10: można już pobierać filmy

Netflix i Windows 10: można już pobierać filmy
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
5 kwietnia 2017, 12:27
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
netflix, windows 10

Netflix udostępnił funkcję pobierania filmów i seriali offline w aplikacji dla systemu Windows 10. Wystarczy pobrać ze sklepu Microsoftu bezpłatną aplikację Netflix dla Windows 10, żeby móc oglądać ulubione filmy i seriale na komputerze lub laptopie nawet bez dostępu do internetu. Tym samym funkcja pobierania filmów do oglądania offline jest już dostępna na wszystkie platformy.

O możliwości pobierania filmów i seriali z Netflixa w celu oglądania ich bez dostępu do internetu informowaliśmy już na początku grudnia. Wtedy funkcja pobierania treści z Netflixa trafiła do aplikacji mobilnej dla Androida i Apple iOS. Od 4 kwietnia 2017 roku możliwość oglądania filmów offline mają również użytkownicy komputerów i laptopów z systemem Windows 10,  a także Windows 8.1. Ta sama aplikacja jest też dostępna dla posiadaczy smartfonów i tabletów z systemem Windows 10 Mobile oraz Windows Phone 8/8.1. Pamiętajmy jednak, że należy użyć aplikacji Netflix zainstalowanej ze sklepu Windows, a nie z dostępu do Netflixa za pośrednictwem przeglądarki. 

Bezpośrednio po uruchomieniu aplikacji Netflix w systemie Windows 10 i pozostałych wymienionych wyżej, na ekranie zobaczymy komunikat informujący o nowej funkcji. Zawiera on także przycisk prowadzący do treści, które możemy pobrać. Dla ścisłości: Netflix nie udostępnił wszystkich tytułów, ale wybór filmów i seriali które można oglądać bez dostępu do internetu jest duży. Do katalogu rzeczy "do pobrania" możemy dotrzeć również za pośrednictwem menu aplikacji, wybierając w niej pozycję Dostępne do pobrania.

Nawet jeżeli nie skorzystamy z kategorii Dostępne do pobrania, po wybraniu dowolnego filmu czy odcinka serialu, możemy zobaczyć przycisk Pobierz. Będzie on widoczny przy każdym tytule udostępnionym do oglądania w trybie offline. Nowa funkcja jest dostępna dla każdego subskrybenta usługi Netflix, bez względu na wybrany przez niego plan taryfowy.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.