partner serwisu

CES 2017 - TomTom Sports na Androida - nowa aplikacja dla mało zmotywowanych

CES 2017 - TomTom Sports na Androida - nowa aplikacja dla mało zmotywowanych
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
5 stycznia 2017, 12:26
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacja sportowa, fitness, tomtom, tomtom sports

TomTom Sports to nowa aplikacja mobilna opracowana przez znaną, specjalizującą się w aplikacjach i urządzeniach do nawigacji firmę TomTom. Produkt został dziś zaprezentowany na odbywających się w Las Vegas targach CES 2017. Jak podkreślają przedstawiciele producenta, nowy program opracowano we współpracy ze sportowcami i użytkownikami aplikacji fitness. Domyślacie się zatem, co jest celem programu. Tak, TomTom Sports ma pomóc użytkownikom w utrzymaniu dobrej formy nie tylko poprzez wskazówki dotyczące samych treningów, ale również poprzez analizę trendów aktywności, czy generowanie motywujących do działania wiadomości.

TomTom Sports pełni trzy role: po pierwsze program ma za zadanie monitorować aktywność użytkownika i informować go o poczynionych postępach (np. pokonany dystans, czas jego pokonania itp.). Po drugie aplikacja automatycznie zachęca użytkownika do podjęcia jakiejś aktywności. Wreszcie po trzecie, w program wbudowano zestaw przydatnych wskazówek treningowych, dzięki którym nasz wysiłek będzie maksymalnie efektywny i przysłuży się polepszeniu naszej formy.

Dzięki analizie odczytów z wbudowanych w smartfon czujników przeciążeniowych, aplikacja TomTom Sports umożliwia śledzenie nawet 12 różnych form aktywności, takich jak na przykład bieganie, jazda na rowerze, pływanie, jazda na nartach, wspinaczka czy biegi górskie.

Program pozwala nie tylko monitorować, gromadzić i przetwarzać dane związane z naszą aktywnością, ale dba również o analizę zmian w składzie ciała czy pomiar tętna spoczynkowego. Trzeba jednak pamiętać, że funkcje te wymagają dodatkowego zakupienia odpowiednich urządzeń wearables firmy TomTom, pozwalających na rejestrowanie tego typu wartości.

Zaprezentowana na targach CES 2017 nowa aplikacja TomTom Sports umożliwia również łatwą wymianę danych z innymi popularnymi programami sportowymi, takimi jak m.in.: Endomondo, MapMyFitness, Runkeeper, Nike+, Strava i wieloma innymi. Zapowiedziany przez firmę TomTom program, trafi do sklepów Google Play (Android) oraz App Store (iOS) w lutym br. Aplikacja będzie dostępna na platformy Android, iOS, a także na urządzenia TomTom Runner, TomTom Touch, TomTom Adventurer, TomTom Multi-Sport czy TomTom Spark. Poniżej przedstawiamy jeszcze film promujący nową aplikację sportową:

 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.