partner serwisu

Facebook z własnymi programami telewizyjnymi jeszcze w tym roku?

Facebook z własnymi programami telewizyjnymi jeszcze w tym roku?
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
27 czerwca 2017, 00:10
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, portal społecznościowy, telewizja

Najpopularniejszy portal społecznościowy świata od dłuższego czasu pracuje nad ofertą dostępnych na wyłączność programów telewizyjnych. Wzorem Netflixa czy HBO, Facebook ma zamiar zainwestować w wysokobudżetowe produkcje. Jeśli wierzyć przeciekom, do jakich dotarł Wall Street Journal, Zuckerberg jest gotowy zapłacić producentom z Hollywood nawet 3 miliony dolarów za odcinek serialu.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

Pobierz MobiRadar

W produkcji rzekomo znajduje się już reality show "Last State Standing", w którym reprezentanci każdego ze stanów USA powalczą o główną nagrodę w wysokości 500 tysięcy dolarów. Jeśli chodzi o inne materiały (wstępnie mówi się o około 20 programach) raczej nie powinniśmy się spodziewać ambitniejszych treści. Facebook chce, by jego seriale podobały się widzom w wieku 13-34 lat i według WSJ portal szuka czegoś zbliżonego do "Słodkich kłamstewek", "Skandalu" czy "Kawalera do wzięcia". Epizody nie miałyby przekraczać 30 minut. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze programy trafią do sieci pod koniec tego lata. Źródła nie wspominają o płatnych subskrypcjach, zatem możemy przypuszczać, że Facebook nie zamierza monetyzować tych treści.

Facebook TV

 

Facebook musi starać się być na czasie. Jeden z jego największych rywali - Snapchat - wprowadził już parominutowe materiały wideo od tak znanych producentów telewizyjnych jak MTV, Time Warner czy Disney. Oryginalne serie mogłyby zatrzymać na dłużej aktualnych użytkowników lub przyciągnąć nowych, młodych odbiorców. Nie jest to jednak pierwsza plotka o takiej inicjatywie. Podobne informacje wypływają do sieci co kilka miesięcy. Czas pokaże, czy tym razem pokryją się z rzeczywistością.

Chcesz więcej? Zainstaluj MobiRadar już dziś i korzystaj tylko z najlepszych aplikacji.

Pobierz MobiRadar

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.