partner serwisu

Najnowsza przeglądarka Opera Software opublikowana - Opera 23, czyli aplikacja "z sercem"

Najnowsza przeglądarka Opera Software opublikowana - Opera 23, czyli aplikacja "z sercem"
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
23 lipca 2014, 12:40
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
heart button, internet, opera, opera software, przeglądarka internetowa, przycisk serca

Norweski producent Opery, firma Opera Software, udostępniła najnowszą wersję swojej przeglądarki, oznaczoną numerkiem 23. Przynosi ona kilka zmian, w tym jedną związaną z jej ,,sercem'' - przyciskiem opatrzonym stosowną ikoną, znajdującym się po prawej stronie paska adresu. 

Serce było obecne w przeglądarce już wcześniej, lecz jej twórcy po rozmowach z użytkownikami dowiedzieli się, że niektórzy spośród nich nie do końca wiedzieli, do czego on służy. Z tego powodu nie był on w zbyt powszechnym użyciu. Teraz ma się to zmienić. Pod przyciskiem ukryto menu, które pozwala na łatwe dodanie (lub usunięcie) danej witryny do jednego spośród trzech proponowanych miejsc: paska zakładek, strony szybkiego wybierania lub do schowka. Wcześniej dostępna była tylko jedna opcja – dodanie do schowka. W najnowszej wersji twórcy zdecydowali się rozszerzyć jego funkcjonalność.

Opera_23_serceKamień z serca spadnie także tym, którzy w poprzednich wersjach głowili się nad lokalizacją paska zakładek. Stosowna pozycja została już jakiś czas temu usunięta z głównego menu, wobec czego użytkownicy byli zmuszeni do dokładnego przeszukiwania opcji programu. Teraz wszystko jest dużo prostsze - po dodaniu skrótu do pierwszej strony internetowej pasek zakładek automatycznie pojawia się we właściwym dla siebie miejscu (czyli pod paskiem adresu) i pozostaje tam (chyba, że zdecydujemy się go wyłączyć). Można dostosować go do własnych potrzeb za pomocą tworzonych na nim folderów, porządkujących zakładki.

Opera_zakladkiW nowej wersji poprawiła się też ogólna stabilność programu. O ile poprzednie wersje miały tendencje do kończenia pracy w najmniej spodziewanym momencie, o tyle teraz ma być pod tym względem dużo lepiej (także w sytuacji, gdy korzystamy z dodatkowych pluginów). Mają to odczuć szczególnie te osoby, które korzystają z przeglądarki przez cały dzień (to głównie dla nich twórcy kierują te zmiany).

Opera_23_screen

Twórcy programu obiecują dalsze zmiany, związane rozwijaniem możliwości przycisku serca. Ponadto następna wersja, oznaczona numerkiem 24, ma zostać wypuszczona także na Linuksa (który już od dłuższego czasu czeka na kolejną Operę). Tymczasem jednak Operę 23 (w wersji dla Windows lub Maca) można pobrać, klikając na poniższy przycisk.

PobierzOpera

2014.07.24, 17:56
'O tej przeglądarce internetowej mało kto słyszał' - faktycznie, mało kto słyszał o Operze. Brawo twórcy tytułów na onecie! O przeglądarce Sleipnir albo ComodoDragon mało kto słyszał - to fakt, ale o Operze to słyszała masa osób.