partner serwisu

Facebook Workplace otrzyma darmową wersję

Facebook Workplace otrzyma darmową wersję
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
9 kwietnia 2017, 22:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, facebook workplace, workplace za darmo

Workplace, znany wcześniej jako Facebook at Work, to zamknięta wersja serwisu społecznościowego Zuckerberga, która dedykowana jest firmom. Usługa wystartowała latem ubiegłego roku, jednak była dostępna jedynie w formie płatnej. Teraz Facebook poinformował, że wspomniana wyżej platforma będzie wkrótce dostępna bez konieczności opłacania abonamentu.

Bezpłatna wersja serwisu ma nosić nazwę Workplace Standard i - co z pewnością ucieszy małe oraz średnie firmy - nie będzie bardzo odbiegać od wersji premium. Jedynymi różnicami będą brak dostępu do narzędzi analitycznych (np. monitoringu logowań poszczególnych użytkowników) oraz brak wsparcia dla aplikacji zewnętrznych w przypadku wersji Standard. To oznacza, że bez żadnych opłat użytkownicy będą mogli korzystać z takich funkcji jak: tworzenie grup we własnym przedsiębiorstwie jak i w kolaboracji z innymi firmami, prowadzenie rozmów tekstowych oraz wideokonferencji (zarówno w formie 1:1 jak i grupowych), publikowanie postów, zdjęć i filmów oraz przeprowadzanie transmisji wideo na żywo.

Ideą Workplace jest łączenie ze sobą wszystkich. Ludzi, którzy są ciągle w podróży i pracują na urządzeniach mobilnych. Duże korporacje z rozproszoną siłą roboczą. Małe firmy z rynków rozwiniętych i rozwijających się. Wersja Standard sprawi, że rozpoczęcie pracy z platformą Workplace będzie łatwiejsze. - Vanessa Chan, Lider ds. Komunikacji w Facebook Workplace.

Chociaż na rynku znajdują się już podobne rozwiązania dedykowane firmom - m.in. Slack czy LinkedIn - to w dalszym ciągu Workplace może odnieść olbrzymi sukces. Przede wszystkim dlatego, że z Facebooka korzystają dziś wszyscy i znają go doskonale więc identyczny interfejs pomoże błyskawicznie wdrożyć w firmie nową metodę komunikacji. Ponad 2 miliardy użytkowników pomogą rozpropagować usługę, a bezpłatna wersja platformy to szansa na zdobycie klientów także w sektorze krajów rozwijających się. Niestety wciąż nie wiadomo kiedy Facebook udostępni Workplace Standard.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.