partner serwisu

Android 7.0 Nougat dla Samsung Galaxy S7 - na razie jeszcze beta

Android 7.0 Nougat dla Samsung Galaxy S7 - na razie jeszcze beta
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
21 grudnia 2016, 13:09
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, android 7, android nougat, galaxy edge s7, galaxy s7, samsung, samsung galaxy beta program

Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S7 oraz Samsung Galaxy S7 Edge będący uczestnikami programu Samsung Galaxy Beta Program otrzymali właśnie dostęp do najnowszej aktualizacji systemu Android w swoich telefonach do wersji Android 7.0 Nougat. Jest to już czwarte rozwojowe wydanie systemu Android 7.0 Nougat zmodyfikowane przez programistów Samsunga pod kątem użyteczności w obu wymienionych modelach smartfonów. Wciąż jednak jest to wersja testowa (beta). Najbardziej interesującą ciekawostką związaną z udostępnioną wersją oprogramowania systemowego dla smartfonów Samsunga, jest to, że ponoć zauważalnie poprawiono wydajność Androida 7.0 Nougat w modelu S7 Edge. A to nie jedyne zmiany.

Osoby, które partycypują (jako testerzy) we wspomnianym programie beta zarządzanym przez Samsunga i zdecydują się na instalację najnowszej wersji oprogramowania systemowego stracą dostęp do aplikacji Samsung Notes. Została ona w najnowszym wydaniu Androida 7.0 Nougat (oczywiście w wersji dla smartfonów Samsunga) zupełnie usunięta. Mimo to, na niektórych egzemplarzach zaktualizowanych do opublikowanej właśnie wersji beta użytkownicy zgłaszali, że dalej mają dostęp do rzeczonego programu - cóż, w końcu to wersja beta.

Oprócz tego - według informacji wyświetlanej na aktualizowanych smartfonach Samsunga, nowa wersja oprogramowania ma rzekomo poprawioną stabilność działania oraz usunięte dotychczas zauważone błędy. Poprawiono również błąd związany z aplikacją mobilną do korzystania z Facebooka, która w poprzednich wersjach  beta najnowszego Androida po prostu się zawieszała. Z drobniejszych rzeczy, które można dostrzec po aktualizacji zauważono, że zniknęły informacje o nazwie modyfikowanego oprogramowania (nie ma już napisów TouchWiz czy Samsung Experience). 

Wciąż nie wiadomo, kiedy użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S7 i S7 Edge, pracujący na stabilnym wydaniu Android 6.0 Marshmallow otrzymają aktualizację do stabilnego Nougat. Wiadomo jedynie, że finalna wersja "siódemki" w wydaniu dla smartfonów Samsunga, nie będzie oparta (jak wydania beta) na Androidzie 7.0 lecz na wersji Android 7.1.1. Niemniej data publikacji stabilnego wydania najnowszego Androida nie została jeszcze ogłoszona przez koreańskiego potentata.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.