partner serwisu

Apple udostępnia iOS 8 beta 4

Apple udostępnia iOS 8 beta 4
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
22 lipca 2014, 21:49
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
apple, ios, ios beta 4, ipad, ipad air, ipad mini, iphone, tipp app

Wiele osób z wielką niecierpliwością czeka na zmiany (choć nie wszyscy wiedzą, czego dokładnie mają się spodziewać), które przyniesie nowy, ósmy już, iOS. Tymczasem pozostaje im jedynie śledzić doniesienia prasowe, na brak których nie mogą jednak narzekać. Dzieje się tak dlatego, że Apple z podziwu godną regularnością publikowało przez ostatnie tygodnie kolejne wersje, posiadające status „beta”, najnowszej odsłony „ajfonowego” systemu operacyjnego, iOS 8. Nie były one przeznaczone dla szerokiej publiczności, lecz dla deweloperów, mogących dzięki temu się z nim zapoznać. Teraz do ich rąk trafiła kolejna wersja, oznaczona numerkiem 4.

Przynosi ona poprawę stabilności i wydajności działania, a także nową funkcjonalność, którą Apple dodaje w każdej kolejnej „becie”. Nie mówimy tu oczywiście o wielkich, rewolucyjnych zmianach, ale raczej o drobnych (choć "drobny" to zawsze pojęcie względne) modyfikacjach. Rzeczą, o której warto wspomnieć na początku, jest obecność Tipp app – aplikacji, która ma pomóc początkującym użytkownikom w bliższym zapoznaniu się z obsługą iPhone’a. Może to być szczególnie przydatne w przypadku, gdy zechcemy sprezentować telefon z jabłuszkiem komuś, kto jest zupełnie „zielony” w kwestii obsługi najnowszych zdobyczy techniki.

Nowe opcje pojawiły się w sekcji Wiadomości. Wśród nich znajdziemy m.in. możliwość ustawienia dokładnego czasu, po którym archiwizowane będą wiadomości audio oraz video. Poprawiono funkcję dyktowania – teraz rozpoznane słowa będą od razu wprowadzane do treści wiadomości. Umożliwiono też użytkownikom wyłączenie Polecanych aplikacji, które pojawiały się na ekranie blokady. Kolejne zmiany dotknęły Centrum Sterowania (Control Center). Otrzymało ono nowy wygląd oraz kolorystykę ikon. Z czasem okaże się, czy taka „powierzchowność” przypadnie użytkownikom do gustu.

Apple_Control_Center

W ustawieniach klawiatury dodano możliwość zmiany sposobu podpowiadania słów z QuickType na Predictive. Ponadto w ustawieniach w aplikacji Mail będzie można samodzielnie przypisać funkcje dla gestów „w lewo” i „w prawo” w sekcjach Mail, Kontakty i Kalendarz. Dokonano też podziału kalorii na trzy rodzaje w aplikacji Health.

Health_app

Oprócz tego dokonano też zmian ikon niektórych aplikacji, a także nieco zmodyfikowano wygląd niektórych funkcji systemu (zmieniono np. jedną z emotek, oznaczającą szeroki uśmiech).

Emotka

Całość może nie prezentuje się bardzo imponująco, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż z każdą kolejną betą pojawiają się nowe zmiany, możemy raczej być spokojni o „olśnienie” (przynajmniej w przypadku wiernych fanów Apple), jakiego doznamy, gdy zostanie udostępniona finalna wersja iOS 8.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.