partner serwisu
Krzysztof PojawaAktualności18 marca 201410570

Rzadko zdarza się, żeby wielokrotnie przekładana premiera oprogramowania - kiedy wszyscy oczekujący dotrwali prawie, że do godziny zero - okazała się nie być premierą, a pogrzebem. Zdecydowanie nie jest to częste zjawisko, ale - co pokazała nam dwa dni temu Mozilla - czasem się zdarza. 

Krzysztof PojawaAktualności14 marca 201412020

Możliwość zrobienia zdjęcia i dopiero późniejszego zdecydowania, na którym jego elemencie ma być skoncentrowana ostrość była do tej pory domeną wyłącznie telefonów Nokia Lumia wyposażonych w technologię PureView. Od dziś z tej funkcji mogą skorzystać użytkownicy każdego modelu Lumii z Windows Phone 8.

Krzysztof PojawaAktualności14 marca 201412240

Kilka godzin temu Chris Schneider, marketing manager Microsoftu odpowiedzialny za pakiet Office zapowiedział, że w najbliższym czasie rodzina Office 365 powiększy się o kolejnego członka - Office 365 Personal. Dokładna data premiery tej wersji pakietu nie została podana, natomiast Schneider stwierdził, że nastąpi to na wiosnę

Krzysztof PojawaAktualności13 marca 2014153900

Po ponad roku oczekiwania na przeznaczoną dla Windows 8, działającą w Modern UI wersję VLC Media Player w Sklepie Windows pojawiła się wreszcie pierwsza publiczna beta tej aplikacji. 

Krzysztof PojawaAktualności6 marca 201412561

Kilkanaście godzin temu Mozilla przedstawiła na swoim blogu projekt, którego celem jest wprowadzenie i rozpowszechnienie nowego standardu kodowania plików JPEG, zapewniającego większy stopień kompresji danych przy zachowaniu dotychczasowego poziomu stratności kodowania.

Krzysztof PojawaAktualności5 marca 201415280

Do premiery najnowszej aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu, Windows Phone 8.1 - pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz pojawia się coraz więcej szczegółów dotyczących jednej z największych zmian w systemie, czyli asystenta głosowego, zwanego Cortana.

Krzysztof PojawaAktualności5 marca 201428280

Przesyłanie w sieci dużych ilości plików zawsze było nie lada problemem. Z pomocą przychodzi tu usługa WeTransfer, pozwalająca na przesyłanie dużych ilości danych.

Krzysztof PojawaAktualności5 marca 201417360

Kilka dni temu użytkownikom Windowsa zabrany został dostęp do komputerowo-tabletowej wersji popularnej facebookowej aplikacji Messenger. Jak tłumaczył zarząd największego na świecie serwisu społecznościowego - celem firmy jest skupienie się na komunikacji i wiadomościach mobilnych. Jakby na potwierdzenie tych słów dziś w Sklepie Windows pojawiła się wersja Messengera przeznaczonych dla urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone.

Krzysztof PojawaAktualności26 lutego 201418210

W pełni funkcjaonalne systemy bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych opracowywane przez McAfee są już dostępne całkowicie za darmo dla użytkowników sprzętu działającego pod kontrolą systemów operacyjnych Android i iOS.

Krzysztof PojawaAktualności21 lutego 201412100

Minął już ponad rok od kiedy zespół VideoLAN zakończył kickstarterową kampanię zbierania funduszy na stworzenie przeznaczonej dla Windows 8, Windows 8 RT i Windows Phone 8 wersji popularnego odtwarzacza multimediów, VLC Media Playera. Jednak dopiero teraz zaczęły pojawiły się pierwsze konkretne informacje sugerujące, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się pierwszej oficjalnie dostępnej wersji aplikacji.

Krzysztof PojawaAktualności21 lutego 2014645050

Nie przebrzmiały jeszcze echa zmiany nazwy chmurowej usługi udostępnianej przez Microsoft ze SkyDrive na OneDrive, a już gigant z Redmond przygotował nam premierę nowej nazwy. Tym razem Office Web Apps, czyli dostępne z poziomu przeglądarki internetowej aplikacje pakietu biurowego Office, zastąpione zostały przez Office Online.

Łukasz KruczkowskiAktualności18 grudnia 2013241521

Microsoft, właściciel komunikatora Skype postanowił sprawić swoim użytkownikom mały prezent, oferując darmowy pakiet Premium na okres 12 miesięcy.

Bartosz WoldańskiAktualności21 listopada 2013189141

Wraz z dniem 20 grudnia 2013 roku program Winamp przestał być oficjalnie wspierany i rozwijany przez firmę AOL, właściciela Nullsoft, twórców tego legendarnego odtwarzacza plików multimedialnych.

Adam KwiatkowskiAktualności26 września 2013187350

Lato i wakacje sprzyjają zapominaniu, a niewiele jest równie łatwych do zapomnienia rzeczy jak szkolna wiedza. W trakcie wakacji nieprzydatna, ulatuje z pamięci znacznie szybciej, niż trwa jej zapamiętanie i zrozumienie.