partner serwisu

Aplikacja mBank z obsługą Android Pay i wieloma nowościami debiutuje

Aplikacja mBank z obsługą Android Pay i wieloma nowościami debiutuje
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
12 kwietnia 2017, 12:01
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android pay, aplikacja, blik, mbank

Nowa aplikacja mobilna mBanku właśnie zadebiutowała i już niedługo trafi na smartfony i tablety klientów tego banku. Wśród nowości znajdziemy nie tylko zaprojektowany od podstaw interfejs, ale także nowe funkcje, jak obsługa Android Pay, specjalny system autoryzacji transakcji oraz ułatwiające zarządzaniem finansami mechanizmy analityczne.

Jedną z największych zmian względem starej wersji aplikacji do obsługi bankowości mobilnej mBanku jest zaprojektowany od nowa interfejs. Jest on teraz zgodny z wytycznymi Material Design. Zmiany w wyglądzie aplikacji objęły także ekran, który pojawiał się przed zalogowaniem do usługi. Można było znaleźć na nim kilka informacji dotyczących rachunku bankowego. Jednak niewielu użytkowników z niego korzystało, więc mBank postanowił z tej funkcji zrezygnować, ale będzie można włączyć go bezpośrednio w nowej aplikacji mBank. Jeśli jesteśmy przy logowaniu, to najnowsza odsłona aplikacji mobilnej pozwoli na weryfikację użytkownika za pomocą odcisku palca.

Nowa aplikacja mobilna mBank

Wielu zmian doczekały się także mechanizmy wewnątrz aplikacji. Największa z nich jest obsługa płatności zbliżeniowych za pośrednictwem usługi Android Pay, którą opisywaliśmy już na łamach naszego portalu. Jest ona dostępna w Polsce od kilku miesięcy, jednak jej implementacja w nowej aplikacji mBank jest wyjątkowa, bo nie wymaga korzystania z dodatkowych programów. Wszystko odbywa się wewnątrz aplikacji mBank, co sprawia, że obsługa płatności zbliżeniowych będzie jeszcze wygodniejsza. Nowości znajdziemy także w mechanizmie Blik, którego będzie można używać bez konieczności każdorazowego wpisywania kodu Blik.

Nowa aplikacja mobilna mBank

Wygodniejsze w nowej apliakcji mBank będzie także autoryzowanie transakcji. Zamiast przepisywać kod przesyłany przez bank SMS-em konieczne będzie jedynie dotknięcie przycisku Zatwierdź wyświetlanego w powiadomieniu pojawiającym się na ekranie smartfona lub tabletu. W nowej aplikacji mBank łatwiej będzie zapanować nad finansami. Będzie to możliwe dzięki nowym funkcjom pozwalającym na analizowanie wpływów i wydatków na rachunkach bankowych. Kompletnie nowa aplikacja mBank zadebiutowała dziś i sukcesywnie będzie aktualizowana na naszych smartfonach.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.