partner serwisu

Gry mobilne - 200 milionów pobrań gier wrocławskiego studia T-Bull

Gry mobilne - 200 milionów pobrań gier wrocławskiego studia T-Bull
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
15 lutego 2017, 16:46
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
gry mobilne, t-bull

Wrocławskie studio programistyczne T-Bull, specjalizujące się w produkcjach mobilnych ogłosiło przekroczenie 200 milionów pobrań ich produkcji. Sukces ten pokazuje jednocześnie jak bardzo wzrosła dynamika branży gier mobilnych w ciągu ostatnich lat, a opublikowana przez T-Bull S.A. infografika dostarcza ciekawych informacji na temat znakomitej kondycji mobilnego gamingu, tak w Polsce, jak i na całym świecie.

Damian Fijałkowski, współzałożyciel studia T-Bull wspomina, że początki działalności w Polsce nie zapowiadały tak dużego sukcesu. Dwaj założyciele: Fijałkowski oraz Grzegorz Zwoliński na swojej pierwszej grze mobilnej, w ciągu tygodnia od jej premiery zarobili zaledwie 70 centów. Druga produkcja studia również nie przyniosła kokosów, tym razem tygodniowy dochód wynosił całe 3 dolary. Mimo to dwaj panowie nie poddali się, zmienili model biznesowy stawiając przede wszystkim na gry typu free-to-play, czyli najczęściej dziś spotykane produkcje, w które można zagrać bezpłatnie, ale w grach ukryte są mikropłatności ułatwiające rozgrywkę, czy przyśpieszające osiągnięcie celu gracza.

O tym jak zmieniało się tempo wzrostu rynku gier mobilnych najlepiej świadczą liczby pobrań aplikacji opracowanych przez wrocławską firmę. Pierwszy milion pobrań odnotowano w styczniu 2013 roku, rok później było to już 10 milionów. Kolejny rząd wielkości, czyli 100 milionów przekroczono w styczniu 2016 roku. Od tego poziomu wystarczył tylko rok, by liczba pobrań wzrosła dwukrotnie. Poniższa infografika pokazuje olbrzymią dynamikę rynku gier mobilnych.

(źródło: T-Bull S.A.)

Według szacunków holenderskiej agencji badawczej Newzoo, polski rynek gier był w 2016 roku warty około 1,75 miliarda złotych. W naszym kraju jest kilkanaście milionów graczy i fanów e-sportu. Większość z nich to przedstawiciele płci brzydkiej: 76 procent. Panie stanowią pozostały odsetek graczy.

Sukces wrocławian nie byłby jednak możliwy bez ciężkiej pracy - studio opracowało dotychczas ponad 150 gier mobilnych, wszystkie dostępne są w modelu free-to-play. Zdaniem przedstawicieli studia, najpopularniejszą produkcją w historii działalności spółki jest gra Real Car Speed. Choć nie jest to najnowsza produkcja (ostatnia aktualizacja tego tytułu nastąpiła w 2015 roku) to do tej pory pobrało ją ponad 20 milionów graczy mobilnych na całym świecie.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.