partner serwisu

Jutro rozpoczęcie publicznych testów OS X Yosemite - najnowszej wersji systemu operacyjnego dla Maców.

Jutro rozpoczęcie publicznych testów OS X Yosemite - najnowszej wersji systemu operacyjnego dla Maców.
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
23 lipca 2014, 20:53
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
apple, beta, ios 8, mac, macbook, os x yosemite, publiczne testy, system operacyjny

Już jutro rozpoczną się publiczne testy wersji beta najnowszej odsłony systemu operacyjnego dla Maców, OS X Yosemite. Apple udostępni ją dla pewnej liczby chętnych użytkowników. Ową "pewną liczbą" jest milion tych, którzy jako pierwsi zarejestrują się na stronie projektu za pomocą swojego Apple ID.

Wszystkie zarejestrowane osoby otrzymają do testów tę wersję systemu, która została w poniedziałek udostępniona dla deweloperów. Dzięki temu zarówno oni, jak i ,,zwykli śmiertelnicy'' będą mogli korzystać z tego samego oprogramowania. Przedstawiciele Apple zastrzegają jednak, że jedynie wersja deweloperska będzie otrzymywała częste aktualizacje. Jest to spowodowane koniecznością posiadania przez twórców programów jak najnowszego systemu operacyjnego. W przypadku OS-a przeznaczonego dla przeciętnego użytkownika, który skupia się przede wszystkim na jego codziennym (w większości przypadków raczej mało twórczym) wykorzystywaniu, ma to nie być aż tak konieczne.

Mimo pozornie niewielkiej ambitności codziennych zadań, publiczne testy są bardzo ważną częścią całego procesu powstawania systemu. Dzięki nadsyłanym wówczas wielu uwagom jego twórcy mają możliwość wykrycia i naprawienia wielu błędów, których w przypadku nieudostępniania oprogramowania dla szerokiej publiczności mogliby nie być w stanie wykryć przez bardzo długi czas, psując tym samym opinię o swoim produkcie.

Z uwagi na status beta, Apple odradza instalację systemu na naszym głównym komputerze. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na taki krok, powinien najpierw wykonać kopię zapasową wszystkich znajdujących się na nim danych. Dzięki temu zmaleje ryzyko wystąpienia ich utraty, a to pociągnie za sobą możliwość bezstresowego testowania jabłuszkowego OS-a.

Z uwagi na brak publicznych testów iOS 8, niektóre funkcje, integrujące system mobilny oraz dla Maców, będą w Yosemite zablokowane, jednak możliwość przetestowania wielu innych opcji powinna zrekompensować te braki. Swoją chęć przystąpienia do testów można zrealizować, rejestrując się na tej stronie (choć nie wiadomo, czy z puli miliona miejsc coś jeszcze zostało).

OS_X_Yosemite_testy

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.