partner serwisu

Crysis Response od Facebooka będzie pomagać podczas katastrof

Crysis Response od Facebooka będzie pomagać podczas katastrof
Autor:
Paweł Krzyżanowski
Data publikacji:
15 września 2017, 16:01
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
crysis response, facebook, safety check, serwis społecznościowy

Facebook uruchomia swoje najnowsze narzędzie. Crysis Response stanowi centrum wszystkich narzędzi bezpieczeństwa najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Facebook doskonale zdaje sobie sprawę z mocy, jaką posiada. Jego ogromne możliwości komunikacyjne (codziennie odwiedza go prawie 1,3 miliarda osób) wykorzystywane są nie tylko do dzielenia się ze znajomymi wydarzeniami z życia, lecz także w dużo poważniejszych okolicznościach. Odgrywa on także poważną rolę w przypadkach ataków terrorystycznych czy katastrof. Do tej pory mogliśmy korzystać z dedykowanej takim wydarzeniom funkcji Safety Check, czyli możliwości oznaczenia się jako osoba bezpieczna i uspokoić w ten sposób rodzinę i znajomych oraz stopniowo rozszerzanych opcji związanych właśnie z bezpieczeństwem.

CR1

Uruchomione właśnie Crysis Response jest rozwinięciem i ukoronowaniem tego mechanizmu - agregatem wszystkich narzędzi Facebooka związanych z bezpieczeństwem. Jego główną częścią jest oczywiście wspomniane już Safety Check. Dodatkowo nowe narzędzie zawierać będzie, pokazaną w listopadzie ubiegłego roku funkcję pomocy społecznościowej, pozwalającą na koordynowanie pomocy w sytuacjach kryzysowych, możliwość zbierania środków finansowych dla poszkodowanych oraz centrum informacyjne w postaci postów, artykułów, zdjęć i materiałów wideo. Crysis Response jest obecnie wdrażane i będzie dostępne globalnie, dla wszystkich użytkowników Facebooka.

CR2

Nowe narzędzie to świetny ruch Facebooka, znakomicie wykorzystujący swój potencjał i zaufanie, jakim darzą go  użytkownicy. Pozostaje tylko życzyć nam wszystkim, abyśmy musieli z niego korzystać jak najrzadziej. Najlepiej wcale.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.