partner serwisu

Lecz się zdrowo z aplikacją Moje Leczenie

Lecz się zdrowo z aplikacją Moje Leczenie
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
8 maja 2014, 19:03
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Regularne przyjmowanie zapisanych przez lekarza medykamentów to jeden z warunków udanego, skutecznego leczenia. Jednak w natłoku zajęć, w chaosie i dynamice dnia codziennego każdemu może zdarzyć się zapomnieć o przyjęciu planowanej dawki leków. Nie zawsze musi to spowodować poważne konsekwencje, nieraz jednak może w znacznym stopniu zaszkodzić całemu procesowi leczenia. 

Jeśli również macie problemy z pamiętaniem o porach i dawkowaniu przyjmowanych leków, pomóc może wam aplikacja Moje Leczenie przygotowana przez Connectmedia, dzięki której zaplanujecie cały proces leczenia. 

Wystarczy po kolei wpisać przyjmowane leki, podać częstotliwość i godziny ich przyjmowania oraz dawkowanie.

Moje Leczenie

Od tej chwili aplikacja będzie przypominać o konieczności zażycia leku i odpowiedniej jego dawce.

Moje Leczenie

Możemy też sprawdzić, jakie leki mamy zaplanowane na kolejne dni a także zapoznać się ze statystykami leczenia, czyli zobaczyć, czy jakichś nie przegapiliśmy którejś z zaplanowanych dawek.

Moje Leczenie

O ile podstawowa funkcjonalność aplikacji Moje Leczenie działa bez zarzutu, to jednak brakuje nam w niej możliwości planowania np. pomiaru ciśnienia, temperatury czy poziomu cukru - a regularne wykonywanie tych badań w niektórych przypadkach nie jest mniej ważne od przyjmowania leków. Tej możliwości brakuje nam tym bardziej, że opis aplikacji zapowiada taką możliwość.

Niezależnie od tego braku, Moje Leczenie może być bardzo przydatną aplikacją dla osób, które muszą pamiętać o regularnym przyjmowaniu leków a także dla tych, którzy mają pod opieką osobę chorą i troszczą się o jej prawidłowe leczenie. O jej przydatności może świadczyć choćby fakt, iż w maju używało jej już 10 000 użytkowników, czyniąc z niej najpopularniejszą aplikację w kategorii Medycyna w polskim oddziale App Store.

Aplikacja dostępna jest za darmo w sklepach Google Play dla urządzeń z Androidem i w App Store dla smartfonów iPhone.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.