partner serwisu

Netflix - aplikacja mobilna ma nową funkcję: pobieranie filmów do oglądania offline

Netflix - aplikacja mobilna ma nową funkcję: pobieranie filmów do oglądania offline
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
6 grudnia 2016, 19:21
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
netflix, netflix offline, streaming wideo, wideo online

Netflix to usługa, której raczej żadnemu miłośnikowi filmów online przedstawiać nie trzeba. Popularna, amerykańska, a działająca globalnie (również w Polsce) usługa strumieniowego przesyłania filmów pełnometrażowych i seriali nie jest już tylko usługą dostępną online. 2 grudnia br. wielu użytkowników tej platformy wideo online mogli otrzymać na swoich smartfonach czy tabletach (z zainstalowaną aplikacją mobilną Netflix) powiadomienie, iż po aktualizacji do najnowszej wersji programu mobilnego otrzymają nową funkcję: możliwość pobierania całych filmów czy odcinków seriali do pamięci urządzenia mobilnego, celem późniejszego obejrzenia offline. Istotnie, od kilku dni nowa funkcja jest już dostępna dla każdego subskrybenta usługi.

Gwoli ścisłości, możliwość pobierania filmów i seriali do pamięci urządzenia, na którym oglądamy treści oferowane przez Netfliksa dotyczy na razie jedynie części bogatej oferty serwisu. Wiele filmów oraz seriali nie zostało jeszcze przygotowanych do pobrania, niemniej już dla całkiem sporej liczby tytułów Netflix oferuje taką możliwość.

Polecamy
Netflix

Aplikacja mobilna dająca dostęp do bogatej oferty jednego z najpopularniejszych na świecie serwisów umożliwiających oglądanie filmów i seriali online - a teraz również i offline. Za pomocą aplikacji mobilnej można oglądać strumieniowane, jak i wcześniej pobrane do pamięci.

Trzeba jeszcze pamiętać o drugim ograniczeniu. Funkcja pobierania filmów lub odcinków seriali do oglądania offline dotyczy tylko urządzeń mobilnych. Oznacza to, że z możliwości pobrania filmu, po to by później obejrzeć go bez połączenia z internetem skorzystają posiadacze smartfonów i tabletów pracujących zarówno pod kontrolą systemu Android, jak i użytkownicy mobilnego sprzętu Apple z systemem iOS. Możliwość pobierania wybranych (dostępnych dla oglądania offline) tytułów jest dostępna dla każdego subskrybenta usługi, bez względu na wybrany przez niego plan taryfowy.

Dotychczasowi użytkownicy aplikacji Netflix muszą tylko pamiętać o zaktualizowaniu programu do najnowszej wersji. Zobaczą wtedy komunikat podobny do przedstawionego na powyższej aplikacji. Na smartfonach i tabletach z najnowszymi wersjami Androida aktualizacje aplikacji powinny być aktywne domyślnie, więc powinniśmy już dysponować wymaganą wersją aplikacji. Podobnie w przypadku platformy Apple - dla systemu iOS, wszystkie aplikacje również domyślne znajdują się w kolejce automatycznych aktualizacji, gdy tylko te zostaną opublikowane przez wydawców poszczególnych programów.

Po czym rozpoznać, że dany film czy serial jest dostepny do pobrania? Odpowiedź znajduje się na powyższej ilustracji - wszystkie tytuły opatrzone oznaczoną ikonką można pobierać do pamięci urządzenia mobilnego, w celu późniejszego odtworzenia danego tytułu bez konieczności łączenia się z internetem.

Jak wcześniej wspomnieliśmy - oferta tytułów dostępnych do pobrania jest podzbiorem wszystkich dostępnych w serwisie Netflix filmów i seriali, niemniej - podobnie jak w przypadku innych nowych funkcji serwisu wprowadzanych co jakiś czas, należy oczekiwać, że dostępny zakres filmów do pobrania będzie się zwiększać. Wszystkie filmy z dostępem offline zgrupowano w ramach nowej kategorii Dostępne do pobrania.

Dostęp do tej kategorii możemy uzyskać z poziomu głównego menu mobilnej aplikacji Netflix. Oprócz tego w menu programu pojawiła sie jeszcze jedna opcja: Pobrane pliki. Jak łatwo się domyślić, daje ona dostęp do wcześniej pobranych filmów i seriali. 

Nowa funkcja z pewnością zainteresuje subskrybentów Netflixa korzystających z planów taryfowych operatorów telekomunikacyjnych z kiepską ofertą na transmisję danych. Dzięki możliwości pobrania filmu i późniejszego jego obejrzenia offline, nie musimy martwić się o wyczerpanie limitu transmisji danych, wystarczy zawczasu - podczas np. korzystania z domowej sieci Wi-Fi - pobrać interesujące nas tytuły, by następnie móc je obejrzeć w podróży, nie martwiąc się o transmisję danych.

Nowa funkcja to dowód, że Netflix słucha jednak opinii swoich użytkowników i subskrybentów. Firma, która jeszcze niedawno zarzekała się, że oferta filmowa będzie dostępna wyłącznie w postaci strumieni na bieżąco przesyłanych online zmieniła zdanie właśnie pod wpływem licznych głosów konsumentów. Wydaje nam się, że ten ruch może wyłącznie przysporzyć dodatkowych klientów amerykańskiemu potentatowi. Natomiast dla rodzimych usługodawców VOD zmiana podejścia Netfliksa będzie stanowić ciężki orzech do zgryzienia. Czy i pozostali usługodawcy w Polsce zdecydują się na udostępnianie oferowanych tytułów także offline? Poczekamy, zobaczymy - o wszystkim dowiecie się z naszego serwisu.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.