partner serwisu
Krzysztof PojawaAktualności4 kwietnia 201423570

Od dawna oczekiwany, zaprezentowany podczas pierwszego dnia konferencji Build 2014 nowy system operacyjny Microsoftu przeznaczony dla smartfonów - Windows Phone w wersji 8.1 - chociaż pod względem nazwy różni się od poprzednika tylko dodaną po kropce jedynką, zawiera całą gamę zmian i nowości zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Centrum akcji i Cortana, choć na pewno są jednymi z najbardziej oczekiwanych, to nie wszystko. Urządzenia z tym systemem będą już mogły służyć nie tylko do dzwonienia i wysyłania smsów, przeglądania stron internetowych, odbierania maili czy odtwarzania multimediów, ale staną się w pełni osobistymi, spersonalizowanymi narzędziami, bardzo dobrze przygotowanymi do dużo poważniejszych zadań biznesowych.

Agnieszka SerafinowiczAktualności3 kwietnia 201416640

CorelDRAW Graphics Suite to jeden z najpopularniejszych pakietów graficznych na świecie, znany i doceniany przez użytkowników głównie ze względu na oferowane w nim narzędzia do tworzenia i edycji grafiki wektorowej. Na zorganizowanej przez przedstawicieli producenta konferencji prasowej mieliśmy okazję przekonać się, czego mogą się spodziewać potencjalni nabywcy nowego produktu, który już od 7 kwietnia ma być dostępny w oficjalnych kanałach dystrybucyjnych, a do polskich sklepów trafi ok. 10 kwietnia.

Dariusz HałasAktualności3 kwietnia 2014442430

8 kwietnia 2014 to data ważna dla użytkowników systemów Windows. Dzień ten jest ostatnim dniem wsparcia systemu Windows XP (z pominięciem wersji XP for Embedded Systems, czyli systemu XP funkcjonującego na różnego rodzaju terminalach, np. w... bankomatach; tutaj wsparcie będzie trwać aż do roku 2019). Ten sam dzień będzie również dniem premiery najnowszej wersji Windows: Windows 8.1 Update 1. Aktualizacja ta będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników posiadających system Windows zdolny do obsługi sklepu z aplikacjami, czyli tych, którzy posiadają komputery z Windows 8 i Windows 8.1.

Krzysztof PojawaAktualności2 kwietnia 201436320

Podczas rozpoczętej dziś konferencji Build 2014 Microsoft zaprezentował wiele spektakularnych nowości - Windows Phone 8.1 z osobistą asystentką o wdzięcznym imieniu Cortana, nowe smartfony Nokia Lumia czy może nie rewolucyjną, ale na pewno ewolucyjną aktualizację do systemu Windows 8.1. One wszystkie są niezwykle istotne, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Na nas jednak największe wrażenie zrobiła zupełnie inna nowość - Universal Windows Apps, czyli integracja aplikacji z wszystkimi urządzeniami ekosystemu Windows, niezależnie czy będzie to smartfon z Windows Phone, tablet czy komputer z Windows a nawet Xbox One.

Paweł PilarczykAktualności2 kwietnia 20143526612

W San Francisco trwa właśnie konferencja Microsoft Build. To impreza kierowana głównie do programistów, jednak jest o tyle istotna, że gigant z Redmont zamierza zaprezentować kilka nowych produktów i zapowiedzieć swoje strategie na najbliższych pięć lat. Wystąpi też nowy CEO Microsoftu, Satya Nadella. Jesteśmy na miejscu i na żywo relacjonujemy przebieg imprezy!

Krzysztof PojawaAktualności2 kwietnia 201424490

Tablety zamiast zeszytów i książek, specjalnie przygotowana strona internetowa zamiast dziennika, pracownie mobilne i udział w lekcjach nawet bez wychodzenia z domu. Brzmi nieco fantastycznie, ale to jest nie tylko możliwe – to już działa!

O tym, że szkoła nie zawsze musi kojarzyć się z niewygodnymi ławkami, czarną tablicą i kredą przekonaliśmy się kilka dni temu w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w podwarszawskich Ząbkach.

To właśnie ta szkoła, dzięki współpracy samorządu lokalnego z firmą Microsoft, ale nie tylko z nią, o czym również się przekonaliśmy, może być nazwana najnowocześniejszą szkołą w Polsce. Dlaczego?

Krzysztof PojawaAktualności29 marca 201431140

Od kilkunastu godzin nowe produkty Nokii z rodziny Nokia X są już oficjalnie dostępne w Polsce. Jak jednak mogliśmy się przekonać podczas konferencji prasowej, na której zostały zaprezentowane, Nokia X to nie tylko smartfony, ale przede wszystkim zupełnie nowa idea fińskiego, jeszcze przez krótką chwilę, producenta. 

Dariusz HałasAktualności28 marca 201469150

Microsoft Office i iPad? Dwa różne światy udało się wreszcie połączyć. Pierwsze publiczne wystąpienie na konferencji prasowej nowego CEO Microsoftu - Satyi Nadelli - i od razu mocne uderzenie. Nowy szef giganta z Redmond kocha chmury i wydaje się, że nie chce się specjalnie przywiązywać do jakiejkolwiek platformy sprzętowej. A oprogramowanie? Cóż, oprogramowanie ma działać na wszystkich urządzeniach, z których chcą korzystać użytkownicy. Jeżeli iPad jest najpopularniejszym tabletem świata, oczywiste jest że trzeba było coś z tym zrobić. I wygląda na to, że Satya Nadella zrozumiał to doskonale. Nowy Office dla iPadów jest już dostępny. Za darmo. No... prawie.

Krzysztof PojawaAktualności24 marca 201413450

Używacie Google Now w smartfonie? Już niedługo będziecie mogli - a niektórzy z Was być może już mogą - skorzystać z asystenta Google również na komputerach działających pod kontrolą Windows a także na Macach. Warunek? Oczywiście można się go domyślić - musicie mieć zainstalowaną przeglądarkę Chrome. 

Krzysztof PojawaAktualności21 marca 201417890

Nokia X. Jeśli jest wśród naszych czytelników ktoś, kto nie wie, co oznacza ta nazwa, to spieszymy z tłumaczeniem, że są to niedrogie smartfony fińskiego producenta działające pod kontrolą systemu Android. Jest to jednak zdecydowanie inny Android, niż ten, który znaliśmy do tej pory. 
Do ich oficjalnej polskiej prezentacji pozostał jeszcze tydzień, my jednak mieliśmy już okazję trzymać je w rękach, zapoznać się z fińską wariacją na temat zielonego robocika i dowiedzieć, co czeka deweloperów aplikacji, którzy zechcą przygotować iksowe wersje swoich produkcji a także tego, na co mogą – pod względem dostępnych usług i oprogramowania – mogą liczyć przyszli użytkownicy nowych urządzeń Nokii.

Krzysztof PojawaAktualności18 marca 201410600

Rzadko zdarza się, żeby wielokrotnie przekładana premiera oprogramowania - kiedy wszyscy oczekujący dotrwali prawie, że do godziny zero - okazała się nie być premierą, a pogrzebem. Zdecydowanie nie jest to częste zjawisko, ale - co pokazała nam dwa dni temu Mozilla - czasem się zdarza. 

Krzysztof PojawaAktualności14 marca 201412040

Możliwość zrobienia zdjęcia i dopiero późniejszego zdecydowania, na którym jego elemencie ma być skoncentrowana ostrość była do tej pory domeną wyłącznie telefonów Nokia Lumia wyposażonych w technologię PureView. Od dziś z tej funkcji mogą skorzystać użytkownicy każdego modelu Lumii z Windows Phone 8.

Krzysztof PojawaAktualności14 marca 201412290

Kilka godzin temu Chris Schneider, marketing manager Microsoftu odpowiedzialny za pakiet Office zapowiedział, że w najbliższym czasie rodzina Office 365 powiększy się o kolejnego członka - Office 365 Personal. Dokładna data premiery tej wersji pakietu nie została podana, natomiast Schneider stwierdził, że nastąpi to na wiosnę

Krzysztof PojawaAktualności13 marca 2014153920

Po ponad roku oczekiwania na przeznaczoną dla Windows 8, działającą w Modern UI wersję VLC Media Player w Sklepie Windows pojawiła się wreszcie pierwsza publiczna beta tej aplikacji. 

Krzysztof PojawaAktualności6 marca 201412601

Kilkanaście godzin temu Mozilla przedstawiła na swoim blogu projekt, którego celem jest wprowadzenie i rozpowszechnienie nowego standardu kodowania plików JPEG, zapewniającego większy stopień kompresji danych przy zachowaniu dotychczasowego poziomu stratności kodowania.

Krzysztof PojawaAktualności5 marca 201415310

Do premiery najnowszej aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu, Windows Phone 8.1 - pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz pojawia się coraz więcej szczegółów dotyczących jednej z największych zmian w systemie, czyli asystenta głosowego, zwanego Cortana.

Krzysztof PojawaAktualności5 marca 201428980

Przesyłanie w sieci dużych ilości plików zawsze było nie lada problemem. Z pomocą przychodzi tu usługa WeTransfer, pozwalająca na przesyłanie dużych ilości danych.

Krzysztof PojawaAktualności5 marca 201417410

Kilka dni temu użytkownikom Windowsa zabrany został dostęp do komputerowo-tabletowej wersji popularnej facebookowej aplikacji Messenger. Jak tłumaczył zarząd największego na świecie serwisu społecznościowego - celem firmy jest skupienie się na komunikacji i wiadomościach mobilnych. Jakby na potwierdzenie tych słów dziś w Sklepie Windows pojawiła się wersja Messengera przeznaczonych dla urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone.

Krzysztof PojawaAktualności26 lutego 201418290

W pełni funkcjaonalne systemy bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych opracowywane przez McAfee są już dostępne całkowicie za darmo dla użytkowników sprzętu działającego pod kontrolą systemów operacyjnych Android i iOS.

Krzysztof PojawaAktualności21 lutego 201412150

Minął już ponad rok od kiedy zespół VideoLAN zakończył kickstarterową kampanię zbierania funduszy na stworzenie przeznaczonej dla Windows 8, Windows 8 RT i Windows Phone 8 wersji popularnego odtwarzacza multimediów, VLC Media Playera. Jednak dopiero teraz zaczęły pojawiły się pierwsze konkretne informacje sugerujące, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się pierwszej oficjalnie dostępnej wersji aplikacji.