partner serwisu

Android 7.1.1 zostanie wydany 6 grudnia

Android 7.1.1 zostanie wydany 6 grudnia
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
28 listopada 2016, 11:07
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja androida, android 7.1.1, android nougat, nexus, pixel, pixel xl, smartfon

Android 7.1.1 zostanie udostępniony przez Google już 6 grudnia tego roku. Tak wynika z informacji, które pojawiły się na stronie internetowej australijskiego oddziału operatora komórkowego Vodafone. W pierwszej kolejności na aktualizację Androida mogą liczyć posiadacze smartfonów Nexus 6P, jednak użytkownicy modeli 5X oraz Pixel i Pixel XL powinni otrzymać uaktualnienie w tym samym czasie.

O Androidzie 7.1.1 pisaliśmy już pod koniec października, kiedy to przyglądaliśmy się jego najnowszej wersji testowej. Firma Google nie zdradziła dokładnej daty premiery stabilnej wersji tej aktualizacji, jednak we wszystkich wzmiankach przewijały się informacje, że będzie to początek grudnia. Dziś okazuje się, że jest to prawda, bo Android 7.1.1 Nougat zostanie udostępniony użytkownikom smartfonów Nexus 6P już 5 grudnia. Tak przynajmniej wynika z informacji opublikowanych na stronie internetowej Vodafone Australia.

Android 7.1.1 Nougat

Osoby, które poczuły się właśnie lekko zdezorientowane rozbieżnością dat w temacie tej publikacji i tej powyżej, muszą pamiętać o wynoszącej 10 godzin różnicy czasu między Polską oraz Australią. Android 7.1.1 zostanie udostępniony tradycyjnie w postaci aktualizacji OTA (Over The Air) oraz fabrycznych obrazów tego mobilnego systemu operacyjnego. Te drugie będzie można pobrać ze strony internetowej projektu Android. Tradycyjnie też w pierwszej kolejności uaktualnienie przeznaczone będzie dla urządzeń z serii Nexus oraz Pixel. Pierwsi szczęśliwcy, którzy będą mogli zainstalować Androida w wersji oznaczonej symbolem NMF26F, to posiadacze Nexusów 6P. Później "ważące" 650 MB uaktualnienie będzie dystrybuowane na inne urządzenia z logo Google, a cały proces potrwać ma do dwóch tygodni.

Android 7.1.1 to nie tylko zbiór najnowszych aktualizacji zabezpieczeń przeznaczonych na miesiąc grudzień. To także szereg nowości, o których szerzej pisaliśmy w naszej październikowej aktualności. Niestety, tak jak zawsze najnowsza wersja Androida przeznaczona jest dla urządzeń opracowanych przy współpracy z Google. Posiadacze smartfonów i tabletów innych firm będą musieli poczekać aż producenci, a potem operatorzy komórkowi przetestują uaktualnienie i udostępnią je dla swoich (wybranych) urządzeń. Ale to może zmienić się już niedługo, o czym przeczytacie w naszej aktualności o zmianach w sposobie aktualizacji Androida.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.