partner serwisu

Microsoft udostępnia aktualizację Lumia Cyan Windows Phone 8.1

Microsoft udostępnia aktualizację Lumia Cyan Windows Phone 8.1
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
15 lipca 2014, 21:58
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, internet explorer, kafelki, lumia, lumia cyan, microsoft, nokia, nokia camera, update, windows phone, windows phone 8.0, windows phone 8.1, word flow

Microsoft, wespół z „poddanym sobie” zespołem Nokii, opublikował długo oczekiwaną aktualizację dla serii telefonów Lumia. Od pewnego czasu była ona źródłem wielu spekulacji oraz dyskusji, które teraz wreszcie będą mogły się zakończyć. Update został niedawno wypuszczony na kilku wybranych rynkach, teraz zaś jest dostępny dla wszystkich posiadaczy microsoftowych smartfonów, działających pod kontrolą Windows Phone 8.0.

Ulepszeń jest dosyć sporo. Warto wspomnieć choćby o tym, że Lumia Cyan przynosi większe możliwości personalizacji ekranu startowego. Jest to możliwe m.in dzięki dodaniu kolejnej kolumny, która, zwiększając ilość kafelków, pozwoli na przypisanie do niej wielu dodatkowych, przydatnych nam aplikacji, skrótów i innych rzeczy. Całość można zaś można uczynić przezroczystą, tak by widoczna była znajdująca się za „kaflami” tapeta. Dodano też Centrum Powiadomień, zbierające w jednym miejscu wszystkie ostatnie aktywności naszego telefonu.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie klawiatury „Word Flow” – według producenta ma ona pozwalać na pisanie z ogromną szybkością, a zarazem wygodą, bez odrywania palca od ekranu. Dzięki możliwości zapamiętywania najczęściej pojawiających się słów i sformułowań powinna to być jedna z najlepszych wirtualnych klawiatur.Lumia_cyan_wordflowWygodniejsze będzie także przeglądanie stron internetowych, a to za sprawą nowej wersji Internet Explorera, od teraz wspieranego sprzętowo, który będzie jeszcze lepiej dostosowany do współczesnych „webowych” standardów.

Lumia Cyan ma zapewnić lepszą jakość fotografii, a to dzięki zmianom w Nokia Camera, oprogramowaniu odpowiedzialnym za obsługę aparatu. Poprzez m.in. pewne zmiany w interfejsie aplikacji. ma ona sprawić, że zrobienie perfekcyjnych zdjęć będzie jeszcze łatwiejsze, podobnie jak ich późniejsza edycja i udostępnianie.Lumia_Cyab_Nokia_CameraTo tylko niektóre z ulepszeń, wprowadzanych wraz z aktualizacją mobilnego systemu Microsoftu. Już w najbliższych dniach posiadacze smartfonów z rodziny Lumia powinny mieć możliwość zapoznania się ze wszystkimi dobrodziejstwami nowej wersji Windows Phone. Na tej stronie można sprawdzić dostępność jej dla poszczególnych telefonów z WP na pokładzie, a także dowiedzieć się, w jaki sposób dokonać aktualizacji.

Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2019-05-26 godz. 21:00.