partner serwisu
Krzysztof PojawaAktualności18 października 20165530

Jakie produkty technologiczne były najlepsze w 2016 roku? To okaże się 12. grudnia, podczas uroczystej Gali Tech Awadrs 2016, tymczasem już teraz możecie wziąć udział w wyborze tych produktów, które w listopadzie będą walczyć o miano najlepszych w swoich kategoriach mijającym roku.  Czy warto? Zdecydowanie tak! 10 osób, które wykażą się największym zaangażowaniem oraz najbardziej kreatywnie uzasadnią swoje zgłoszenia, otrzyma zaproszenie na uroczystą Galę Tech Awards 2016.

Jakub SzczęsnyAktualności17 października 20165690

Firma LG od dawna stara się możliwie szybko aktualizować oprogramowanie instalowane na swoich smartfonach. Kontrowersyjny model G5 nie jest wyjątkiem. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup z pewnością będą zadowolone z faktu, że koreański producent najprawdopodobniej zakończył już prace nad odpowiednim uaktualnieniem. Dzięki temu już w listopadzie posiadacze LG G5 będą cieszyć się z Androida 7.0 Nougat na swoich urządzeniach.

Tomasz KurzakAktualności17 października 20163510

Użytkownicy najnowszej wersji komunikatora internetowego zintegrowanego z najpopularniejszym portalem społecznościowym donoszą o pojawieniu się nowej funkcji. Z informacji wynika, że Facebook testuje mechanizm oszczędzania danych mobilnych w Messengerze. Niestety nam nie udało się sprawdzić tego rozwiązania.

Tomasz KurzakAktualności13 października 20166920

Chciałbyś Netflixa za darmo? Nadarza się niepowtarzająca okazja do wypróbowania tej usługi VoD przez 4 miesiące bez jakichkolwiek opłat. Taką promocję przygotowała dla osób korzystających z usługi Supernet firma T-Mobile. Promocja rozpoczyna się już 15 października i potrwa do lutego przyszłego roku.

Krzysztof PojawaAktualności5 października 201612190

Pytanie wydawałoby się proste - jak korzystać z bankomatów. Wkładasz kartę, wpisujesz pin i wypłacasz (albo wpłacasz) gotówkę. Tylko takie podejście do bankowości - a może bankomatowości - powoli odchodzi w zapomnienie. Już niedługo bankomaty będą nie tylko maszyną do wypłacania gotówki, a kolejną metodą dostępu do wszystkich usług, jakie oferuje Twój bank. Jednym z liderów tych rozwiązań jest firma NCR zajmująca się na całym świecie technologiami transakcyjnymi i płatniczymi.

Marek KowalskiAktualności3 października 20167050

mytaxi to jedna z najpopularniejszych w naszym kraju aplikacji mobilnych, przeznaczonych do zamawiania przejazdów za pomocą smartfona. Jednak dość wysoka popularność, to wciąż mało dla twórców tego programu i licząc na jeszcze większe zainteresowanie użytkownicy mytaxi od dziś (od 3 października 2016 r.) mogą korzystać z nowej promocji i zamawiać taksówki o połowę taniej. Rzeczoną aplikację prezentowaliśmy już szerze w naszym serwisie (patrz "Najlepsze aplikacje do zamawiania taksówek (i nie tylko)...", ale sami rozumiecie, że przejazdy kosztujące 50% mniej nie zdarzają się codziennie. Co trzeba zrobić, by skorzystać z promocji? Bez obaw, nie ma żadnych kruczków, a wymagania są praktycznie żadne.

Marek KowalskiAktualności30 września 20169510

Użytkownicy korzystający z mobilnej aplikacji Uber mają możliwość skorzystania z nowej funkcji dodanej przez usługodawcę stojącą za aplikacją i odpłatnymi przejazdami pasażerskimi. Nowość polega na możliwości zarezerwowania pojazdu Uber z wyprzedzeniem. Harmonogram wbudowany w najnowszą wersję aplikacji mobilnej oferuje możliwość zaplanowania podróży nawet z miesięcznym (dokładniej: 30-dniowym) wyprzedzeniem.

Marek KowalskiAktualności28 września 201630840

Amerykanie, którzy korzystają z Map Google, od kilku dni mogą cieszyć się z zupełnie nowej funkcji zaimplementowanej w aplikacji drogowej opracowanej przez wyszukiwarkowego giganta. Chodzi o wyświetlanie limitów prędkości na drodze, po której w danej chwili porusza się użytkownik. Formalnie rzecz biorąc wdrożona przez Google usługa jest na razie dostępna jedynie dla osób podróżujących samochodem po Stanach Zjednoczonych. Google nie zdradziło, kiedy - i czy w ogóle - funkcja ta pojawi się w Mapach Google użytkowanych w innych rejonach świata, w tym w Polsce. Nie musimy oglądać się jednak wyłącznie na działania programistów zespołu Map Google'a. Dzięki otwartemu API tej aplikacji, wiele innych programów korzysta z Map Google, a dzięki takiemu łączeniu funkcji również i w naszym kraju możemy otrzymywać na ekranie smartfonu powiadomienia o ograniczeniach prędkości na drodze. Wystarczy użyć Ryśka :)

Marek KowalskiAktualności26 września 201610270

Firma Ashampoo, producent wielu popularnych aplikacji desktopowych opracowanych na platformę Windows, udostępniła bezpłatnie ciekawy program, dotychczas dostępny wyłącznie jako produkt komercyjny, za który trzeba było zapłacić równowartość niemal 50 dolarów amerykańskich. Aplikacja, o której mowa to Ashampoo Home Designer Pro 3. Program jest przeznaczony dla systemów Windows, działa poprawnie zarówno w przestarzałym już XP, jak i w najnowszym Windows 10. Za pomocą tej aplikacji każdy zainteresowany będzie mógł w prosty sposób zaplanować wirtualnie wnętrze własnego (i nie tylko) lokum - domu lub mieszkania. Dzięki ciekawej oprawie graficznej i wbudowanym w program obiektom 3D gotowa wizualizacja projektu pozwoli przekonać się, czy faktycznie ten składany zestaw mebli będzie nam pasował do domu.

Marek KowalskiAktualności22 września 201611590

CERT, czyli Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe (ang. Computer Emergency Response Team), kilka dni temu opublikował doskonale opracowaną, kompleksowo ujmującą temat publikację dotyczącą zabezpieczenia najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - Windows 10. Jeżeli ktokolwiek z czytających te słowa choć trochę zajmuje się kwestią bezpieczeństwa informacji, zarządza komputerami pracującymi pod kontrolą Windows 10, czy też po prostu jest zainteresowany tematami związanymi z bezpieczeństwem oprogramowania i systemu operacyjnego oraz ewentualnie zapewnieniem możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa swojego komputera z najnowszym systemem Microsoftu, obowiązkowo powinien zapoznać się z tą publikacją.

Tomasz KurzakAktualności15 września 201612200

Microsoft udostępnił kolejną kompilację testową z gałęzi Redstone 2. Windows 10 Insider Preview build 14926 to funkcja Snooze w przeglądarce Edge oraz program Microsoft Rewards. Niestety oba rozwiązania są niedostępne dla polskich użytkowników Okienek. Będziemy mogli za to korzystać z usprawnionego logowania za pomocą PIN-u oraz poprawionego mechanizmy uaktualniania systemu operacyjnego.

Tomasz KurzakAktualności13 września 20165620

Firma Samsung udostępniła stronę internetową pozwalającą zweryfikować czy posiadany Galaxy Note 7 pochodzi z partii grożącej uszkodzeniem urządzenia. Dzięki temu każdy może szybko sprawdzić, czy używany przez niego smartfon może w najbliższej przyszłości stać się niebezpieczny dla użytkownika. Wspominana witryna jest częścią programu wymiany smartfonów - Galaxy Note7 Exchange Program.

Jakub SzczęsnyAktualności12 września 20168770

Android One to seria urządzeń certyfikowanych przez Google, które mają na celu spopularyzowanie platformy z Mountain View w krajach, gdzie rynek smartfonowy jest specyficzny – a dokładniej istnieje zapotrzebowanie na nowe technologie mobilne, lecz w niższych dużo cenach. Smartfony Android One mają być tanie, funkcjonalne i dobrze wspierane. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest; jak się okazuje, część z nich nie otrzyma aktualizacji systemu do wersji 7.0 Nougat.

Jakub SzczęsnyAktualności12 września 2016619662

Wśród miłośników nowych technologii z pewnością jest sporo podróżników, którzy chcą zapoznać się z miejscami, do których się wybierają. Okazuje się, że Google w usłudze Google Maps zamierza udostępnić sekcję Explore, w której użytkownicy będą w stanie przyjrzeć się lokalizacjom wartym odwiedzenia. 

Jakub SzczęsnyAktualności26 sierpnia 201615930

Fallout Shelter dla urządzeń mobilnych otrzymał ostatnio przeogromną aktualizację, w której dodano zupełnie nowe postacie, przedmioty oraz możliwość wykonywania zadań poza kryptą. Przy okazji tytuł pozwala na dużo bardziej komfortową grę mimo modelu Free to Play. Oznacza to, że dużo prościej jest czerpać przyjemność z gry nie płacąc za elementy Premium.

Krzysztof PojawaAktualności25 sierpnia 201610472

Od dłuższego już czasu algorytmy Google odpowiedzialne za obliczanie pozycji poszczególnych stron internetowych w wynikach wyszukiwania kładą bardzo duży nacisk na odpowiednie przygotowanie mobilnych wersji witryn. Skutkowało to między innymi znacznie niższymi pozycjami tych stron, które - nawet jeśli zawierały dobrze przygotowane, merytoryczne treści - nie miały odpowiednio zaprojektowanych i wykonanych wersji dla urządzeń przenośnych. Teraz ten nacisk będzie jeszcze większy. Witryny nie dość, że będą musiały mieć swoje wersje mobilne, to dodatkowo te ostatnie, jeśli mają zajmować wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, nie będą mogły wyświetlać nachalnych, pełnoekranowych reklam utrudniających dostęp do treści.

Jakub SzczęsnyAktualności24 sierpnia 201616240

Wydanie finalnej wersji Androida 7.0 Nougat dla Nexusów było ogromnym wydarzeniem w świecie nowych technologii. Tymczasem okazuje się, że w drodze powinna być aktualizacja dla tej wersji mobilnego systemu operacyjnego od Google. Mowa o Androidzie 7.1, który wprowadzić ma poprawki i usprawnienia.

Jakub SzczęsnyAktualności24 sierpnia 201621230

Jeżeli testowaliście wczesne wersje Androida 7.0 Nougat, mogliście zauważyć „tryb nocny”, który – jak wskazuje sama nazwa, ułatwiał i umilał pracę z urządzeniem w słabszych warunkach oświetleniowych. W finalnej wersji ta funkcja się nie pojawiła, a ci, którym się spodobała mogą odczuwać swego rodzaju niedosyt.

Jakub SzczęsnyAktualności23 sierpnia 20169260

To nie pierwszy raz, gdy Microsoft dobija targu z firmą technologiczną i wprowadza „tylnymi drzwiami” swoje aplikacje do Androida. Te, które są dostępne w sklepie Google Play są chętnie instalowane przez użytkowników, z uwagi na bardzo spójny ekosystem usług Microsoftu. Tymczasem pojawienie się ich „od nowości” na Motorolach oraz telefonach od Lenovo to kolejny krok ku realizacji polityki Microsoftu wobec konkurencji. 

Jakub SzczęsnyAktualności23 sierpnia 20165860

Facebook nie może narzekać na popularność – w dalszym ciągu jest to największa sieć społecznościowa na świecie. Musi liczyć się jednak z tym, że social media rządzą się swoimi prawami i na pewne mody trzeba reagować. Stąd właśnie pomysł na Lifestage, nieco odrażającego klona Snapchata.