partner serwisu
Marek KowalskiAktualności25 maja 201413780

Microsoft opublikował aktualizację oprogramowania zarządzającego usługą OneDrive na platformie Windows Phone. Użytkownikom, którzy mają wyłączony mechanizm automatycznej aktualizacji na swoich smartfonach pracujących pod kontrolą mobilnego systemu Microsoftu zalecamy przeprowadzenie aktualizacji ze względu na większą funkcjonalność najnowszego wydania OneDrive dla Windows Phone.

Marek KowalskiAktualności24 maja 201411690

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, długo oczekiwany przez wielu użytkowników mobilnego systemu Windows Phone menedżer plików nie zostanie opublikowany w maju. Opóźnienie nie jest na szczęście zbyt duże i jeżeli wierzyć informacjom opublikowanym na oficjalnym kanale przeznaczonym na zgłoszenia najbardziej oczekiwanych funkcji systemu Windows Phone, menedżer plików - uznawany za jedną z najbardziej potrzebnych funkcji mobilnego systemu Microsoftu - ma pojawić się w oficjalnym sklepie z aplikacjami mobilnymi jeszcze w czerwcu. 

Krzysztof PojawaAktualności24 maja 201457660

Dla większości firm, niezależnie od branży, jedno z najważniejszych biznesowych pytań "brzmi jak sprzedawać to samo, co dotąd, ale za wyższą cenę". Microsoft natomiast postanowił - zresztą nie pierwszy raz - podejść do sprawy przewrotnie i wymyślić sposób na sprzedaż swojego flagowego produktu, systemu Windows 8.1, taniej niż dotąd. Można by pomyśleć - ale jaki to problem, wystarczy obniżyć cenę i gotowe. Okazuje się jednak, że nawet zarabiając mniej, można spróbować zarobić więcej, co pokazuje Microsoft, oficjalnie wprowadzając do sprzedaży nową odmianę swojego systemu operacyjnego - Windows 8.1 z Bing.

Krzysztof PojawaAktualności21 maja 201411110

Jeśli czytaliście nasz poradnik, w którym opisywaliśmy, jak używać Netflixa w Polsce, to mamy dla was ważną wiadomość - on nadal jest i przez bliżej nieokreślony czas będzie aktualny. Jeśli go nie czytaliście, a chcielibyście używać tej usługi, szybko go przeczytajcie. Naprawdę warto, bo ogłoszone przez właściciela najpopularniejszego serwisu oferującego usługę Video On Demand plany ekspansji nadal nie obejmują naszego kraju.

Krzysztof PojawaAktualności16 maja 201414420

Kilkadziesiąt godzin temu poinformowaliśmy was o nowym serwisie naciągającym na subskrypcję płatnych SMS-ów pod pozorem możliwości sprawdzenia, kto odwiedzał wasze profile na Facebooku. Tym razem mamy dobrą wiadomość - ten serwis już nikogo nie naciągnie, krótko po naszym artykule został zamknięty.

Krzysztof PojawaAktualności15 maja 201428930

Od premiery deweloperskiego wydania Windows Phone 8.1 upłynął dopiero miesiąc, tymczasem Microsoft udostępnił właśnie pierwszą aktualizację do tej wersji systemu. Jej celem jest przede wszystkim rozwiązanie problemu rozładowujących się w błyskawicznym czasie baterii smartfonów, na który skarżył się praktycznie każdy, kto zainstalował pierwszą wersję Windows Phone 8.1 Developers Preview.

Krzysztof PojawaAktualności14 maja 2014699603

Możliwość sprawdzenia, kto oglądał nasze profile na Facebooku to ta funkcjonalność najpopularniejszego serwisu społecznościowego, na którą czekają miliony jego użytkowników. Chęć sprawdzenia, kto się nami interesuje, kto nas obserwuje bywa tak silna, że nieraz potrafi wygrać ze zdrowym rozsądkiem. A to jest woda na młyn dla tych, którzy wykorzystując ludzką nieostrożność i - nie ukrywajmy - naiwność, próbują na niej zarobić, często nie do końca uczciwie.

Krzysztof PojawaAktualności14 maja 201429873

Zakupy przez internet kojarzą się zazwyczaj z nabywaniem sprzętu AGD/RTV, komputerów i innej elektroniki użytkowej oraz odzieży i obuwia. Coraz większą popularnością cieszą się jednak również codzienne zakupy spożywcze. Potwierdzeniem tego może być chociażby fakt, iż od stycznia zeszłego roku już ponad milion osób skorzystało z możliwości dokonywania zdalnych zakupów za pośrednictwem udostępnionej przez sieć hipermarketów Tesco strony internetowej. Teraz natomiast brytyjska spółka postanowiła dać taką możliwość również użytkownikom smartfonów i tabletów, wprowadzając aplikację Tesco Ezakupy przeznaczoną dla urządzeń mobilnych.

Krzysztof PojawaAktualności12 maja 201416240

Chociaż aktualizacja Windows Phone do wersji 8.1 ujrzała światło dzienne już bez mała miesiąc temu, to wciąż wielu użytkowników smartfonów z mobilnymi kafelkami korzysta ze starej wersji systemu. Powody tego są różne - obawa (nie do końca uzasadniona) przed utratą gwarancji, nieco skomplikowana dla przeciętnego użytkownika procedura instalacyjna, bardzo często również brak wiedzy o dostępności aktualizacji. Ten stan rzeczy zacznie się zmieniać za nieco ponad miesiąc - Microsoft poinformował, że od 24 czerwca rozpocznie otwarte udostępnianie aktualizacji Windows Phone 8.1.

Krzysztof PojawaAktualności10 maja 201414740

Początkowe wersje Firefox OS wydawały się być bardziej eksperymentem, niż pełnoprawnym systemem mobilnym. Ciekawym, wartym uwagi, ale jednak eksperymentem. Ostatnimi ruchami Mozilla powoduje, że takie traktowanie systemowego liska ma coraz mniejsze podstawy w rzeczywistości. Zapowiedź nowej odsłony systemu, Firefox OS 2.0, rozbudziła apetyty - pierwsze screeny wyglądały naprawdę zachęcająco. Zapowiedzi mają jednak to do siebie, że są wyłącznie zapowiedziami. Mamy nadzieję, że zostaną zrealizowane, ale czy tak będzie na pewno, można przekonać się dopiero, kiedy obiecane zmiany ujrzą światło dzienne. Mozilla postanowiła nam jednak umilić to oczekiwanie, wydając dużą aktualizację dotychczasowej wersji Firefox OS, wprowadzającą zmiany może nie rewolucyjne, ale na pewno w znacznym stopniu podnoszące funkcjonalność systemu i urządzeń na nim opartych.

Krzysztof PojawaAktualności8 maja 20148630

Regularne przyjmowanie zapisanych przez lekarza medykamentów to jeden z warunków udanego, skutecznego leczenia. Jednak w natłoku zajęć, w chaosie i dynamice dnia codziennego każdemu może zdarzyć się zapomnieć o przyjęciu planowanej dawki leków. Nie zawsze musi to spowodować poważne konsekwencje, nieraz jednak może w znacznym stopniu zaszkodzić całemu procesowi leczenia. 

Marek KowalskiAktualności6 maja 201411141

Rovio to firma znana przede wszystkim z niezwykle popularnej na wszelkich platformach mobilnych gry Angry Birds. Niestety, kolejne gry opracowane przez Rovio furory już nie zrobiły. Teraz firma próbuje odzyskać sławę na fali popularności innego tytułu: opracowanej przez wietnamskiego programistę gry Flappy Bird. Klon uznawanej za jedną z najbardziej irytujących gier nazwano Retry.

Marek KowalskiAktualności5 maja 2014488772

Niezależna organizacja badawcza - AV-Comparatives - specjalizująca się w testach oprogramowania zabezpieczającego przed złośliwym kodem i atakami sieciowymi opublikowała najnowszy raport z wynikami testów przeprowadzonych w marcu br. Jaki program antywirusowy jest zatem najlepszy według niezależnego austriackiego laboratorium badawczego? Przekonajmy się.

Krzysztof PojawaAktualności2 maja 201414970

Jednym z największych zarzutów użytkowników pod adresem Windows Phone był brak oficjalnego managera plików. W Sklepie Windows Phone dostępne były różne aplikacje pozwalające na lepsze czy gorsze zarządzanie zawartością telefonu, jednak fakt, że żadna z tych aplikacji nie była sygnowana przez Microsoft stanowił powód do narzekań wśród posiadaczy smartfonów z WP i do drwin - no cóż, uzasadnionych - ze strony użytkowników innych systemów. 
Długo wyczekiwana wiadomość w końcu ujrzała jednak światło dzienne. Microsoft kończy prace nad oficjalnym managerem plików dla Windows Phone 8.1. 

Krzysztof PojawaAktualności29 kwietnia 201444910

Wideorejestratory, czyli specjalne kamery rejestrujące drogę i zdarzenia, które nas spotykają, kiedy prowadzimy samochód, zyskują w Polsce coraz większą popularność. My również kilka miesięcy temu w serwisie AGDLab przeprowadziliśmy duży test wideorejestratorów samochodowych. Dobre urządzenie tego typu to jednak spory koszt - chcąc, żeby kupiona kamera była czymś więcej, niż tylko wątpliwej jakości gadżetem, należy przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Jest jednak sposób, żeby stać się posiadaczem takiego urządzenia bez konieczności ponoszenia zbyt dużych kosztów. Z pomocą przychodzi tu aplikacja Izzy Drive, przeznaczona dla smartfonów z Androidem - dzięki niej bez kupowania dodatkowego sprzętu można skorzystać ze wszystkich funkcjonalności rejestratora samochodowego.

Krzysztof PojawaAktualności29 kwietnia 20147120

W niedawno przeprowadzonym teście systemu Android w Nokii X zwróciliśmy uwagę na brak choćby najprostszej wersji pakietu biurowego Microsoftu - Office Mobile. Było to tym bardziej zaskakujące, że androidowy smartfon Nokii powstał w ścisłej współpracy ze spółką z Redmond i jej aplikacje i usługi miały być integralnym elementem nowego-starego systemu, stanowiącym rekompensatę (z nadwyżką) dla użytkowników za pozbawienie ich narzędzi od Google. Jedną z tych aplikacji, o czym mówiono podczas polskiej prezentacji Nokii X, miał być właśnie Office Mobile. 

W niedawno przeprowadzonym teście systemu Android w Nokii X zwróciliśmy uwagę na brak choćby najprostszej wersji pakietu biurowego Microsoftu - Office Mobile. Było to tym bardziej zaskakujące, że androidowy smartfon Nokii powstał w ścisłej współpracy ze spółką z Redmond i jej aplikacje i usługi miały być integralnym elementem nowego-starego systemu, stanowiącym rekompensatę (z nadwyżką) dla użytkowników za pozbawienie ich narzędzi od Google. Jedną z tych aplikacji, o czym mówiono podczas polskiej prezentacji Nokii X, miał być właśnie Office Mobile. 

Krzysztof PojawaAktualności23 kwietnia 201411951

Firma Prestigio poinformowała o nawiązaniu współpracy z Coyote System, dzięki której posiadacze smartfonów i tabletów tego popularnego w Polsce producenta otrzymają aplikację iCoyote, przekazującą na bieżąco informacje o ruchu drogowym i występujących utrudnieniach.

Krzysztof PojawaAktualności18 kwietnia 201417020

Co zrobić, żeby przekonać użytkowników smartfonów do częstego, regularnego korzystania ze sklepu z aplikacjami? Najlepiej przygotować dobre, powtarzalne promocje. A w jaki sposób przekonać ich do zakupu nowych modeli sprzętu? Zaproponować im jeszcze lepsze cenowo oferty na aplikacje. Przynajmniej tak uważają Nokia i Microsoft, oferując użytkownikom cotygodniową obniżkę cen wybranych, za każdym razem innych aplikacji a także przygotowując zestaw darmowych gier dla posiadaczy najnowszych urządzeń Lumia.

Dariusz HałasAktualności17 kwietnia 2014107970

Microsoft wprowadził na polski rynek zupełnie nowy wariant subskrypcji "chmurowego" pakietu biurowego Office 365. Nowość nazwano Office 365 Personal. Personal znaczy osobisty i taki też ma być nowo oferowany wariant oprogramowania. Czym różni się wersja Personal od dotychczasowej edycji nie przeznaczonej do zastosowań komercyjnych, czyli Office 365 Home Premium? Ile kosztuje nowa usługa i dlaczego nie warto jej kupować w sklepie... Microsoftu? W krótkim rzucie oka na nowość giganta z Redmond znajdziecie odpowiedzi nie tylko na te pytania.

Krzysztof PojawaAktualności16 kwietnia 201410350

Jeśli jesteście zainteresowani rynkami finansowymi, to z pewnością zainteresuje was informacja, że od kilku godzin za pomocą usługi Google Finance możecie śledzić wskaźniki, indeksy, ceny spółek i transakcje sprzedaży akcji dokonywane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Google rozszerzyło bowiem listę giełd, których wskaźniki prezentowane są w usłudze, o kilka kolejnych rynków, w tym o notowania Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.