partner serwisu
Radosław KasperczakAktualności24 września 201423900

Wiadomo nie od dziś, że cyberprzestępcy są w stanie dokonać kradzieży naszych pieniędzy, danych osobowych, ważnych informacji czy zdjęć, które wolelibyśmy zachować dla siebie. Do tej listy można dopisać kolejną pozycję – wirtualne przedmioty, używane w grach komputerowych. Analitycy ds. bezpieczeństwa firmy Doctor Web odkryli niedawno złośliwy program, odpowiedzialny za kradzież przedmiotów, które zostały zakupione przez graczy korzystających z platformy Steam.

Tomasz KurzakAktualności22 września 201426880

Pakiet biurowy Office to jeden z najważniejszy,  jeśli nie najważniejszy produkt dla Microsoftu. Firma z Redmond stara się coraz bardziej zachęcać sektory biznesowy i edukacyjny do korzystania z jej aplikacji. Najnowsze zmiany w dystrybuowaniu licencji pakietu biurowego ułatwią uczniom i studentom uzyskanie darmowych wersji Office 365 Pro Plus.

Tomasz KurzakAktualności20 września 201426430

Ostatnimi czasu Microsoft bardzo promuje swoją usługę dysku w chmurze, a informacje o nowych możliwościach i podnoszonych limitach pojawiają się bardzo często. W opublikowanym wczorajszej nocy wpisie na blogu zespołu OneDrive możemy przeczytać, że firma z Redmond wychodzi naprzeciw potrzeb użytkowników urządzeń Apple i podwaja dostępną przestrzeń w swoje usłudze. Na szczęście ta ograniczona czasowo promocja obejmie wszystkich użytkowników.

Tomasz KurzakAktualności19 września 2014158930

Coraz większymi krokami zbliża się zapowiedziana na 30-tego września prezentacja wersji testowej Windows 9. Nie jest to jednak jedyny duży projekt nad którym pracują programiści Microsoftu. Świtało dzienne ujrzały przecieki dotyczące następcy pakietu biurowego Office 2013. Pierwsze informacje nie zdradzają zbyt wiele, jednak dają pogląd na to, czego możemy spodziewać się po Office 16.

Tomasz KurzakAktualności18 września 201431190

Najnowszą wersję systemu mobilnego od Apple mieliśmy okazję poznać 9-tego września na konferencji firmy z Cupertino. Zgodnie z zapowiedziami użytkownicy od wczoraj mogą aktualizować swoje urządzenia do najnowszej odsłony iOS oznaczonej numerem 8. W przeciwieństwie do zaprezentowanych na początku miesiąca smartphone'ów nowa wersja systemu nimi zarządzająca przyniosła sporo mniejszych lub większych nowości, dzięki którym iPhone'y i i iPady zyskały trochę "emejzingu". O szczegółach iOS 8 pisaliśmy bezpośrednio po konferencji Apple i wszystkich ciekawych do tej aktualności odsyłamy. Dziś przypomnimy tylko niektóre z nowości.

Robert MultanAktualności18 września 2014503991

Sezon urlopowy powoli dobiega końca, w związku z czym aura stopniowo będzie coraz bardziej zniechęcać do spacerów. Zachęcać do nich ma natomiast nowa aplikacja Moje Mapy, zastępująca Google Maps Engine Lite i pozwalająca na łatwe tworzenie i udostępnianie własnoręcznie przygotowanych map na ekranie komputera, bądź urządzenia mobilnego z zainstalowanym systemem Google Android. Dzięki niemu nie będzie już problemem znalezienie ciekawej trasy trekkingowej w górach, a po zejściu z nich - przykładowo - ścieżkę zdrowia po lokalnych browarach.

Tomasz KurzakAktualności18 września 201415050

Od premiery najnowszego wydania mobilnego systemu operacyjnego od Apple nie minęło nawet 10 dni, a Microsoft już zdążył wydać aktualizację swojego narzędzia do tworzenia notatek przeznaczonego dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Poprawek doczekała się także wersja dla mobilnej platformy od Google dzięki czemu obsługa OneNote na inteligentnych zegarkach będzie wygodniejsza. Firma z Mountain View nie zapomniała także o użytkownikach Windows Phone i specjalnie dla nich usprawniła działanie aplikacji Office Lens.

Radosław KasperczakAktualności16 września 201413840

Całkiem niedawno pisaliśmy o sprawie nieudanej przesiadki na wolne oprogramowanie, której dokonano w Monachium – w ostatecznym rozrachunku okazało się że ani efektywność pracy urzędników miejskich, ani planowane oszczędności, związane z odcięciem się od produktów Microsoftu, wcale nie były na takim poziomie, jakiego oczekiwano. Przykład ten nie zraził jednak innych dużych miast do pomysłu przejścia na rozwiązania typu open source – w ostatnim czasie najpierw Turyn, a po nim Udine poinformowały o zamiarze porzucenia rozwiązań pochodzących od giganta z Redmond na rzecz oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym.

Robert MultanAktualności16 września 201416600

Od czasu do czasu, zadziwiani jesteśmy umiejętnościami specjalistów, dzięki którym klasyczną grę FPP - Doom - udało się już uruchomić na kalkulatorach, bankomatach, aparatach cyfrowych, czy kieszonkowych odtwarzaczach multimedialnych. Niedawno do tego zaszczytnego grona dołączyła drukarka Canon Pixma. Jednak tym razem uruchomienie produkcji ID Software służyło nie tyle rozrywce, co ukazaniu potężnych luk w zabezpieczeniach interfejsu WWW drukarki.

Krzysztof PojawaAktualności14 września 2014380995

Błyskawiczny dostęp do najnowszych i najświeższych wiadomości z kraju i ze świata, a także tych najbliższych, lokalnych; do tego informacje o pogodzie, kursy walut i wskaźniki giełdowe czy dostęp do repertuaru kin - to wszystko i jeszcze więcej zapewnia strona główna Onet.pl.
Teraz, dzięki najnowszej odsłonie aplikacji mobilnej Onet News możecie mieć ją zawsze przy sobie. Również w trybie offline, czyli bez połączenia z internetem.

Radosław KasperczakAktualności12 września 201463910

Aukcje internetowe to łatwy sposób na sprzedaż/pozbycie się wielu rzeczy – ubranek, z których wyrosło nasze dziecko, starego telewizora (wciąż jednak działającego), czy też naszych własnoręcznych wytworów, takich jak np. biżuteria czy szal, zrobiony na drutach. Prym w naszym kraju wiedzie Allegro, z którego korzysta zdecydowanie najwięcej użytkowników, zarówno w kwestiach zakupu, jak i sprzedaży. Od teraz wystawianie przedmiotów na aukcję jest jeszcze łatwiejsze – wszystko dzięki przeznaczonej do tego aplikacji mobilnej.

Robert MultanAktualności11 września 2014242290

Dziś oficjalnie potwierdziły się domysły serwisu Android Police, którego redaktorzy przed paroma tygodniami zauważyli, że czas po instalacji aplikacji z Google Play, w którym można odinstalować zakupiony program uzyskując zwrot pieniędzy, został wydłużony. Informacja o wydłużeniu do dwóch godzin czasu na zwrot aplikacji została zamieszczona na stronach pomocy usługi Google Play.

Tomasz KurzakAktualności11 września 201432100

Niedawno pisaliśmy o tym, że Microsoft pracuje nad zwiększeniem limitu dla pojedynczego pliku przechowywanego w usłudze OneDrive. Dziś firma z Redmond precyzuje wcześniejsze dość mgliste doniesienia i informuje o kolejnych wprowadzanych zmianach.

Radosław KasperczakAktualności11 września 201412190

Przeglądarka mobilna, Opera Mini, stworzona przez norweską firmę Opera Software, sprawiła, że wiele osób mogło po raz pierwszy w normalny (i rozsądny cenowo) sposób skorzystać z dostępu do internetu w swoich telefonach komórkowych. Wszystko to było możliwe w głównej mierze dzięki świetnemu mechanizmowi kompresji stron internetowych – powodował on (i powoduje nadal), że witryny zajmowały znacznie mniej miejsca, co oznaczało zarówno szybszą transmisję, jak i mniejsze opłaty/uszczerbki na pakiecie danych. Aplikacja w dalszym ciągu jest bardzo popularna na całym świecie – liczba jej użytkowników oscyluje w granicach 250 milionów, zaś największa część tej grupy to Hindusi (w zasadzie nie powinno to dziwić – Indie to kraj, w którym o dostęp do internetu najłatwiej za pomocą sieci komórkowych, do czego dochodzi też ogromna liczba mieszkańców). Właśnie ich dotyczą najnowsze, skądinąd interesujące, statystyki, opublikowanie przez producenta Opery. 

Tomasz KurzakAktualności10 września 2014332460

Wczoraj odbyła się wyczekiwana przez sporą część użytkowników konferencja Apple, na której mieliśmy okazję zapoznać się z nowymi urządzeniami z logo nadgryzionego jabłka oraz sterującym nimi systemem operacyjnym. Ósma odsłona mobilnego systemu firmy z Cupertino zostanie udostępniona 17-tego września, sprawdźmy zatem czego możemy się po niej spodziewać.

Robert MultanAktualności10 września 20149430

Mieszkańcy Wysp Brytyjskich muszą się mieć na baczności. Lokalne serwisy internetowe donoszą, że za pośrednictwem poczty elektronicznej panoszy się nowe złośliwe oprogramowanie. Jego przypadkowa instalacja na osobistym komputerze może się jednak okazać nie tyle uciążliwa, co wyjątkowo kosztowna, bowiem metoda jego działania opiera się na zaszyfrowaniu zgromadzonych na dysku plików i... żądaniu okupu za uzyskanie klucza umożliwiającego ich odczytanie.

Krzysztof PojawaAktualności9 września 201421270

O planach Twittera dotyczących wprowadzenia możliwości dokonywania zakupów bezpośrednio z twittów mówiło się już od dłuższego czasu. Od kilkunastu godzin te przewidywania i zapowiedzi są już rzeczywistością, a wybrana grupa użytkowników może już skorzystać z przycisku "KUP" umieszczonego w postach niektórych partnerów serwisu.

Radosław KasperczakAktualności8 września 201415140

Nieco ponad miesiąc temu informowaliśmy o pierwszych działaniach, podjętych przez jednego z gigantów branży komputerowej, Facebooka, w ramach inicjatywy mającej na celu umożliwienie dostępu do internetu w najbiedniejszych regionach świata (inni wspierający tę ideę to m.in. Samsung, Nokia oraz Opera Software). Została wówczas udostępniona aplikacja Internet.org, pozwalająca na bezpłatny dostęp do wybranych serwisów i stron internetowych. Pierwszym państwem, które miało okazję z niej skorzystać, była Zambia. Z pewnością miała ona duży wpływ na wzrost liczby osób korzystających z sieci, m.in. z portali społecznościowych. Rezultaty projektu w pewnej mierze przyczyniły się do osiągnięcia wyników, które opublikował dziś Facebook, a które dotyczą jego użytkowników, zamieszkujących kontynent afrykański.

Tomasz KurzakAktualności8 września 201476070

Życie przyzwyczaiło nas do tego, że w zamian za możliwość korzystania z darmowych wersji serwisów internetowych lub aplikacji prezentowane są nam reklamy. Nie inaczej jest w serwisie Spotify, który takich praktyk używa od dłuższego czasu. Niedługo jednak poza obrazami i reklamowymi materiałami audio będziemy musieli oglądać także krótkie klipy wideo.

Robert MultanAktualności8 września 2014100880

Rozpoznawanie obrazów zawsze było ciężkim orzechem do zgryzienia zarówno dla programistów, jak i komputerów. Korzystając z okazji, jaką jest doroczne wyzwanie Large Scale Visual Recognition Challenge, Google zaprezentowało swoją nową technologię, wykorzystującą sieci neuronowe do wykrycia i rozpoznania pojedynczych obiektów w złożonej scenie.