partner serwisu

Dobra wiadomość dla graczy (giełdowych) - WIG już jest w Google Finance

Dobra wiadomość dla graczy (giełdowych) - WIG już jest w Google Finance
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
16 kwietnia 2014, 00:51
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
giełdy, google, google finance, indeksy, notowania, spółki, warszawska giełda papierów wartościowych, wig, wig20, wskaźniki

Jeśli jesteście zainteresowani rynkami finansowymi, to z pewnością zainteresuje was informacja, że od kilku godzin za pomocą usługi Google Finance możecie śledzić wskaźniki, indeksy, ceny spółek i transakcje sprzedaży akcji dokonywane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Google rozszerzyło bowiem listę giełd, których wskaźniki prezentowane są w usłudze, o kilka kolejnych rynków, w tym o notowania Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Google Finance to bardzo wygodne narzędzie umożliwiające śledzenie w czasie rzeczywistym lub z bardzo niewielkim opóźnieniem zachowania najważniejszych wskaźników giełdowych i wahania cen akcji notowanych na tych giełdach spółek. Narzędzie to było jednak stosunkowo mało znane w Polsce, głównie ze względu na brak notowań warszawskiej giełdy, od dziś jednak może stać się jednym z podstawowych narzędzi używanych przez graczy.

Co umożliwia Google Finance? Nie będziemy przeprowadzać pełnego testu usługi, ale pokażemy kilka podstawowych funkcjonalności.

Wpiszmy w wyszukiwarkę "WIG" i na wykresie zobaczymy zachowanie Warszawskiego Indeksu Giełdowego w ostatnich pięciu dniach a także najważniejsze dane obejmujące ten zakres czasu.

Google Finance

Jeśli chcemy, możemy dowolnie ustalać interesujący nas przedział czasowy. Np. zobaczyć tylko ostatni dzień.

Google Finance

A jeżeli interesują nas dane historyczne, wystarczy jedno kliknięcie i mamy przed sobą wykres obejmujący cały okres funkcjonowania WGPW.

Google Finance

Ale giełda to nie tylko podstawowy indeks, ale też np. indeksy pochodne do WIG20, jak choćby WIG20SHORT, czy benchmarki - dla przykładu MiS80. Je również bez problemu znajdziemy w usłudze.

Możemy również śledzić wahania kursów poszczególnych spółek i porównywać je ze sobą lub odnosić do zachowania wybranych wskaźników, na przykład WIGu.

Google Finance

Jedna z ciekawszych i najbardziej przydatnych funkcji Google Finance to możliwość utworzenia własnego portfolio posiadanych akcji, rejestracja dokonywanych transakcji i śledzenie na bieżąco stanu portfela.

Google Finance

Google Finance to zdecydowanie jedna z najciekawszych usług w - trzymając się właściwej nomenklatury - portfolio Google. I choć z oczywistych przyczyn ustępowała popularnością takim usługom, jak Dokumenty, Dysk czy poczta Gmail, to wśród osób zajmujących się mniej lub bardziej zawodowo rynkami finansowymi ma wielu zwolenników. 

Cieszy więc, że jej twórcy dostrzegli w końcu także warszawską giełdę. Szkoda jedynie, że sama usługa wciąż nie jest dostępna w języku polskim. Mamy jednak nadzieję, że i to się wkrótce zmieni.

Jeżeli jesteście zainteresowani, jakie giełdy i które indeksy można znaleźć w Google Finance - ich pełną listę znajdziecie tutaj

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.