partner serwisu

Aplikacja iCoyote na urządzeniach mobilnych Prestigio

Aplikacja iCoyote na urządzeniach mobilnych Prestigio
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
23 kwietnia 2014, 03:46
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacja ostrzegająca przed radarami, chmura prestigio, coyote, icoyote, prestigio

Firma Prestigio poinformowała o nawiązaniu współpracy z Coyote System, dzięki której posiadacze smartfonów i tabletów tego popularnego w Polsce producenta otrzymają aplikację iCoyote, przekazującą na bieżąco informacje o ruchu drogowym i występujących utrudnieniach.

Bezpłatna aplikacja iCoyote ostrzega między innymi o kontrolach prędkości, radarach, fotoradarach stacjonarnych i odcinkowych, obecności patroli nieoznakowanych, wypadkach, korkach, zwężeniach dróg i uszkodzeniach nawierzchni. 

Zdarzenia, o których ostrzega iCoyote pochodzą od społeczności jej użytkowników, pozwala to na praktycznie natychmiastowe przekazywanie informacji do wszystkich uruchomionych aplikacji znajdujących się w pobliżu wystąpienia określonego zdarzenia czy np. obecności radaru lub patrolu. Jednocześnie iCoyote wykorzystuje opatentowany system weryfikacji zgłoszeń, więc ryzyko przekazania błędnych informacji ograniczone jest do minimum. Jednocześnie pozostali użytkownicy mogą daną informację potwierdzić lub odwołać, jeśli okaże się błędnie wskazana lub jest już nieaktualna. Dodatkowo każdy posiadacz aplikacji ma dostęp do informacji, ilu użytkowników iCoyote znajduje się w jego pobliżu.

Aplikacja iCoyote na urządzeniach Prestigio

Mimo bezpłatności aplikacji, pozbawiona jest ona jakichkolwiek reklam i innych elementów odwracających uwagę kierowcy od zdarzeń na drodze. Główna część ekrany to mapa (przygotowana w oparciu o Mapy Google), na której wyświetlane są wszystkie istotne informacje o ruchu drogowym, zaznaczone są też zasięgi poszczególnych zdarzeń, kierowca może więc sprawdzić, czy znajduje się już w zasięgu np. radaru. 
Korzystając z aplikacji można też przed wyruszeniem w podróż wyznaczyć dokładną trasę między dowolnie wybranymi punktami.

Aplikacja iCoyote dostępna jest w sklepie Google Play, jednak posiadacze smartfonów i tabletów Prestigio mają ułatwione zadanie - mogą oni pobrać oprogramowanie jednym kliknięciem z Chmury Prestigio, po zarejestrowaniu swojego indywidualnego konta. Rejestracja w Prestigio MultiCloud to także 200 GB darmowej przestrzeni do bezpiecznego wykorzystania na przechowywanie własnych dokumentów.

2014.04.27, 13:22
urządzenia są świetne, do tego ta chumrka z apklikacjami, szybka instalka i iCoyote śmiga, widzimy radary, policję wszystko jak trzeba, szybko i sprawnie, tak lubię