partner serwisu

Google AutoDraw zamieni bazgroły w eleganckie szkice

Google AutoDraw zamieni bazgroły w eleganckie szkice
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
13 kwietnia 2017, 16:13
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
autodraw, google

Nie umiesz narysować prostego kółka, a dzielenie się odręcznymi notatkami nastręcza Ci wstydu? Nic straconego. Google właśnie udostępniło darmową aplikację AutoDraw, która poprawia wygląd szkiców wykorzystując uczenie maszynowe. Sam wybierzesz, czy nakreślony przez Ciebie okrąg ma przypominać pizzę, arbuza, słońce czy uśmiechniętą buzię.

AutoDraw nie sprawi, że staniesz się drugim Matejką, ale zamieni Twoje nieudane bazgroły w bardziej przyjemny dla oka szkic. Program wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego, dzięki czemu jest w stanie samodzielnie zinterpretować jaki kształt artysta - czyli w tym przypadku użytkownik - miał na myśli. Oczywiście ostateczną formę obiektu w dalszym ciągu wybiera użytkownik, ale AutoDraw proponuje mu dość trafnie grupę podobnych do siebie kształtów. Gdy narysujemy pionową linię program pozwoli nam zamienić ją w nogę, latarnię, szczoteczkę do zębów, grabie czy wieżowiec. Gdy dodamy do niej linię równoległą oprogramowanie zasugeruje nam bardziej skomplikowane kształty - płoty, bramy, kraty, fotele i im podobne.

Google AutoDraw

Odręcznie wykonany szkic kota AutoDraw może przekształcić na znacznie ładniejszy rysunek

Co więcej pierwotny szkic wcale nie musi mocno przypominać formy ostatecznej. Przykładowo jeśli narysujemy kółko z dwoma trójkątami, czyli najprostszy z możliwych zarys kociego pyska, program pozwoli nam zmienić tę grafikę nie tylko w bardziej elegancki obraz zwierzęcej głowy, ale nawet w całą postać kota. Oprócz autokorekty oprogramowanie posiada standardowe narzędzia graficzne - tradycyjny ołówek, wypełnienie kolorem, geometryczne kształty i tekst. Każdy z narysowanych obiektów można później zaznaczyć i zmienić jego rozmiar bądź kolor. Obrazem możemy podzielić się bezpośrednio w mediach społecznościowych bądź zapisać w pamięci wewnętrznej naszego urządzenia.

Google AutoDraw nie pobierzesz ze sklepu Google Play i AppStore, ale bez problemu odpalisz aplikację w jakiejkolwiek przeglądarce. Oprogramowanie jest bezpłatne i działa zarówno na komputerach PC jak i smartfonach - wystarczy wpisać w przeglądarce odpowiedni adres.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.