partner serwisu

Bezpłatna aktualizacja dla smartfonów z rodziny Nokia X

Bezpłatna aktualizacja dla smartfonów z rodziny Nokia X
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
28 lipca 2014, 16:07
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, android, app switcher, microsoft, nokia, nokia store, nokia x, nokia x+, nokia xl, onedrive, onenote, ota, outlook, over the air, smartfon, upgrade

Po niedawno zapowiedzianych olbrzymich zwolnieniach w Microsofcie oraz spodziewanym końcu rodziny telefonów Nokia X, działających pod kontrolą Androida, gigant z Redmond sprawił miłą niespodziankę ich użytkownikom, publikując dziś przeznaczoną dla nich bezpłatną aktualizację. 

Update przynosi dla modeli Nokia X, X+ oraz XL kilka nowych funkcji. Wśród nich warto wspomnieć m.in. o programie App Switcher, który ma ułatwić przełączanie się pomiędzy uruchomionymi aplikacjami oraz zamykanie tych, które są niepotrzebne. 

App_switcher

Ponadto aktualizacja dodaje kilka aplikacji Microsoftu (które mają być od teraz preinstalowane na androidowych Nokiach). Znajdują się wśród nich Outlook, OneDrive oraz OneNote. Dzięki temu każdy otrzyma łatwy i wygodny dostęp do swojej Poczty Outlook, kalendarza oraz kontaktów, jak też i możliwość bezproblemowej synchronizacji różnych kont Outlook.com. Za pomocą OneNote użytkownicy będą mogli szybko dotrzeć do utworzonych notatek, które przechowywane są na dysku OneDrive. Zwiększono też możliwości synchronizowania umieszczonych tam plików – teraz z poziomu smartfona będzie można dokonać synchronizacji nawet 500 utworzonych za pomocą OneNote dokumentów.

OneONte_Outlook

Kolejną z wprowadzonych zmian jest łatwiejszy dostęp do Nokia Store, któremu przydano nowy wygląd, ale też zwiększono możliwości jego wyszukiwarki, dzięki czemu odszukanie oraz zainstalowanie znajdujących się tam aplikacji będzie jeszcze szybsze. Osobom chętnie instalującym pojawiające się tam programy bardzo powinien spodobać się dodany w sklepie widżet o nazwie Spotlight, dzięki któremu błyskawicznie otrzymają one powiadomienia o nowododanych aplikacjach i będą mogły je natychmiast pobrać i wypróbować.

Spotlight

Aktualizacji będzie można dokonać przez OTA (Over the Air). Użytkownicy telefonów Nokia X powinni albo zaczekać na powiadomienie, informujące o możliwości jej wykonania, albo ręcznie sprawdzić to w menu „Aktualizacje”. Zarówno producent, jak i my zachęcamy do dzielenia się Waszymi opiniami na ten temat.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.