partner serwisu
Tomasz KurzakAktualności8 września 201413661

Zmiana na stanowisku szefa wszystkich szefów giganta z Redmond przynosi co raz to więcej nowości. Od dziś użytkownicy 50 krajów, w tym także z Polski, mogą testować nową odsłonę portalu MSN. W ciągu kilku najbliższych miesięcy modyfikacji doczekają się także aplikacje z rodziny Bing, których nazwa zostanie zmieniona na MSN.

Tomasz KurzakAktualności7 września 201413600

Najnowsza aktualizacja przeznaczona dla Windows Phone znana pod nazwą kodową Denim ma wnieść kilka usprawnień do telefonów działających pod kontrolą systemu od Microsoftu. Największą z nich będzie dodanie do asystenta głosowego Cortana możliwości nasłuchiwania poleceń przy wyłączonym ekranie.

Tomasz KurzakAktualności7 września 201415190

Inteligentne zegarki podbijają rynek. Jednak te czasomierze nie byłby tak mądre gdyby nie ich oprogramowanie - Android Wear. Nowa platforma zaprezentowana stosunkowo niedawno doczeka się niedługo aktualizacji dodającej nowe funkcje, które poszerzą możliwości gadżetów

Tomasz KurzakAktualności6 września 20149530

Nasza wiedza w kwestii bezpieczeństwa i prywatności danych i udostępnianych informacji wydaje się kuleć, a najlepszym tego przykładem jest budzący wiele dyskusji nie tylko na portalach plotkarskich wyciek prywatnych zdjęć światowych gwiazd i gwiazdeczek. Facebook wychodzi na przeciw potrzeb swoich użytkowników i w trzech prostych krokach pomoże sprawdzić jak wyglądają ustawienia prywatności ich profili.

Tomasz KurzakAktualności5 września 2014139510

Celebgate (lub The Fappening według niegrzeczniejszych użytkowników internetu ;)), czyli skandal związany z wykradzeniem i udostępnieniem zdjęć światowych celebrytek zwrócił po raz kolejny naszą uwagę na sprawy związane z bezpieczeństwem korzystania z internetu. Okazuje się, że nie tylko my, użytkownicy, podchodzimy do tego tematu beztrosko. Z opublikowanego dziś przez Kaspersky Lab raportu możemy dowiedzieć się jak do zabezpieczania naszych pieniędzy podchodzą firmy finansowe i te zajmujące się handlem elektronicznym.

Tomasz KurzakAktualności5 września 2014123390

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) ogłosiła w czwartek, że firma Google zgodziła się na wypłacenie 19-stu milionów dolarów użytkownikom, których dzieci dokonywały niekontrolowanych zakupów w aplikacjach dostępnych w Sklepie Play. Gigant z Mountain View niedługo będzie kontaktował się z osobami poszkodowanymi w celu poinformowania w jaki sposób mogą odzyskać pieniądze.

Radosław KasperczakAktualności3 września 2014104230

Od czasu, gdy (co było zresztą wielkim wydarzeniem) Microsoft opublikował przeznaczoną dla iPadów wersję pakietu biurowego Office, została ona pobrana już dobre kilkadziesiąt milionów razy. Dobitnie pokazuje to, że tablet Apple niekoniecznie służy wyłącznie do konsumpcji wszelkiego rodzaju multimediów – może być on także chętnie używanym narzędziem pracy. Microsoft, pragnąc wyjść jeszcze bardziej naprzeciw oczekiwaniom osób pracującym na sprzęcie z logiem nadgryzionego jabłuszaka, udostępnił dla nich (i nie tylko dla nich - ze zmian mogą skorzystać wszyscy chętni...jednak Microsoft szczególnie mocno wymienia właśnie właścicieli tabletów Apple) nowy rodzaj subskrypcji w ramach usługi Office 365.

Radosław KasperczakAktualności2 września 2014211570

Inwencja oraz kreatywność to jedne z tych przymiotów, które powinny cechować dobrego (niekoniecznie w sensie prawnym) i skutecznego hakera. Nie można odmówić ich twórcom trojana Kelihos, którzy, wykorzystując aktualną sytuację geopolityczną i tarcia między Rosją a światem zachodnim, infekują swoim oprogramowaniem komputery patriotycznie nastawionych Rosjan, marzących o tym, by dopiec europejskim i amerykańskim kapitalistom.

Tomasz KurzakAktualności2 września 201426610

Od premiery 23-go wydania przeglądarki internetowej Opera nie minęły jeszcze dwa tygodnie, a na blogu zespołu ją tworzącego możemy przeczytać dziś o premierze kolejnej stabilnej wersji. Najnowsza edycja może pochwalić się między innymi funkcją podgląd otwartych kart oraz poprawionym wyglądem na ekranach o wysokiej rozdzielczości.

Tomasz KurzakAktualności2 września 201413390

Wojna o każdego użytkownika dysków w chmurze staje się coraz bardziej zażarta, a dostawcy owych usług co chwilę bardziej śrubują swoje oferty. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Dropbox dostosował ceny swoich produktów do konkurencji. Tym razem Microsoft informuje o prowadzonych pracach nad podniesieniem limitu 2 GB pojemności pojedynczego pliki przechowywanego w usłudze OneDrive.

Tomasz KurzakAktualności1 września 201416540

Twórcy najpopularniejszego "custom ROM-u" znaleźli się na celowniku rekinów rynku elektronicznego. Jak informują najnowsze doniesienia, CyanogenMod prowadzi rozmowy z takimi firmami jak Amazon, Microsoft, Samsung i Yahoo. Niestety nie wiadomo czego dotyczą negocjacje, ale  ogromna fala oburzenia już zdążyła przelać się przez internet.

Tomasz KurzakAktualności1 września 2014112390

Microsoft nie podporządkował się wydanemu nakazowi sądowemu i nie ujawni e-maili przechowywanych w centrach danych znajdujących się po za granicami USA. Gigant z Redmond ma zamiar walczyć o prywatność swoich użytkowników dopóki nie wyczerpie wszystkich prawnych dróg. 

Tomasz KurzakAktualności31 sierpnia 201417550

Coraz więcej znaków na niebie i ziemie wskazuje na to, że już w wrześniu Microsoft udostępni nam wersje testową następcy budzącego ogromne kontrowersje Windowsa 8. Niemal codziennie publikowane są plotki, przecieki i domysły na temat tego, co przyniesie nowa wersja systemu operacyjnego kryjącego się nadal pod nazwą Projekt Threshold. Postanowiliśmy podsumować to, co wydaje się nam, że wiemy na jego temat.

Tomasz KurzakAktualności30 sierpnia 201414360

Dla nikogo nie powinno być nowością, że nie każdy użytkownik internetu jest uczciwy. Na próby wyłudzenia danych osobowych, kart płatniczych lub kredytowych czy pieniędzy możemy trafić praktycznie na każdym stawianym w internecie kroku. Nie inaczej jest, a raczej było, w przypadku sklepu z aplikacjami przeznaczonymi dla Windows 8. Microsoft jednak postanowił działać i zmienia politykę certyfikowania oprogramowania.

Tomasz KurzakAktualności30 sierpnia 2014374470

Ping to bardzo prosty program, który wykorzystywany jest do diagnozowania połączeń sieciowych. Umożliwia on sprawdzenie ile czasu zajmuje podróż pakietom między dwoma komputerami i czy nie są po drodze gubione. Twórca silnika wyszukującego Shodan twierdzi, że sprawdził lokalizację każdego urządzenia podłączonego do Internetu.

Krzysztof PojawaAktualności30 sierpnia 201439790

Mapy i nawigacja Here na smartfony z Androidem - do niedawna brzmiało to jak miła, nawet bardzo miła, ale wyłącznie bajka. Tymczasem Nokia, właściciel tych znakomitych, choć kojarzących się wyłącznie z Windows i Windows Phone map poinformował, iż w październiku udostępni swój produkt dla posiadaczy smartfonów z Androidem. Jest tu jednak pewien haczyk - androidowa wersja Here dostępna będzie wyłącznie na Samsungach z serii Galaxy.

Tomasz KurzakAktualności29 sierpnia 2014145490

Nightly to testowe wydania Firefoksa. Od wersji Beta i tych dystrybuowanych w kanale Aurora różnią się tym, że bardzo często zawierają eksperymentalne rozwiązania w najwcześniejszych fazach rozwoju. Tym razem Mozilla postanowiła na naszej skórze sprawdzić Directory Tiles - mechanizm prezentowania na karcie szybkiego wybierania niektórych stron internetowych z ekosystemu twórców Liska, popularnych w strefie geografiznej użytkownika i należących do sponsorów fundacji.

Tomasz KurzakAktualności29 sierpnia 201418920

Kilka dni temu informowaliśmy Was o wydaniu przez Google stabilnej 64-bitowej wersji swojej przeglądarki internetowej. Gigant z Mountain View nie kazał nam długo czekać i zaprezentował także  wersje testową swojej flagowej aplikacji, którą uzbroił w nowe funkcje. Chrome oznaczona numerem 38 pozwoli na szybkie przełączanie się między profilami, pracę w trybie Gościa, a na systemach Mac OS wersja 64-bitowa będzie domyślną.

Krzysztof PojawaAktualności29 sierpnia 20148810

Po tym, jak w czerwcu Google zrezygnowało z prezentacji zdjęć autorów w swoich wynikach wyszukiwania, wielu użytkowników spodziewało się, że niebawem nastąpi kolejny etap odseparowywania wyszukiwarki od źródła informacji o autorach, czyli Google+. Przewidywania te właśnie się spełniły - od dziś w wynikach wyszukiwania nie znajdziecie informacji o autorstwie artykułów, zrezygnowano tez z umieszczania linków do profili autorów w googlowym serwisie społecznościowym.

Robert MultanAktualności28 sierpnia 201413250

W dniu dzisiejszym światło dzienne ujrzała nowa wersja aplikacji OneDrive dla urządzeń mobilnych działających pod kontrolą Androida, iOS i Windows Phone. Największe zmiany dotknęły wersję na system od Google, unifikujące dostęp zarówno do plików prywatnych, jak i firmowych bez konieczności ponownego logowania do aplikacji.