partner serwisu

Google Campus Warsaw podsumował pierwszy rok działalności

Google Campus Warsaw podsumował pierwszy rok działalności
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
1 grudnia 2016, 13:28
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
google, google campus, google campus warsaw, startupy

Google Campus Warsaw to jeden z sześciu campusów utworzonych przez Google na całym świecie. To miejsce, w którym dobre pomysły polskich (i nie tylko) przedsiębiorców mogą ewoluować w ambitne i innowacyjne projekty technologiczne. Wsparcie merytoryczne, miejsce wymiany myśli, doświadczeń i wiedzy, a także możliwość bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi inwestorami, jak również prezentacje bardzo wielu startupów - to wszystko odbywa się właśnie w Google Campus Warsaw i w innych tego typu placówkach Google na całym świecie. Mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji podsumowującej pierwszy rok działalności polskiego kampusu Google'a.

Uruchomiony rok temu warszawski kampus Google zorganizował dziś w swojej siedzibie, na terenie warszawskiej wytwórni wódek "Koneser" konferencję prasową, na której Rafał Plutecki, szef Campus Warsaw w swojej prezentacji podsumował pierwszy rok działalności kampusu.

Campus Warsaw to przestrzeń Google'a dla przedsiębiorców do nauki, wymiany doświadczeń i tworzenia firm, które może zmienią świat. O tym, że każda z największych dziś firm technologicznych, w tym oczywiście Google, zaczynała bardzo skromnie świadczy choćby zaprezentowane podczas spotkania zdjęcie Siergieja Brina i Larry'ego Page'a, z czasów gdy ich firma rezydowała jeszcze w przysłowiowym "garażu".

Ciekawostką było wyjaśnienie, czemu Google zdecydowało się na umieszczenie jednego ze swoich kampusów technologicznych właśnie w stolicy naszego kraju. Jak się okazuje polscy informatycy pod względem poziomu kompetencji wypadają w ścisłej światowej czołówce - na trzecim miejscu. Ale warte podkreślenia jest też to, że cały region Europy Środkowo-Wschodniej obfituje w bardzo utalentowanych i świetnie wykształconych specjalistów od nowoczesnych technologii. Dzięki kampusowi mogą oni wykorzystać swoje umiejętności i realizować twórcze pomysły. Wsparcie ze strony biura i mentorów Google zwiększa szanse naszych ekspertów i przedsiębiorców na dynamicznie rozwijającym się globalnym rynku nowoczesnych technologii.

O tym, że Google Campus Warsaw swój pierwszy rok działalności rozpoczął z dużym rozmachem może świadczyć choćby liczba zorganizowanych w tym miejscu spotkań, pokazów, konferencji itp. Od początku działalności kampusu w Warszawie udało się już zorganizować aż ponad 430 tego typu wydarzeń. Jak łatwo zauważyć to więcej niż jedno wydarzenie dziennie, wliczając w to wszystkie weekendy i święta.

Rozwój placówki Google'a okazał się na tyle dynamiczny, że w 2017 Campus Warsaw przeniesie się do nowej, większej siedziby - będzie to znacznie większy budynek również położony w Praskim Centrum Koneser.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.