partner serwisu

BBM w wersji beta dostępny dla Windows Phone

BBM w wersji beta dostępny dla Windows Phone
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
31 lipca 2014, 21:26
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, bbm, blackberry, blackberry messenger, chat, chat grupowy, ios, jeżynka, komunikacja, komunikator, microsoft, notatki głosowe, rozmowy grupowe, smartfon, wiadomości, windows phone 8, windows phone 8.1, windows phone store

W dniu dzisiejszym w sklepie Windows Phone pojawiła się pierwsza wersja, posiadająca na razie status beta, BlackBerry Messengera. Komunikator, kiedyś przeznaczony wyłącznie dla jeżynkowych smartfonów, teraz trafia na następną platformę, dzięki czemu kolejna grupa użytkowników technologii mobilnych może poznać jego funkcjonalność.

Twórcy programu obiecują, że BBM na Windows Phone ma oferować wszystko to, co zapewniło popularność jego pierwotnej wersji, czyli szybkość działania oraz zachowanie wszelkiej poufności i bezpieczeństwa podczas komunikacji (choć oczywiście nic nie ustrzeże przed zagrożeniem osobę korzystająca z programu w sposób nieodpowiedzialny).

Aplikacja oferuje kilka sposobów porozumiewania się. Podstawową jest BBM chat, pozwalający zarówno na rozmowę z pojedynczą osobą, jak i z, mniejszą lub większą, grupą (wśród naszych rozmówców mogą znaleźć się oczywiście wszyscy, którzy korzystają z BBM-a, także na platformach BlackBerry, Android oraz iOS). Podczas niej można przesyłać zdjęcia, notatki głosowe, kontakty do innych osób, a także udostępniać im swoją aktualną lokalizację. Odpowiednie powiadomienia informują w trakcie konwersacji o wiadomościach przeczytanych („R”) oraz dostarczonych („D”), a także o momencie, w którym nadawca naszej wiadomości rozpoczął pisanie odpowiedzi. Rozszerzeniem funkcjonalności chatu jest tryb BBM grupy, który pozwala na jednoczesną komunikację z nawet 50 osobami.

Funkcja „Znajdź znajomych” pozwala nam sprawdzić, kto jeszcze używa komunikatora, by następnie zaprosić go (lub też „ją” bądź „ich „) do grona swych rozmówców. Do samej rozmowy można potem przejść w bardzo łatwy sposób, wykorzystując BBM feeds. Informuje on nas o zmianach w profilach znajomych oraz pozwala na łatwą aktualizację własnego, a także umożliwia szybkie wysłanie wiadomości do danej osoby poprzez wybranie jej nazwiska na liście. Przydatną możliwością jest opcja przypięcia najważniejszych chatów grupowych oraz indywidualnych do ekranu głównego, co pozwoli na bardzo łatwy dostęp do nich.

Komunikator zostanie w najbliższych miesiącach wzbogacony o kolejne funkcje, tymczasem zaś chętni mogą wypróbować aktualną wersję. Jest ona dostępna dla telefonów działających pod kontrolą Windows Phone 8 oraz 8.1.

BBM_screen

BBM_screen

BBM_screen

BBM_Screen

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.