partner serwisu

Nawigacja i Mapy Sygic z rozszerzoną rzeczywistością

Nawigacja i Mapy Sygic z rozszerzoną rzeczywistością
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
30 czerwca 2017, 12:23
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacja, gps, mapy, mobiradar, nawigacja, rozszerzona rzeczywistość, smartfon, sygic

Rozszerzona rzeczywistość to jeden z najważniejszych trendów technologicznych, jakie pojawiły się w ostatnich latach. Niedawno opisaliśmy najciekawsze aplikacje do rozszerzonej rzeczywistości, ale od tego czasu pojawiło się kilka kolejnych ciekawych programów mobilnych wykorzystujących tę technikę. Wśród nich jedna z najpopularniejszych nawigacji na Androida - Sygic, która po najnowszej aktualizacji używa techniki AR do, przynajmniej w założeniu, jeszcze lepszego, wygodniejszego i bezpieczniejszego prowadzenia kierowców. 

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Klasyczna nawigacja, wyświetlająca wytyczoną trasę do celu na cyfrowej mapie, to całkiem dobre rozwiązanie. Czytelne i wygodne. Ma jednak swoje minusy - jednym z nich jest możliwość pogubienia się we wskazówkach nawigacyjnych, zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych rond czy wielokierunkowych skrzyżowań. Drugi minus jest poważniejszy - taka nawigacja wymaga odrywania wzroku od drogi, co zmniejsza nasze bezpieczeństwo. Jednak, no cóż, przyzwyczailiśmy się już do klasycznego rozwiązania i powoli zaczęliśmy zapominać, że można by było zrobić to lepiej.

Tymczasem wprowadzona przez Sygic funkcja Nawigacja Rear View faktycznie robi to lepiej. Dzięki wykorzystaniu techniki rozszerzonej rzeczywistości na ekranie smartfona widzimy faktyczny, przechwytywany w czasie rzeczywistym przez kamerę smartfona, obraz drogi przed nami, a wskazówki nawigacyjne i wytyczona trasa wyświetlane są bezpośrednio na nim. Dzięki temu dokładnie wiemy, gdzie skręcić lub którym zjazdem zjechać ze skomplikowanego ronda. Co więcej, kiedy skierujemy wzrok na ekran smartfona, żeby sprawdzić trasę, którą powinniśmy jechać, ani na chwilę nie tracimy z oczu tego, co dzieje się przed naszym samochodem.  

Co prawda nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować funkcji Rear View w praktyce (nadrobimy to niebawem), ale na pierwszy rzut oka sprawia ona wrażenie naprawdę innowacyjnej i zdecydowanie usprawniającej korzystanie z nawigacji. W najbliższym czasie sprawdzimy, czy tak jest w rzeczywistości, czy warto za tę funkcję zapłacić około 40 złotych i przedstawimy Wam naszą opinię. Jeśli jednak dobre pierwsze wrażenie, jakie odnieśliśmy po pobieżnym zapoznaniu się z nawigacyjną rozszerzoną rzeczywistością się potwierdzi, to można będzie się spodziewać, że i pozostałe czołowe nawigacje, jak Mapy Google czy Here, niebawem zyskają podobną funkcjonalność.
 

Darmowa; Możliwość zakupów w aplikacji (od 23,99 zł do 109,99 zł); Brak reklam; Od lat 3; Interfejs w języku polskim.

NAwigacja z rozszerzoną rzeczywistością
GPS Nawigacja i Mapy Sygic

Aplikacja nawigacyjna z bezpłatnymi aktualizacjami map, wyposażona w mapy offline 3D opracowane przez popularną w branży nawigacyjnej firmę TomTom. Nawigacja z wskazówkami głosowymi, ostrzeżenia na żywo o ruchu drogowym czy funkcja HUD to wybrane możliwości tego programu.

Chcesz więcej najlepszych publikacji o świecie mobile? Zainstaluj MobiRadar już dziś i korzystaj tylko z najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.