partner serwisu
Krzysztof PojawaAktualności15 maja 201428290

Od premiery deweloperskiego wydania Windows Phone 8.1 upłynął dopiero miesiąc, tymczasem Microsoft udostępnił właśnie pierwszą aktualizację do tej wersji systemu. Jej celem jest przede wszystkim rozwiązanie problemu rozładowujących się w błyskawicznym czasie baterii smartfonów, na który skarżył się praktycznie każdy, kto zainstalował pierwszą wersję Windows Phone 8.1 Developers Preview.

Krzysztof PojawaAktualności14 maja 2014631363

Możliwość sprawdzenia, kto oglądał nasze profile na Facebooku to ta funkcjonalność najpopularniejszego serwisu społecznościowego, na którą czekają miliony jego użytkowników. Chęć sprawdzenia, kto się nami interesuje, kto nas obserwuje bywa tak silna, że nieraz potrafi wygrać ze zdrowym rozsądkiem. A to jest woda na młyn dla tych, którzy wykorzystując ludzką nieostrożność i - nie ukrywajmy - naiwność, próbują na niej zarobić, często nie do końca uczciwie.

Krzysztof PojawaAktualności14 maja 201428831

Zakupy przez internet kojarzą się zazwyczaj z nabywaniem sprzętu AGD/RTV, komputerów i innej elektroniki użytkowej oraz odzieży i obuwia. Coraz większą popularnością cieszą się jednak również codzienne zakupy spożywcze. Potwierdzeniem tego może być chociażby fakt, iż od stycznia zeszłego roku już ponad milion osób skorzystało z możliwości dokonywania zdalnych zakupów za pośrednictwem udostępnionej przez sieć hipermarketów Tesco strony internetowej. Teraz natomiast brytyjska spółka postanowiła dać taką możliwość również użytkownikom smartfonów i tabletów, wprowadzając aplikację Tesco Ezakupy przeznaczoną dla urządzeń mobilnych.

Krzysztof PojawaAktualności12 maja 201415720

Chociaż aktualizacja Windows Phone do wersji 8.1 ujrzała światło dzienne już bez mała miesiąc temu, to wciąż wielu użytkowników smartfonów z mobilnymi kafelkami korzysta ze starej wersji systemu. Powody tego są różne - obawa (nie do końca uzasadniona) przed utratą gwarancji, nieco skomplikowana dla przeciętnego użytkownika procedura instalacyjna, bardzo często również brak wiedzy o dostępności aktualizacji. Ten stan rzeczy zacznie się zmieniać za nieco ponad miesiąc - Microsoft poinformował, że od 24 czerwca rozpocznie otwarte udostępnianie aktualizacji Windows Phone 8.1.

Krzysztof PojawaAktualności10 maja 201414290

Początkowe wersje Firefox OS wydawały się być bardziej eksperymentem, niż pełnoprawnym systemem mobilnym. Ciekawym, wartym uwagi, ale jednak eksperymentem. Ostatnimi ruchami Mozilla powoduje, że takie traktowanie systemowego liska ma coraz mniejsze podstawy w rzeczywistości. Zapowiedź nowej odsłony systemu, Firefox OS 2.0, rozbudziła apetyty - pierwsze screeny wyglądały naprawdę zachęcająco. Zapowiedzi mają jednak to do siebie, że są wyłącznie zapowiedziami. Mamy nadzieję, że zostaną zrealizowane, ale czy tak będzie na pewno, można przekonać się dopiero, kiedy obiecane zmiany ujrzą światło dzienne. Mozilla postanowiła nam jednak umilić to oczekiwanie, wydając dużą aktualizację dotychczasowej wersji Firefox OS, wprowadzającą zmiany może nie rewolucyjne, ale na pewno w znacznym stopniu podnoszące funkcjonalność systemu i urządzeń na nim opartych.

Krzysztof PojawaAktualności8 maja 20147940

Regularne przyjmowanie zapisanych przez lekarza medykamentów to jeden z warunków udanego, skutecznego leczenia. Jednak w natłoku zajęć, w chaosie i dynamice dnia codziennego każdemu może zdarzyć się zapomnieć o przyjęciu planowanej dawki leków. Nie zawsze musi to spowodować poważne konsekwencje, nieraz jednak może w znacznym stopniu zaszkodzić całemu procesowi leczenia. 

Marek KowalskiAktualności6 maja 201410411

Rovio to firma znana przede wszystkim z niezwykle popularnej na wszelkich platformach mobilnych gry Angry Birds. Niestety, kolejne gry opracowane przez Rovio furory już nie zrobiły. Teraz firma próbuje odzyskać sławę na fali popularności innego tytułu: opracowanej przez wietnamskiego programistę gry Flappy Bird. Klon uznawanej za jedną z najbardziej irytujących gier nazwano Retry.

Marek KowalskiAktualności5 maja 2014483622

Niezależna organizacja badawcza - AV-Comparatives - specjalizująca się w testach oprogramowania zabezpieczającego przed złośliwym kodem i atakami sieciowymi opublikowała najnowszy raport z wynikami testów przeprowadzonych w marcu br. Jaki program antywirusowy jest zatem najlepszy według niezależnego austriackiego laboratorium badawczego? Przekonajmy się.

Krzysztof PojawaAktualności2 maja 201414490

Jednym z największych zarzutów użytkowników pod adresem Windows Phone był brak oficjalnego managera plików. W Sklepie Windows Phone dostępne były różne aplikacje pozwalające na lepsze czy gorsze zarządzanie zawartością telefonu, jednak fakt, że żadna z tych aplikacji nie była sygnowana przez Microsoft stanowił powód do narzekań wśród posiadaczy smartfonów z WP i do drwin - no cóż, uzasadnionych - ze strony użytkowników innych systemów. 
Długo wyczekiwana wiadomość w końcu ujrzała jednak światło dzienne. Microsoft kończy prace nad oficjalnym managerem plików dla Windows Phone 8.1. 

Krzysztof PojawaAktualności29 kwietnia 201441710

Wideorejestratory, czyli specjalne kamery rejestrujące drogę i zdarzenia, które nas spotykają, kiedy prowadzimy samochód, zyskują w Polsce coraz większą popularność. My również kilka miesięcy temu w serwisie AGDLab przeprowadziliśmy duży test wideorejestratorów samochodowych. Dobre urządzenie tego typu to jednak spory koszt - chcąc, żeby kupiona kamera była czymś więcej, niż tylko wątpliwej jakości gadżetem, należy przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Jest jednak sposób, żeby stać się posiadaczem takiego urządzenia bez konieczności ponoszenia zbyt dużych kosztów. Z pomocą przychodzi tu aplikacja Izzy Drive, przeznaczona dla smartfonów z Androidem - dzięki niej bez kupowania dodatkowego sprzętu można skorzystać ze wszystkich funkcjonalności rejestratora samochodowego.

Krzysztof PojawaAktualności29 kwietnia 20146750

W niedawno przeprowadzonym teście systemu Android w Nokii X zwróciliśmy uwagę na brak choćby najprostszej wersji pakietu biurowego Microsoftu - Office Mobile. Było to tym bardziej zaskakujące, że androidowy smartfon Nokii powstał w ścisłej współpracy ze spółką z Redmond i jej aplikacje i usługi miały być integralnym elementem nowego-starego systemu, stanowiącym rekompensatę (z nadwyżką) dla użytkowników za pozbawienie ich narzędzi od Google. Jedną z tych aplikacji, o czym mówiono podczas polskiej prezentacji Nokii X, miał być właśnie Office Mobile. 

W niedawno przeprowadzonym teście systemu Android w Nokii X zwróciliśmy uwagę na brak choćby najprostszej wersji pakietu biurowego Microsoftu - Office Mobile. Było to tym bardziej zaskakujące, że androidowy smartfon Nokii powstał w ścisłej współpracy ze spółką z Redmond i jej aplikacje i usługi miały być integralnym elementem nowego-starego systemu, stanowiącym rekompensatę (z nadwyżką) dla użytkowników za pozbawienie ich narzędzi od Google. Jedną z tych aplikacji, o czym mówiono podczas polskiej prezentacji Nokii X, miał być właśnie Office Mobile. 

Krzysztof PojawaAktualności23 kwietnia 201411441

Firma Prestigio poinformowała o nawiązaniu współpracy z Coyote System, dzięki której posiadacze smartfonów i tabletów tego popularnego w Polsce producenta otrzymają aplikację iCoyote, przekazującą na bieżąco informacje o ruchu drogowym i występujących utrudnieniach.

Krzysztof PojawaAktualności18 kwietnia 201415990

Co zrobić, żeby przekonać użytkowników smartfonów do częstego, regularnego korzystania ze sklepu z aplikacjami? Najlepiej przygotować dobre, powtarzalne promocje. A w jaki sposób przekonać ich do zakupu nowych modeli sprzętu? Zaproponować im jeszcze lepsze cenowo oferty na aplikacje. Przynajmniej tak uważają Nokia i Microsoft, oferując użytkownikom cotygodniową obniżkę cen wybranych, za każdym razem innych aplikacji a także przygotowując zestaw darmowych gier dla posiadaczy najnowszych urządzeń Lumia.

Dariusz HałasAktualności17 kwietnia 201491750

Microsoft wprowadził na polski rynek zupełnie nowy wariant subskrypcji "chmurowego" pakietu biurowego Office 365. Nowość nazwano Office 365 Personal. Personal znaczy osobisty i taki też ma być nowo oferowany wariant oprogramowania. Czym różni się wersja Personal od dotychczasowej edycji nie przeznaczonej do zastosowań komercyjnych, czyli Office 365 Home Premium? Ile kosztuje nowa usługa i dlaczego nie warto jej kupować w sklepie... Microsoftu? W krótkim rzucie oka na nowość giganta z Redmond znajdziecie odpowiedzi nie tylko na te pytania.

Krzysztof PojawaAktualności16 kwietnia 20149370

Jeśli jesteście zainteresowani rynkami finansowymi, to z pewnością zainteresuje was informacja, że od kilku godzin za pomocą usługi Google Finance możecie śledzić wskaźniki, indeksy, ceny spółek i transakcje sprzedaży akcji dokonywane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Google rozszerzyło bowiem listę giełd, których wskaźniki prezentowane są w usłudze, o kilka kolejnych rynków, w tym o notowania Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Krzysztof PojawaAktualności15 kwietnia 201410320

Jakiś czas temu pisaliśmy o zapowiadanym na wiosnę wprowadzeniu do oferty Microsoftu nowego wariantu subskrypcji pakietu biurowego - Office 365 Personal. Minął miesiąc i... oto jest! Office 365 dla pojedynczych użytkowników pojawił się już na stronie producenta i czeka na nabywców. Czy ich znajdzie? Patrząc na zaproponowane ceny subskrypcji, mamy co do tego spore wątpliwości.

Krzysztof PojawaAktualności14 kwietnia 2014155048

Microsoft podczas konferencji Bulid 2014 narobił dużego smaku na Windows Phone 8.1 chyba wszystkim posiadaczom smartfonów z dotychczasową wersją systemu - WP8. W każdym razie w naszej redakcji, kiedy tylko pojawiła się możliwość instalacji aktualizacji kafelków, zrobiliśmy to od razu. Wy też możecie to już zrobić, choć wymaga to nieco zachodu i poświęcenia kilku minut, ale zdecydowanie warto. Zwłaszcza, że po aktualizacji wystarczy tylko drobna zmiana ustawień, żeby uzyskać dostęp do najbardziej rewolucyjnej funkcji WP8.1, czyli Cortany!

Krzysztof PojawaAktualności11 kwietnia 201415530

Pierwsza odsłona mobilnego systemu operacyjnego Mozilli była zła. Tak pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Jedna z kolejnych wersji, oznaczona numerem 1.4 - przyniosła kilka poprawek funkcjonalnych, jak obsługa dual sim, współpraca z sieciami LTE czy nowe funkcjonalności w oprogramowaniu aparatu fotograficznego. Jedna jaskółka, czy nawet trzy jaskółki wiosny jednak nie czynią; Firefox OS z jedynką w numerze wciąż pozostawał systemem nie dającym użytkownikom zbyt wielu funkcjonalności i po prostu brzydkim. Ten drugi epitet ma jednak szansę niebawem - miejmy nadzieję - się zdezaktualizować, a to za sprawą zupełnie nowej odsłony systemu, oznaczonej numerem 2.0

Krzysztof PojawaAktualności8 kwietnia 201413790

Kolejne zmiany na Twitterze. Po wczorajszej informacji o przejęciu zespołu pracującego nad nakładką na ekran blokady w urządzeniach z Androidem - Cover Screen Lock - dziś uruchomiono całkowicie odmienione strony profilowe użytkowników tego popularnego serwisu, które mają pomóc w jeszcze łatwiejszym i dającym więcej radości wyrażaniu siebie

Krzysztof PojawaAktualności8 kwietnia 20146410

Kilka godzin temu na oficjalnym blogu twórców nakładki systemowej na Androida - Cover Lock Screen poinformowano, iż nowym właścicielem projektu został Twitter. "Na razie" aplikacja w dalszym ciągu dostępna jest w sklepie Google Play, nie wiadomo jednak - nie wiedzą tego nawet sami jej twórcy - co stanie się z nią w najbliższym a także nieco dalszym czasie. 

Nie do końca jasne jest także, czy ćwierkającemu gigantowi bardziej zależy na samej aplikacji, czy na jej autorach.