partner serwisu
Marek KowalskiAktualności1 grudnia 20164320

Google Campus Warsaw to jeden z sześciu campusów utworzonych przez Google na całym świecie. To miejsce, w którym dobre pomysły polskich (i nie tylko) przedsiębiorców mogą ewoluować w ambitne i innowacyjne projekty technologiczne. Wsparcie merytoryczne, miejsce wymiany myśli, doświadczeń i wiedzy, a także możliwość bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi inwestorami, jak również prezentacje bardzo wielu startupów - to wszystko odbywa się właśnie w Google Campus Warsaw i w innych tego typu placówkach Google na całym świecie. Mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji podsumowującej pierwszy rok działalności polskiego kampusu Google'a.

Tomasz KurzakAktualności30 listopada 20166980

Facebook Messenger Instant Games to kolejna nowość w komunikatorze internetowym Marka Zuckerberga. Dzięki niej będziemy mogli grać ze znajomymi w gry bezpośrednio w aplikacji. Nie jest to pierwsza tego typu nowinka, bo już wcześniej pisaliśmy o koszykówce i piłce nożnej - grach, które można uruchomić w Messengerze, jednak dzisiejsza aktualizacja to coś zgoła innego. 

Marek KowalskiAktualności29 listopada 20164840

Twoje dziecko w sieci to nowy serwis powstały z myślą o rodzicach dzieci, które już korzystają z urządzeń mobilnych i dostępu do internetu. Zgodnie z wynikami badań jednego z producentów rozwiązań antywirusowych, aż 80 procent rodziców obawia się, że ich dzieci trafią w Sieci na treści nieodpowiednie dla ich wieku. Z myślą właśnie o nich w polskim internecie powstał nowy serwis online: Twoje dziecko w sieci.

Tomasz KurzakAktualności29 listopada 20165420

SwiftKey dla Androida to jedna z najlepszych, a przez wielu uznawana za najlepszą klawiaturę ekranową dla mobilnego systemu operacyjnego od Google. Dzięki najnowszej aktualizacji ta aplikacja stała się jeszcze lepsza, a wszystko za sprawą obsługi poręcznego schowka, skrótów oraz trybu incognito.

Tomasz KurzakAktualności28 listopada 201612890

Android 7.1.1 zostanie udostępniony przez Google już 6 grudnia tego roku. Tak wynika z informacji, które pojawiły się na stronie internetowej australijskiego oddziału operatora komórkowego Vodafone. W pierwszej kolejności na aktualizację Androida mogą liczyć posiadacze smartfonów Nexus 6P, jednak użytkownicy modeli 5X oraz Pixel i Pixel XL powinni otrzymać uaktualnienie w tym samym czasie.

Tomasz KurzakAktualności22 listopada 20169050

Vivaldi 1.5 to najnowsze wersja przeglądarki internetowej tworzonej z myślą o użytkownikach. Tak przynajmniej twierdzą jej twórcy i potwierdzają wcześniejsze warianty aplikacji. Najnowszy z nich pojawił się właśnie w stabilnym kanale dystrybucyjnym. Vivaldi w wersji 1.5 to przede wszystkim lepsze i łatwiejsze przenoszenie kart i ich grup, usprawnione notatki oraz możliwość sterowania inteligentnymi żarówkami Phillips Hue z poziomu przeglądarki.

Tomasz KurzakAktualności21 listopada 20167030

Messenger, komunikator portalu społecznościowego Facebook, po raz kolejny może okazać się źródłem niemałych kłopotów. Cyberprzestępcy wykorzystują ten sposób komunikacji między użytkownikami do rozprzestrzeniania wirusa zaszytego w pliku graficzny o rozszerzeniu SVG. Jeśli zauważycie taki obraz w przesłanej do was wiadomości nawet od zaufanej osoby, nie klikajcie go pod żadnym pozorem.

Tomasz KurzakAktualności18 listopada 201610630

Windows 10 Insider Preview build 14971 to kolejna aktualizacja zbliżająca ten system operacyjny do premiery dużego uaktualnienia o nazwie Creators Update. W udostępnionej właśnie uczestnikom programu Windows Insider kompilacji testowej znajdziemy kilka nowości, a wśród nich aplikację Paint 3D, Remix 3D oraz sporą liczbę usprawnień. 

Marek KowalskiAktualności16 listopada 20163810

Allegro wdrożyło obsługę mobilnych płatności BLIK. Od dziś użytkownicy tego najpopularniejszego portalu aukcyjnego w naszym kraju mogą opłacać transakcje zrealizowane za pośrednictwem Allegro przy pomocy mobilnego systemu płatności BLIK. Metoda realizacji płatności sygnowana przez Polski Standard Płatności została właśnie w pełni zintegrowana z platformą Allegro, a BLIK stał się nowym obok już dostępnych form uiszczania opłat za kupione towary.

Tomasz KurzakAktualności10 listopada 20164580

Dzisiejszej nocy wystartowała druga już edycja plebiscytu organizowanego wspólnie przez kilka współpracujących z nami redakcji. Tech Awards 2016 to szansa dla na oddanie swojego głosu na ulubione marki i ich produkty. Biorąc udział w naszym plebiscycie możecie również wygrać bardzo atrakcyjne nagrody!

Tomasz KurzakAktualności9 listopada 201626030

Mechanizm aktualizacji Androida jest krytykowany przez wielu, jeśli nie przez wszystkich. Okazuje się, że firma Google pracuje nad rozwiązaniami, które nie tyle zmniejszą fragmentację tego systemu operacyjnego, ale w zdecydowanym stopniu mogą przyczynić się do skrócenia czasu, który w tej chwili potrzebny jest na dostarczenie niektórych z najnowszych funkcji dla smartfonów pracujących pod kontrolą starszych wersji popularnego Robocika.

Marek KowalskiAktualności7 listopada 201611270

Trojan Svpeng wykorzystywał Google AdSense, jedną z najpopularniejszych w internecie sieci reklamowych. Reklamy AdSense widzimy we wszystkich wynikach wyszukiwarki Google, a także na licznych stronach WWW. Okazuje się, że cyberprzestępcy byli w stanie wykorzystać AdSense w roli nośnika złośliwego kodu. Jak podają eksperci z firmy Kaspersky Lab, od lipca br. wykryto 318 tysięcy urządzeń z systemem Android zainfekowanych trojanem bankowym znanym pod nazwą Svpeng. Co gorsza, użytkownicy smartfonów z Androidem byli praktycznie bezbronni - złośliwy kod infekował telefony i tablety poprzez lukę w mobilnej przeglądarce Google Chrome. Dobra wiadomość jest taka, że luka została już usunięta przez Google, a zaktualizowaną przeglądarkę udostępniono w kanale automatycznej aktualizacji. Kaspersky Lab ujawnił szczegóły ataku. 

Tomasz KurzakAktualności4 listopada 20166710

Aplikacja Uber dla smartfonów doczekała się aktualizacji. Pierwsze tak duże uaktualnienie od 2012 r. to kilka bardzo ciekawych nowości. Wśród nich znajdziemy integrację z kalendarzem użytkownika, synchronizacji jego kontaktów oraz usprawnienia procesu zamawiania transportu. to jednak nie wszystko, bo najnowsza wersja aplikacji Uber może zaskoczyć jeszcze w kilku innych kwestiach.

Marek KowalskiAktualności3 listopada 20164510

PizzaPortal.pl oraz Blik to usługi doskonale znane wielu posiadaczom smartfonów. Jeżeli często zamawiacie jedzenie przez smartfon i dedykowaną aplikację PizzaPortal.pl, bądź też za pomocą komputera i witryny domowej tej usługi, to z pewnością może was zainteresować wspólna akcja serwisu PizzaPortal.pl oraz Polskiego Standardu Płatności - organizacji stojącej za usługą płatności online o nazwie Blik. Każdy, kto do końca listopada zamówi za pomocą PizzaPortal.pl jedzenie uiszczając opłatę za kupioną żywność właśnie za pomocą Blika, otrzyma automatycznie 10% zniżki.

Jakub SzczęsnyAktualności2 listopada 201614770

Pasek adresu na dole ekranu w Chrome? Jeżeli korzystaliście kiedykolwiek z mobilnego Windows, przeglądarki Internet Explorer na komputerach z Windows 8 na pokładzie (w trybie tabletowym), to mieliście okazję już taką możliwość - choć nie w Chrome - poznać. Taka subtelna rzecz w interfejsie mobilnego urządzenia sprawiała, że nawigacja po stronach internetowych, wpisywanie adresów lub zapytań do wyszukiwarek było znacznie prostsze. Jeżeli czekaliście na coś takiego w Google Chrome, wygląda na to, że niedługo taka możliwość pojawi się i w tej przeglądarce. Okazuje się, że Chrome w wersji Canary zapowiada wprowadzenie ustawienia pozwalającego na przeniesienie paska adresu na dół ekranu.

Jakub SzczęsnyAktualności27 października 201618610

WhatsApp jest niezwykle popularnym komunikatorem mobilnym łączącym w sobie cechy świetnego, personalnego czatu z aplikacją do wykonywania prostych rozmów w sieci komórkowej lub za pomocą dostępnego łącza WiFi. Natomiast tym, czego WhatsApp nie oferował, a co było dostępne w konkurencyjnych platformach, były wideorozmowy. Producent aplikacji nie chce jednak pozostawać w tyle i wdrożył wideorozmowy w najnowszej wersji beta WhatsApp, która jest już dostępna do pobrania.

Marek KowalskiAktualności25 października 20168010

Kaspersky Internet Security multi-device, Kaspersky Total Security multi-device oraz Kaspersky Anti-Virus, to trzy najnowsze programy ochronne rosyjskiej firmy Kaspersky Lab, które dziś debiutują na polskim rynku. Producent zachwala nowe możliwości w zakresie zarządzania ochroną internetową oraz bezpieczeństwem danych. Choć każdego roku wydaje się, że już nic nowego nie da się wymyśleć w produktach ochronnych, wydawcy tego typu oprogramowania nie próżnują oferując nowe bądź zaktualizowane funkcje zabezpieczające użytkownika przed - niestety również stale rozwijanymi - zagrożeniami.

Marek KowalskiAktualności25 października 201621040

ESET Internet Security 2017 to zupełnie nowy produkt w ofercie popularnego w Polsce, słowackiego producenta oprogramowania antywirusowego. Nowy produkt debiutuje dziś wspólnie z pozostałymi aplikacjami: ESET Smart Security Premium 2017 oraz ESET NOD32 Antywirus. Producent przygotował również wielostanowiskowy pakiet ESET Security Pack 3+3 oraz obejmujący jeden komputer i jedno urządzenie mobilne zestaw o nazwie ESET Security Pack 1+1. Krótko wyjaśniamy jakie nowe możliwości charakteryzują zaprezentowane nam dziś oprogramowanie, w tym zupełnie nowy ESET Internet Security 2017.

Jakub SzczęsnyAktualności25 października 201630550

Studio Niantic odpowiedzialne za hit ostatnich miesięcy - grę Pokemon Go - poinformowało, że aplikacje dla iOS i Androida zostały zaktualizowane do nowszej wersji. Tym samym producent nie tylko przygotowuje tytuł na zapowiedziany wcześniej, halloweenowy event, ale również dodaje kilka zmian kosmetycznych.

Jakub SzczęsnyAktualności25 października 20168700

Niedawno miała miejsce premiera Androida 7.0 Nougat, a tymczasem w programie deweloperskim możliwa do pobrania jest wczesna wersja rozwojowa kolejnej iteracji systemu oznaczona numerem 7.1.1. Nowsze urządzenia Nexus mogą ją pobrać i zainstalować już teraz, a warto, bowiem wprowadza ona kilka ciekawych nowości.