partner serwisu
Jakub SzczęsnyAktualności22 sierpnia 2016243720

Google słowa dotrzymał i stało się to, na co czekali fani Androida na całym świecie. Właśnie dobiegł moment, w którym odbywa się oficjalna premiera Androida 7.0 Nougat, który właśnie trafia na pierwsze urządzenia w aktualizacjach Over The Air. Oficjalna strona internetowa systemu operacyjnego wskazuje na urządzenia, które jako pierwsze będą mogły przejść proces aktualizacji.

Tomasz KurzakAktualności19 sierpnia 20168270

Wyszukiwarkowy potent nie ustaje w pracach nad głębszą integracją swojego asystenta głosowego z Androidem. Najnowszy pomysł dotyczy przeznaczonej dla tego mobilnego systemu operacyjnego przeglądarki Google Chrome, która na nowej karcie wyświetla karty z Google Now.

Jakub SzczęsnyAktualności18 sierpnia 20165760

W maju, podczas brawurowej konferencji Google, która odbiła się szerokim echem w świecie nowych technologii zaprezentowano dwa komunikatory – Allo i Duo. Ten pierwszy skupia się głównie na wiadomościach tekstowych, drugi zaś jest „klonem” iOS-owego FaceTime’a, oferując wideorozmowy. Zabrakło jedynie trybu „tylko audio” i ten, według słów pracownika firmy ma pojawić się już niebawem.

Jakub SzczęsnyAktualności18 sierpnia 20168200

Cyanogenmod w opinii wielu tzw. „power userów” to genialna modyfikacja Androida, która nie tylko wprowadza do platformy sporo nowych funkcji, ale ofiaruje również „drugie życie” często nawet wysłużonej słuchawce. Okazuje się jednak, że popularność specyficznego oprogramowania opartego na Androidzie nie była dotąd precyzyjnie określana, zwłaszcza w oficjalnych wystąpieniach osób odpowiedzialnych za ten projekt. 

Tomasz KurzakAktualności18 sierpnia 20166900

No oficjalnym blogu Microsoftu pojawił się wpis informujący o wydaniu kolejnej kompilacji testowej przeznaczonej dla uczestników programu Windows Insider. Windows 10 Insider Preview build 14905 to już druga wersja rozwojowa z gałęzi Redstone 2, jednak i ona nie przynosi ze sobą nowych funkcji.

Jakub SzczęsnyAktualności17 sierpnia 201631220

Rozwój Androida to nie tylko zmiany kosmetyczne, ale również porządne szlify pod maską. Android 7.0 Nougat ma otrzymać sporo usprawnień dla swoich dwóch kluczowych projektów - Doze oraz Svelte, które stoją na straży energooszczędności i odpowiedniego zarządzania wydajnością urządzenia.

 

Tomasz KurzakAktualności16 sierpnia 20163970

W czasie tegorocznej edycji konferencji I/O, ku zdziwieniu wszystkich Google zaprezentowało dwa nowe komunikatory internetowe - Allo i Duo. Ta druga przeznaczona jest do rozmów wideo i powoli trafia do pierwszych użytkowników, jednak dla wszystkich dostępna będzie dopiero za kilka dni.

Tomasz KurzakAktualności12 sierpnia 20169110

Jak wynika z sierpniowego raportu przedstawionego przez firmę Cloud Technologies, polscy internauci zablokowali 42% reklam wyświetlanych na stronach internetowych. Tak wysoki wynik stawia nas na pierwszym miejscu w światowym rankingu państw, których mieszkańcy blokują w internecie treści sponsorowane.

Tomasz KurzakAktualności11 sierpnia 20167270

Przed nami kolejny smutny akt dogorywania niegdyś bardzo popularnej wtyczki multimedialnej Flash Player. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już we wrześniu przeglądarka Chrome w wersji 53 będzie blokować na stronach internetowych wszystkie elementy wykorzystujące rozwiązanie firmy Adobe. 

Tomasz KurzakAktualności9 sierpnia 201610920

Z niepotwierdzonych dotąd przez Microsoft informacji krążących w internecie wynika, że jeszcze przed końcem tego tygodnia uczestnicy programu Windows Insider będą mogli pobrać i zainstalować pierwszą kompilację testową Windows 10 z gałęzi Redstone 2. Wersja oznaczona numerem 14901 ma być już testowana w Redmond.

Tomasz KurzakAktualności8 sierpnia 20163331

Hackerzy w bardzo wyrafinowany sposób atakują osoby, które wybrały się do Rio de Janeiro. Największym zagrożeniem dla kibiców sportowych tegorocznych igrzysk olimpijskich są fałszywe sieci WiFi oraz takie, które są w stanie odszyfrować bezpieczną transmisję SSL, co pozwala na przechwytywanie danych użytkowników.

Tomasz KurzakAktualności3 sierpnia 20163360

Popularny serwis społecznościowy Instagram doczekał się aktualizacji. Dodaje ona nową funkcję - Stories, czyli historie składające się ze zdjęć zrobionych przez użytkownika konkretnego dnia. Tak stworzone materiały dostępne są jedynie przez 24 godziny. Brzmi znajomo? Tak, Instagram próbuje wzorować się na Snapchacie.

Krzysztof PojawaAktualności1 sierpnia 2016522110

Kilka dni temu zakończyła się oficjalna promocja umożliwiająca każdemu posiadaczowi legalnego Windowsa w wersji 7 lub 8.1 darmową aktualizację systemu do najnowszego wydania, czyli Windows 10. Jak się okazuje, darmowa aktualizacja systemu wciąż jednak jest możliwa i choć technicznie każdy może z niej skorzystać, to od strony formalnej nie jest to już takie jednoznaczne.

Tomasz KurzakAktualności29 lipca 20164260

Aplikacja Prisma na Androida zadebiutowała na początku tego tygodnia. Okazuje się, że to nie jedyna nowość jaką szykują dla nas twórcy programu - firma Prisma Labs. Serwis Bloomberg donosi, że Prisma już niedługo pozwoli na edycję materiałów wideo.

Tomasz KurzakAktualności26 lipca 20166620

Od kilku dni w internecie pełno sprzecznych informacji na temat przyszłości mobilnych systemów operacyjnych CyanogenMod, Cyanogen OS oraz tego, że ich producent - Cyanogen Inc. - skupi się teraz na tworzeniu aplikacji. Niestety część tych rewelacji jest nieprawdziwa, co potwierdził niedawno Steve Kondik - współzałożyciel Cyanogen Inc.

Tomasz KurzakAktualności26 lipca 20168490

Dziś rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Przez tę ogromną imprezę przewinie się bardzo duża liczba osób, a towarzyszące jej spotkania rozsiane są po całym Krakowie i jego okolicach. Zapanować nad tymi wszystkimi może pomóc oficjalna aplikacja Pielgrzym, czyli program ŚDM w Twoim smartfonie.

Tomasz KurzakAktualności22 lipca 201610530

Jeden z najlepszych ekranów domowych dla systemu Android doczekał się właśnie dużego uaktualnienia. Action Launcher 3.8.1 to przede wszystkim aktualizacja kodu źródłowego, integracja z Google Now oraz dużo mniejszych zmian, dzięki którym aplikacja jest jeszcze atrakcyjniejsza. 

Krzysztof PojawaAktualności21 lipca 201642250

Niesamowita popularność gry Pokemon GO to pożywka dla wszelkiej maści oszustów. O wyłudzaniu haseł do Gmaila metodą na Pokemony już pisaliśmy, okazało się jednak, że to dopiero początek wykorzystywania Pokemonów w celu zdobycia Waszych danych czy - jak w przypadku, który opisujemy - pieniędzy. W sieci zaczęły pojawiać się, a będzie ich coraz więcej, strony obiecujące Wam pakiet trenera Pokemon GO, czy dające możliwość wygrania opaski Pokemon GO Plus. Jeśli traficie na jedną z takich stron, pamiętajcie - to jest oszustwo, mające na celu wyłącznie skłonić Was do zasubskrybowania płatnej usługi sms, która z Pokemonami nie ma kompletnie nic wspólnego.

Tomasz KurzakAktualności19 lipca 201619860

Microsoft udostępnił kolejną rozwojową kompilację Windows 10 Insider Preview build 14393. Jak zawsze przeznaczona ona jest dla uczestników programu Windows Insider i w związku z mającą odbyć się już za dwa tygodnie premiera dużej aktualizacji Anniversary Update, nie oferuje nowych funkcji - naprawia jedynie ostatnie występujące błędy.

Tomasz KurzakAktualności18 lipca 20163120

Netflix przygotował ciekawą funkcję dla wszystkich miłośników oglądania seriali online korzystających z tej amerykańskiej usługi. Dzięki flixtape każdy z nich będzie mógł stworzyć własne listy odtwarzania zawierające podzielone tematycznie, lub nie, materiały wideo. Takimi kolekcjami oczywiście można podzielić się ze znajomymi i nie tylko.