partner serwisu

Google Play Muzyka za darmo, choć na razie tylko w USA

Google Play Muzyka za darmo, choć na razie tylko w USA
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
24 czerwca 2015, 15:04
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
apple music, google, google muzyka, google play music, muzyka za darmo w w internecie, spotify, strumieniowanie muzyka

Google Play Muzyka za darmo? Brzmi niewiarygodnie, ale to jednak prawda. Konkurencja na rynku usług strumieniujących muzykę staje się coraz bardziej zażarta. Firma Google postanowiła wzbogacić swój produkt i udostępniła właśnie w Google Play Muzyka darmowy wariant pozwalający na bezpłatny dostęp do specjalnie przygotowanych stacji radiowych dopasowanych do różnego rodzaju codziennych aktywności użytkowników.

Nie tylko Spotify zbroi się w nowe funkcje przed zapowiedzianą na 30. czerwca premierą Apple Music. Jedna z najstarszych i najpopularniejszych usług niedawno wprowadziła do swojego produktu kilka nowych możliwości takich jak Taste Rewind, integrację z aplikacjami mobilnymi dla biegaczy oraz ogłosiła, że ma zamiar stać się platformą multimedialną udostępniająca oprócz muzyki także materiały wideo. W obliczu rosnącej i cały czas rozwijającej się konkurencji, także firma Google postanowiła odświeżyć swoją usługę Google Play Muyka. W opublikowanym na oficjalnym blogu firmy z Mountain View komunikacie przeczytać możemy, że użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych mogą już korzystać z nowej, darmowej funkcji w tej usłudze strumieniowania muzyki - stacji radiowych oferujących dopasowane do różnego rodzaju codziennych aktywności utwory. Takie playlisty przygotowane zostały przez ekspertów Google oraz twórców serwisu Songza i dopasowane są do takich czynności, jak wysiłek fizyczny, odpoczywanie, prowadzenie samochodu i wielu innych. Oprócz dostosowania muzyki do aktywności użytkownika można przeglądać ją podzieloną na gatunki, nastrój oraz dekady z których pochodzi.

Nowa funkcja w Google Play Muzyka jest darmowa, jednak podobnie jak w przypadku bezpłatnego wariantu Spotify użytkownikom prezentowane będą reklamy. Niestety nie wiadomo, czy i kiedy nowa usługa zostanie udostępniona w innych krajach. Google Play Muzyka oferuje także płatny wariant kosztujący 9,99$ miesięcznie i umożliwiający dostęp do ponad 30 milionów otworów muzycznych z bazy Sklepu Play oraz usunięcie wszystkich reklam z mobilnej, a także przeglądarkowej wersji usługi.

2015.06.25, 11:17
Można to uruchomić w Polsce, nawet cały interfejs jest już spolszczony, najwyraźniej ograniczenie jest tylko tymczasowe i projekt jest gotowy na inne kraje. Wystarczy raz zalogować się z amerykańskiego IP na Muzykę Google i funkcja się odblokowuje - potem możemy już korzystać normalnie, bez żadnych dodatków. Tu jest pokazane, jak to zrobić dokładnie: http://bit.ly/1QRksA7