partner serwisu
Marek KowalskiAktualności11 stycznia 20179377715

Allegro - najpopularniejszy serwis aukcji internetowych w Polsce, a jednocześnie jedna z największych, działających online platform handlu internetowego w naszym kraju, wprowadzi niebawem zupełnie nowy system komentarzy. Według informacji udostępnionych przez serwis, unowocześnione komentarze mają lepiej przystawać do zmieniającej się rzeczywistości w handlu internetowym. Nie będzie już możliwe anonimowe komentowanie transakcji, co ma poprawić rozpoznawalność rzetelnych sklepów i osób wystawiających swoje przedmioty na aukcjach. Co jeszcze się zmieni? Szczegóły poniżej.

Marek KowalskiAktualności5 stycznia 20175710

TomTom Sports to nowa aplikacja mobilna opracowana przez znaną, specjalizującą się w aplikacjach i urządzeniach do nawigacji firmę TomTom. Produkt został dziś zaprezentowany na odbywających się w Las Vegas targach CES 2017. Jak podkreślają przedstawiciele producenta, nowy program opracowano we współpracy ze sportowcami i użytkownikami aplikacji fitness. Domyślacie się zatem, co jest celem programu. Tak, TomTom Sports ma pomóc użytkownikom w utrzymaniu dobrej formy nie tylko poprzez wskazówki dotyczące samych treningów, ale również poprzez analizę trendów aktywności, czy generowanie motywujących do działania wiadomości.

Marek KowalskiAktualności4 stycznia 20173050

Użytkownicy mobilnej aplikacji Banku Millenium SA po aktualizacji do najnowszej wersji programu otrzymali własnie nowe funkcje. Z poziomu aplikacji mobilnej banku możliwe jest już kupowanie biletów komunikacji miejskiej oraz opłacanie płatnych miejsc parkingowych. Dzięki nowym rozwiązaniom posiadacze smartfonów mający konto w Banku Millenium nie muszą już korzystać z biletomatów czy parkomatów. Użytkownicy komunikacji miejskiej mogą wykupić bilet na przejazd bezpośrednio w aplikacji Bank Millenium, natomiast kierowcy w tym samym programie będą mogli zapłacić za faktyczny czas parkowania.

Marek KowalskiAktualności27 grudnia 201616710

Jaka aplikacja na Androida jest obecnie najpopularniejsza? Dzięki udostępnionym wynikom badania Mobience, polegającego na pasywnym pomiarze korzystania z aplikacji mobilnych oraz oglądalności stron podczas korzystania ze sprzętu mobilnego, możemy poznać odpowiedź na postawione wyżej pytanie. Dane udostępniła agencja Spicy Mobile - twórcy pierwszej w Polsce platformy marketingu aplikacji mobilnych dedykowanej reklamodawcom i wydawcom - Mobigate.

Marek KowalskiAktualności27 grudnia 201622640

Zagrożenie, a właściwie nowy typ złośliwego kodu odkryli eksperci z firmy G Data Software, popularnego w naszym kraju producenta oprogramowania ochronnego. Jak się okazuje, nowy typ zagrożenia "poluje" na użytkowników popularnej przeglądarki internetowej Mozilla Firefox oraz opracowanej na bazie Firefoksa, specjalnej przeglądarki Tor, przeznaczonej do anonimowego poruszania się w internecie. Sprawa jest o tyle ciekawa, że złośliwy kod umożliwia nieuprawnionym osobom śledzenie poczynań użytkowników ww programów w Sieci. Tymczasem, jak zapewne większość Czytelników wie - Tor jest przeglądarką, która właśnie ma chronić nas przed jakimikolwiek formami cyfrowej inwigilacji podczas surfowania.

Krzysztof PojawaAktualności22 grudnia 20167630

Jakdojade.pl, największa polska wyszukiwarka połączeń w komunikacji miejskiej, ma nowego właściciela. 69% udziałów w spółce City-Nav sp. z o. o. zarządzającej serwisem i aplikacją mobilną kupiła właśnie Grupa Onet-RAS Polska.

Marek KowalskiAktualności21 grudnia 201618960

Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S7 oraz Samsung Galaxy S7 Edge będący uczestnikami programu Samsung Galaxy Beta Program otrzymali właśnie dostęp do najnowszej aktualizacji systemu Android w swoich telefonach do wersji Android 7.0 Nougat. Jest to już czwarte rozwojowe wydanie systemu Android 7.0 Nougat zmodyfikowane przez programistów Samsunga pod kątem użyteczności w obu wymienionych modelach smartfonów. Wciąż jednak jest to wersja testowa (beta). Najbardziej interesującą ciekawostką związaną z udostępnioną wersją oprogramowania systemowego dla smartfonów Samsunga, jest to, że ponoć zauważalnie poprawiono wydajność Androida 7.0 Nougat w modelu S7 Edge. A to nie jedyne zmiany.

Marek KowalskiAktualności20 grudnia 201611860

Android TV to system operacyjny przeznaczony dla telewizorów Smart TV, a także różnego typu dekoderów i przystawek Smart TV. Dla wszystkich posiadaczy tego typu urządzeń mamy dobrą wiadomość. Dla wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android TV Cyfrowy Polsat udostępnił właśnie autorską aplikację IPLA - popularny program kliencki usługi VOD znanej pod tą samą nazwą. Co ważne - z oferty filmowej i programowej dostępnej za pośrednictwem IPLI mogą korzystać zarówno użytkownicy urządzeń z Android TV w naszym kraju jak i poza jego granicami. 

Marek KowalskiAktualności20 grudnia 20166890

Android i brak aktualizacji dla wszystkich dostępnych na rynku urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą tego systemu to fakt, który niesie ze sobą ponure konsekwencje: brak bezpieczeństwa użytkowników smartfonów i tabletów. Badacze z VUSec Labs, Uniwersytetu Kalifornia oraz Uniwersytetu Technologicznego w Grazu, wykryli lukę w zabezpieczeniach sprzętowych smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Android. Nowy typ ataku nazwano Drammer, co jest skrótem od frazy: Deterministic Rowhammer. Ten exploit ujawnił krytyczne wady w architekturze bezpieczeństwa nowoczesnych urządzeń mobilnych działających z najpopularniejszym obecnie systemem operacyjnym świata.

Marek KowalskiAktualności20 grudnia 201698720

Android jest obecnie najczęściej atakowanym, mobilnym systemem operacyjnym na świecie. Co gorsza liczba nowych rodzajów ataków i złośliwego kodu infekującego urządzenia pracujące pod kontrolą Androida dynamicznie wzrasta. Zainteresowanie cyberprzestępców platformą mobilną wynika oczywiście z popularności tego systemu wśród użytkowników smartfonów i tabletów. Zgodnie z raportem Gartnera ponad 86% użytkowników urządzeń mobilnych korzysta właśnie z Androida, a niecałe 13% korzysta z systemu iOS. Firma F-Secure, jeden z popularnych producentów oprogramowania ochronnego na wszystkie platformy systemowe, podała, że w ostatnim czasie otrzymuje do analizy ponad 9 tysięcy zakażonych próbek. Dziennie.

Marek KowalskiAktualności17 grudnia 20164280

Stan internetu w Polsce i na świecie? Jedną z najlepszych odpowiedzi na to pytanie jest lektura najnowszego, udostępnionego kilkadziesiąt godzin temu raportu "[state of the internet]" opracowanego przez firmę Akamai, obejmującego dane za 3 kwartał 2016 roku. Akamai to gigantyczna firma zajmująca się przechowywaniem danych i zarządzaniem transmisją danych w Sieci. Tak naprawdę ta organizacja odpowiada za pracę 1/3 Internetu, jeżeli wywołujesz jakąś stronę w Sieci, albo pobierasz pakiet z odległej maszyny, to jest niemal pewne, że po drodze wywoływane przez ciebie dane przepływają przez jeden z ćwierci miliona serwerów Akamai rozmieszczonych na całym świecie. Trudno o lepsze źródło aktualnych danych dotyczących internetu.

Marek KowalskiAktualności14 grudnia 20163240

Amazon Prime Video, popularny w Stanach Zjednoczonych serwis wideo online, konkurent popularnego Netflixa, jest już dostępny w Polsce. Oznacza to tym samym, że również widzowie w naszym kraju mogą już subskrybować tę usługę chcąc obejrzeć nowy show motoryzacyjnego trio: Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda oraz Jamesa Maya. To oczywiście nie jedyny tytuł jaki już mogą oglądać polscy internauci. Mamy już dostęp również do nagrodzonego Złotym Globem Mozart in The Jungle, zdobywcy Złotego Globu, Emmy i BAFTA Transparent, czy kolejny wyróżniony nagrodą Emmy tytuł: The Man in the High Castle. A do tego mnóstwo popularnych filmów i seriali.

Tomasz KurzakAktualności12 grudnia 20162810

Re_Forms21 to rozwiązanie opracowane przez polską firmę 7bulls.com. Dzięki niemu możliwe jest szybkie i względnie tanie przeprowadzenie migracji nierozwijanych już formatek Oracle Forms, które wykorzystywane są w najróżniejszych instytucjach. Opracowana przez 7bulls.com technika to przede wszystkim oszczędność czasu oraz pieniędzy potrzebnych do opracowania przez firmy nowych rozwiązań. 

Tomasz KurzakAktualności7 grudnia 201699692

ALLPlayer doczekał się kolejnej aktualizacji. Zaprezentowana dziś wersja oznaczona numerem 7 wprowadza do programu szereg nowości i sprawia, że aplikacja będzie używać mniej zasobów systemowych. Do programu dodano także aktualne wersje wszystkich kodeków audio wideo oraz poręczną wyszukiwarkę filmów.

Marek KowalskiAktualności6 grudnia 20165720

Netflix to usługa, której raczej żadnemu miłośnikowi filmów online przedstawiać nie trzeba. Popularna, amerykańska, a działająca globalnie (również w Polsce) usługa strumieniowego przesyłania filmów pełnometrażowych i seriali nie jest już tylko usługą dostępną online. 2 grudnia br. wielu użytkowników tej platformy wideo online mogli otrzymać na swoich smartfonach czy tabletach (z zainstalowaną aplikacją mobilną Netflix) powiadomienie, iż po aktualizacji do najnowszej wersji programu mobilnego otrzymają nową funkcję: możliwość pobierania całych filmów czy odcinków seriali do pamięci urządzenia mobilnego, celem późniejszego obejrzenia offline. Istotnie, od kilku dni nowa funkcja jest już dostępna dla każdego subskrybenta usługi.

Marek KowalskiAktualności1 grudnia 20164150

Google Campus Warsaw to jeden z sześciu campusów utworzonych przez Google na całym świecie. To miejsce, w którym dobre pomysły polskich (i nie tylko) przedsiębiorców mogą ewoluować w ambitne i innowacyjne projekty technologiczne. Wsparcie merytoryczne, miejsce wymiany myśli, doświadczeń i wiedzy, a także możliwość bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi inwestorami, jak również prezentacje bardzo wielu startupów - to wszystko odbywa się właśnie w Google Campus Warsaw i w innych tego typu placówkach Google na całym świecie. Mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji podsumowującej pierwszy rok działalności polskiego kampusu Google'a.

Tomasz KurzakAktualności30 listopada 20165970

Facebook Messenger Instant Games to kolejna nowość w komunikatorze internetowym Marka Zuckerberga. Dzięki niej będziemy mogli grać ze znajomymi w gry bezpośrednio w aplikacji. Nie jest to pierwsza tego typu nowinka, bo już wcześniej pisaliśmy o koszykówce i piłce nożnej - grach, które można uruchomić w Messengerze, jednak dzisiejsza aktualizacja to coś zgoła innego. 

Marek KowalskiAktualności29 listopada 20164260

Twoje dziecko w sieci to nowy serwis powstały z myślą o rodzicach dzieci, które już korzystają z urządzeń mobilnych i dostępu do internetu. Zgodnie z wynikami badań jednego z producentów rozwiązań antywirusowych, aż 80 procent rodziców obawia się, że ich dzieci trafią w Sieci na treści nieodpowiednie dla ich wieku. Z myślą właśnie o nich w polskim internecie powstał nowy serwis online: Twoje dziecko w sieci.

Tomasz KurzakAktualności29 listopada 20164540

SwiftKey dla Androida to jedna z najlepszych, a przez wielu uznawana za najlepszą klawiaturę ekranową dla mobilnego systemu operacyjnego od Google. Dzięki najnowszej aktualizacji ta aplikacja stała się jeszcze lepsza, a wszystko za sprawą obsługi poręcznego schowka, skrótów oraz trybu incognito.

Tomasz KurzakAktualności28 listopada 201612600

Android 7.1.1 zostanie udostępniony przez Google już 6 grudnia tego roku. Tak wynika z informacji, które pojawiły się na stronie internetowej australijskiego oddziału operatora komórkowego Vodafone. W pierwszej kolejności na aktualizację Androida mogą liczyć posiadacze smartfonów Nexus 6P, jednak użytkownicy modeli 5X oraz Pixel i Pixel XL powinni otrzymać uaktualnienie w tym samym czasie.

Tomasz KurzakAktualności22 listopada 20168810

Vivaldi 1.5 to najnowsze wersja przeglądarki internetowej tworzonej z myślą o użytkownikach. Tak przynajmniej twierdzą jej twórcy i potwierdzają wcześniejsze warianty aplikacji. Najnowszy z nich pojawił się właśnie w stabilnym kanale dystrybucyjnym. Vivaldi w wersji 1.5 to przede wszystkim lepsze i łatwiejsze przenoszenie kart i ich grup, usprawnione notatki oraz możliwość sterowania inteligentnymi żarówkami Phillips Hue z poziomu przeglądarki.

Tomasz KurzakAktualności21 listopada 20165860

Messenger, komunikator portalu społecznościowego Facebook, po raz kolejny może okazać się źródłem niemałych kłopotów. Cyberprzestępcy wykorzystują ten sposób komunikacji między użytkownikami do rozprzestrzeniania wirusa zaszytego w pliku graficzny o rozszerzeniu SVG. Jeśli zauważycie taki obraz w przesłanej do was wiadomości nawet od zaufanej osoby, nie klikajcie go pod żadnym pozorem.

Tomasz KurzakAktualności18 listopada 201610180

Windows 10 Insider Preview build 14971 to kolejna aktualizacja zbliżająca ten system operacyjny do premiery dużego uaktualnienia o nazwie Creators Update. W udostępnionej właśnie uczestnikom programu Windows Insider kompilacji testowej znajdziemy kilka nowości, a wśród nich aplikację Paint 3D, Remix 3D oraz sporą liczbę usprawnień. 

Marek KowalskiAktualności16 listopada 20163630

Allegro wdrożyło obsługę mobilnych płatności BLIK. Od dziś użytkownicy tego najpopularniejszego portalu aukcyjnego w naszym kraju mogą opłacać transakcje zrealizowane za pośrednictwem Allegro przy pomocy mobilnego systemu płatności BLIK. Metoda realizacji płatności sygnowana przez Polski Standard Płatności została właśnie w pełni zintegrowana z platformą Allegro, a BLIK stał się nowym obok już dostępnych form uiszczania opłat za kupione towary.

Tomasz KurzakAktualności10 listopada 20164480

Dzisiejszej nocy wystartowała druga już edycja plebiscytu organizowanego wspólnie przez kilka współpracujących z nami redakcji. Tech Awards 2016 to szansa dla na oddanie swojego głosu na ulubione marki i ich produkty. Biorąc udział w naszym plebiscycie możecie również wygrać bardzo atrakcyjne nagrody!

Tomasz KurzakAktualności9 listopada 201624290

Mechanizm aktualizacji Androida jest krytykowany przez wielu, jeśli nie przez wszystkich. Okazuje się, że firma Google pracuje nad rozwiązaniami, które nie tyle zmniejszą fragmentację tego systemu operacyjnego, ale w zdecydowanym stopniu mogą przyczynić się do skrócenia czasu, który w tej chwili potrzebny jest na dostarczenie niektórych z najnowszych funkcji dla smartfonów pracujących pod kontrolą starszych wersji popularnego Robocika.

Marek KowalskiAktualności7 listopada 201611110

Trojan Svpeng wykorzystywał Google AdSense, jedną z najpopularniejszych w internecie sieci reklamowych. Reklamy AdSense widzimy we wszystkich wynikach wyszukiwarki Google, a także na licznych stronach WWW. Okazuje się, że cyberprzestępcy byli w stanie wykorzystać AdSense w roli nośnika złośliwego kodu. Jak podają eksperci z firmy Kaspersky Lab, od lipca br. wykryto 318 tysięcy urządzeń z systemem Android zainfekowanych trojanem bankowym znanym pod nazwą Svpeng. Co gorsza, użytkownicy smartfonów z Androidem byli praktycznie bezbronni - złośliwy kod infekował telefony i tablety poprzez lukę w mobilnej przeglądarce Google Chrome. Dobra wiadomość jest taka, że luka została już usunięta przez Google, a zaktualizowaną przeglądarkę udostępniono w kanale automatycznej aktualizacji. Kaspersky Lab ujawnił szczegóły ataku. 

Tomasz KurzakAktualności4 listopada 20166520

Aplikacja Uber dla smartfonów doczekała się aktualizacji. Pierwsze tak duże uaktualnienie od 2012 r. to kilka bardzo ciekawych nowości. Wśród nich znajdziemy integrację z kalendarzem użytkownika, synchronizacji jego kontaktów oraz usprawnienia procesu zamawiania transportu. to jednak nie wszystko, bo najnowsza wersja aplikacji Uber może zaskoczyć jeszcze w kilku innych kwestiach.

Marek KowalskiAktualności3 listopada 20164320

PizzaPortal.pl oraz Blik to usługi doskonale znane wielu posiadaczom smartfonów. Jeżeli często zamawiacie jedzenie przez smartfon i dedykowaną aplikację PizzaPortal.pl, bądź też za pomocą komputera i witryny domowej tej usługi, to z pewnością może was zainteresować wspólna akcja serwisu PizzaPortal.pl oraz Polskiego Standardu Płatności - organizacji stojącej za usługą płatności online o nazwie Blik. Każdy, kto do końca listopada zamówi za pomocą PizzaPortal.pl jedzenie uiszczając opłatę za kupioną żywność właśnie za pomocą Blika, otrzyma automatycznie 10% zniżki.

Jakub SzczęsnyAktualności2 listopada 201613130

Pasek adresu na dole ekranu w Chrome? Jeżeli korzystaliście kiedykolwiek z mobilnego Windows, przeglądarki Internet Explorer na komputerach z Windows 8 na pokładzie (w trybie tabletowym), to mieliście okazję już taką możliwość - choć nie w Chrome - poznać. Taka subtelna rzecz w interfejsie mobilnego urządzenia sprawiała, że nawigacja po stronach internetowych, wpisywanie adresów lub zapytań do wyszukiwarek było znacznie prostsze. Jeżeli czekaliście na coś takiego w Google Chrome, wygląda na to, że niedługo taka możliwość pojawi się i w tej przeglądarce. Okazuje się, że Chrome w wersji Canary zapowiada wprowadzenie ustawienia pozwalającego na przeniesienie paska adresu na dół ekranu.

Jakub SzczęsnyAktualności27 października 201616500

WhatsApp jest niezwykle popularnym komunikatorem mobilnym łączącym w sobie cechy świetnego, personalnego czatu z aplikacją do wykonywania prostych rozmów w sieci komórkowej lub za pomocą dostępnego łącza WiFi. Natomiast tym, czego WhatsApp nie oferował, a co było dostępne w konkurencyjnych platformach, były wideorozmowy. Producent aplikacji nie chce jednak pozostawać w tyle i wdrożył wideorozmowy w najnowszej wersji beta WhatsApp, która jest już dostępna do pobrania.

Marek KowalskiAktualności25 października 20167840

Kaspersky Internet Security multi-device, Kaspersky Total Security multi-device oraz Kaspersky Anti-Virus, to trzy najnowsze programy ochronne rosyjskiej firmy Kaspersky Lab, które dziś debiutują na polskim rynku. Producent zachwala nowe możliwości w zakresie zarządzania ochroną internetową oraz bezpieczeństwem danych. Choć każdego roku wydaje się, że już nic nowego nie da się wymyśleć w produktach ochronnych, wydawcy tego typu oprogramowania nie próżnują oferując nowe bądź zaktualizowane funkcje zabezpieczające użytkownika przed - niestety również stale rozwijanymi - zagrożeniami.

Marek KowalskiAktualności25 października 201614640

ESET Internet Security 2017 to zupełnie nowy produkt w ofercie popularnego w Polsce, słowackiego producenta oprogramowania antywirusowego. Nowy produkt debiutuje dziś wspólnie z pozostałymi aplikacjami: ESET Smart Security Premium 2017 oraz ESET NOD32 Antywirus. Producent przygotował również wielostanowiskowy pakiet ESET Security Pack 3+3 oraz obejmujący jeden komputer i jedno urządzenie mobilne zestaw o nazwie ESET Security Pack 1+1. Krótko wyjaśniamy jakie nowe możliwości charakteryzują zaprezentowane nam dziś oprogramowanie, w tym zupełnie nowy ESET Internet Security 2017.

Jakub SzczęsnyAktualności25 października 201629630

Studio Niantic odpowiedzialne za hit ostatnich miesięcy - grę Pokemon Go - poinformowało, że aplikacje dla iOS i Androida zostały zaktualizowane do nowszej wersji. Tym samym producent nie tylko przygotowuje tytuł na zapowiedziany wcześniej, halloweenowy event, ale również dodaje kilka zmian kosmetycznych.

Jakub SzczęsnyAktualności25 października 20168330

Niedawno miała miejsce premiera Androida 7.0 Nougat, a tymczasem w programie deweloperskim możliwa do pobrania jest wczesna wersja rozwojowa kolejnej iteracji systemu oznaczona numerem 7.1.1. Nowsze urządzenia Nexus mogą ją pobrać i zainstalować już teraz, a warto, bowiem wprowadza ona kilka ciekawych nowości. 

Krzysztof PojawaAktualności18 października 20165360

Jakie produkty technologiczne były najlepsze w 2016 roku? To okaże się 12. grudnia, podczas uroczystej Gali Tech Awadrs 2016, tymczasem już teraz możecie wziąć udział w wyborze tych produktów, które w listopadzie będą walczyć o miano najlepszych w swoich kategoriach mijającym roku.  Czy warto? Zdecydowanie tak! 10 osób, które wykażą się największym zaangażowaniem oraz najbardziej kreatywnie uzasadnią swoje zgłoszenia, otrzyma zaproszenie na uroczystą Galę Tech Awards 2016.

Jakub SzczęsnyAktualności17 października 20165500

Firma LG od dawna stara się możliwie szybko aktualizować oprogramowanie instalowane na swoich smartfonach. Kontrowersyjny model G5 nie jest wyjątkiem. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup z pewnością będą zadowolone z faktu, że koreański producent najprawdopodobniej zakończył już prace nad odpowiednim uaktualnieniem. Dzięki temu już w listopadzie posiadacze LG G5 będą cieszyć się z Androida 7.0 Nougat na swoich urządzeniach.

Tomasz KurzakAktualności17 października 20163240

Użytkownicy najnowszej wersji komunikatora internetowego zintegrowanego z najpopularniejszym portalem społecznościowym donoszą o pojawieniu się nowej funkcji. Z informacji wynika, że Facebook testuje mechanizm oszczędzania danych mobilnych w Messengerze. Niestety nam nie udało się sprawdzić tego rozwiązania.

Tomasz KurzakAktualności13 października 20166620

Chciałbyś Netflixa za darmo? Nadarza się niepowtarzająca okazja do wypróbowania tej usługi VoD przez 4 miesiące bez jakichkolwiek opłat. Taką promocję przygotowała dla osób korzystających z usługi Supernet firma T-Mobile. Promocja rozpoczyna się już 15 października i potrwa do lutego przyszłego roku.

Krzysztof PojawaAktualności5 października 201611960

Pytanie wydawałoby się proste - jak korzystać z bankomatów. Wkładasz kartę, wpisujesz pin i wypłacasz (albo wpłacasz) gotówkę. Tylko takie podejście do bankowości - a może bankomatowości - powoli odchodzi w zapomnienie. Już niedługo bankomaty będą nie tylko maszyną do wypłacania gotówki, a kolejną metodą dostępu do wszystkich usług, jakie oferuje Twój bank. Jednym z liderów tych rozwiązań jest firma NCR zajmująca się na całym świecie technologiami transakcyjnymi i płatniczymi.

Marek KowalskiAktualności3 października 20167000

mytaxi to jedna z najpopularniejszych w naszym kraju aplikacji mobilnych, przeznaczonych do zamawiania przejazdów za pomocą smartfona. Jednak dość wysoka popularność, to wciąż mało dla twórców tego programu i licząc na jeszcze większe zainteresowanie użytkownicy mytaxi od dziś (od 3 października 2016 r.) mogą korzystać z nowej promocji i zamawiać taksówki o połowę taniej. Rzeczoną aplikację prezentowaliśmy już szerze w naszym serwisie (patrz "Najlepsze aplikacje do zamawiania taksówek (i nie tylko)...", ale sami rozumiecie, że przejazdy kosztujące 50% mniej nie zdarzają się codziennie. Co trzeba zrobić, by skorzystać z promocji? Bez obaw, nie ma żadnych kruczków, a wymagania są praktycznie żadne.

Marek KowalskiAktualności30 września 20167980

Użytkownicy korzystający z mobilnej aplikacji Uber mają możliwość skorzystania z nowej funkcji dodanej przez usługodawcę stojącą za aplikacją i odpłatnymi przejazdami pasażerskimi. Nowość polega na możliwości zarezerwowania pojazdu Uber z wyprzedzeniem. Harmonogram wbudowany w najnowszą wersję aplikacji mobilnej oferuje możliwość zaplanowania podróży nawet z miesięcznym (dokładniej: 30-dniowym) wyprzedzeniem.

Marek KowalskiAktualności28 września 201620770

Amerykanie, którzy korzystają z Map Google, od kilku dni mogą cieszyć się z zupełnie nowej funkcji zaimplementowanej w aplikacji drogowej opracowanej przez wyszukiwarkowego giganta. Chodzi o wyświetlanie limitów prędkości na drodze, po której w danej chwili porusza się użytkownik. Formalnie rzecz biorąc wdrożona przez Google usługa jest na razie dostępna jedynie dla osób podróżujących samochodem po Stanach Zjednoczonych. Google nie zdradziło, kiedy - i czy w ogóle - funkcja ta pojawi się w Mapach Google użytkowanych w innych rejonach świata, w tym w Polsce. Nie musimy oglądać się jednak wyłącznie na działania programistów zespołu Map Google'a. Dzięki otwartemu API tej aplikacji, wiele innych programów korzysta z Map Google, a dzięki takiemu łączeniu funkcji również i w naszym kraju możemy otrzymywać na ekranie smartfonu powiadomienia o ograniczeniach prędkości na drodze. Wystarczy użyć Ryśka :)

Marek KowalskiAktualności26 września 20169880

Firma Ashampoo, producent wielu popularnych aplikacji desktopowych opracowanych na platformę Windows, udostępniła bezpłatnie ciekawy program, dotychczas dostępny wyłącznie jako produkt komercyjny, za który trzeba było zapłacić równowartość niemal 50 dolarów amerykańskich. Aplikacja, o której mowa to Ashampoo Home Designer Pro 3. Program jest przeznaczony dla systemów Windows, działa poprawnie zarówno w przestarzałym już XP, jak i w najnowszym Windows 10. Za pomocą tej aplikacji każdy zainteresowany będzie mógł w prosty sposób zaplanować wirtualnie wnętrze własnego (i nie tylko) lokum - domu lub mieszkania. Dzięki ciekawej oprawie graficznej i wbudowanym w program obiektom 3D gotowa wizualizacja projektu pozwoli przekonać się, czy faktycznie ten składany zestaw mebli będzie nam pasował do domu.

Marek KowalskiAktualności22 września 201611390

CERT, czyli Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe (ang. Computer Emergency Response Team), kilka dni temu opublikował doskonale opracowaną, kompleksowo ujmującą temat publikację dotyczącą zabezpieczenia najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - Windows 10. Jeżeli ktokolwiek z czytających te słowa choć trochę zajmuje się kwestią bezpieczeństwa informacji, zarządza komputerami pracującymi pod kontrolą Windows 10, czy też po prostu jest zainteresowany tematami związanymi z bezpieczeństwem oprogramowania i systemu operacyjnego oraz ewentualnie zapewnieniem możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa swojego komputera z najnowszym systemem Microsoftu, obowiązkowo powinien zapoznać się z tą publikacją.

Tomasz KurzakAktualności15 września 201611990

Microsoft udostępnił kolejną kompilację testową z gałęzi Redstone 2. Windows 10 Insider Preview build 14926 to funkcja Snooze w przeglądarce Edge oraz program Microsoft Rewards. Niestety oba rozwiązania są niedostępne dla polskich użytkowników Okienek. Będziemy mogli za to korzystać z usprawnionego logowania za pomocą PIN-u oraz poprawionego mechanizmy uaktualniania systemu operacyjnego.

Tomasz KurzakAktualności13 września 20165590

Firma Samsung udostępniła stronę internetową pozwalającą zweryfikować czy posiadany Galaxy Note 7 pochodzi z partii grożącej uszkodzeniem urządzenia. Dzięki temu każdy może szybko sprawdzić, czy używany przez niego smartfon może w najbliższej przyszłości stać się niebezpieczny dla użytkownika. Wspominana witryna jest częścią programu wymiany smartfonów - Galaxy Note7 Exchange Program.

Jakub SzczęsnyAktualności12 września 20168540

Android One to seria urządzeń certyfikowanych przez Google, które mają na celu spopularyzowanie platformy z Mountain View w krajach, gdzie rynek smartfonowy jest specyficzny – a dokładniej istnieje zapotrzebowanie na nowe technologie mobilne, lecz w niższych dużo cenach. Smartfony Android One mają być tanie, funkcjonalne i dobrze wspierane. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest; jak się okazuje, część z nich nie otrzyma aktualizacji systemu do wersji 7.0 Nougat.

Jakub SzczęsnyAktualności12 września 2016619442

Wśród miłośników nowych technologii z pewnością jest sporo podróżników, którzy chcą zapoznać się z miejscami, do których się wybierają. Okazuje się, że Google w usłudze Google Maps zamierza udostępnić sekcję Explore, w której użytkownicy będą w stanie przyjrzeć się lokalizacjom wartym odwiedzenia. 

Jakub SzczęsnyAktualności26 sierpnia 201615580

Fallout Shelter dla urządzeń mobilnych otrzymał ostatnio przeogromną aktualizację, w której dodano zupełnie nowe postacie, przedmioty oraz możliwość wykonywania zadań poza kryptą. Przy okazji tytuł pozwala na dużo bardziej komfortową grę mimo modelu Free to Play. Oznacza to, że dużo prościej jest czerpać przyjemność z gry nie płacąc za elementy Premium.

Krzysztof PojawaAktualności25 sierpnia 201610111

Od dłuższego już czasu algorytmy Google odpowiedzialne za obliczanie pozycji poszczególnych stron internetowych w wynikach wyszukiwania kładą bardzo duży nacisk na odpowiednie przygotowanie mobilnych wersji witryn. Skutkowało to między innymi znacznie niższymi pozycjami tych stron, które - nawet jeśli zawierały dobrze przygotowane, merytoryczne treści - nie miały odpowiednio zaprojektowanych i wykonanych wersji dla urządzeń przenośnych. Teraz ten nacisk będzie jeszcze większy. Witryny nie dość, że będą musiały mieć swoje wersje mobilne, to dodatkowo te ostatnie, jeśli mają zajmować wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, nie będą mogły wyświetlać nachalnych, pełnoekranowych reklam utrudniających dostęp do treści.

Jakub SzczęsnyAktualności24 sierpnia 201616050

Wydanie finalnej wersji Androida 7.0 Nougat dla Nexusów było ogromnym wydarzeniem w świecie nowych technologii. Tymczasem okazuje się, że w drodze powinna być aktualizacja dla tej wersji mobilnego systemu operacyjnego od Google. Mowa o Androidzie 7.1, który wprowadzić ma poprawki i usprawnienia.

Jakub SzczęsnyAktualności24 sierpnia 201615630

Jeżeli testowaliście wczesne wersje Androida 7.0 Nougat, mogliście zauważyć „tryb nocny”, który – jak wskazuje sama nazwa, ułatwiał i umilał pracę z urządzeniem w słabszych warunkach oświetleniowych. W finalnej wersji ta funkcja się nie pojawiła, a ci, którym się spodobała mogą odczuwać swego rodzaju niedosyt.

Jakub SzczęsnyAktualności23 sierpnia 20169170

To nie pierwszy raz, gdy Microsoft dobija targu z firmą technologiczną i wprowadza „tylnymi drzwiami” swoje aplikacje do Androida. Te, które są dostępne w sklepie Google Play są chętnie instalowane przez użytkowników, z uwagi na bardzo spójny ekosystem usług Microsoftu. Tymczasem pojawienie się ich „od nowości” na Motorolach oraz telefonach od Lenovo to kolejny krok ku realizacji polityki Microsoftu wobec konkurencji. 

Jakub SzczęsnyAktualności23 sierpnia 20165700

Facebook nie może narzekać na popularność – w dalszym ciągu jest to największa sieć społecznościowa na świecie. Musi liczyć się jednak z tym, że social media rządzą się swoimi prawami i na pewne mody trzeba reagować. Stąd właśnie pomysł na Lifestage, nieco odrażającego klona Snapchata.

Jakub SzczęsnyAktualności22 sierpnia 2016243480

Google słowa dotrzymał i stało się to, na co czekali fani Androida na całym świecie. Właśnie dobiegł moment, w którym odbywa się oficjalna premiera Androida 7.0 Nougat, który właśnie trafia na pierwsze urządzenia w aktualizacjach Over The Air. Oficjalna strona internetowa systemu operacyjnego wskazuje na urządzenia, które jako pierwsze będą mogły przejść proces aktualizacji.

Tomasz KurzakAktualności19 sierpnia 20168100

Wyszukiwarkowy potent nie ustaje w pracach nad głębszą integracją swojego asystenta głosowego z Androidem. Najnowszy pomysł dotyczy przeznaczonej dla tego mobilnego systemu operacyjnego przeglądarki Google Chrome, która na nowej karcie wyświetla karty z Google Now.

Jakub SzczęsnyAktualności18 sierpnia 20165710

W maju, podczas brawurowej konferencji Google, która odbiła się szerokim echem w świecie nowych technologii zaprezentowano dwa komunikatory – Allo i Duo. Ten pierwszy skupia się głównie na wiadomościach tekstowych, drugi zaś jest „klonem” iOS-owego FaceTime’a, oferując wideorozmowy. Zabrakło jedynie trybu „tylko audio” i ten, według słów pracownika firmy ma pojawić się już niebawem.

Jakub SzczęsnyAktualności18 sierpnia 20168000

Cyanogenmod w opinii wielu tzw. „power userów” to genialna modyfikacja Androida, która nie tylko wprowadza do platformy sporo nowych funkcji, ale ofiaruje również „drugie życie” często nawet wysłużonej słuchawce. Okazuje się jednak, że popularność specyficznego oprogramowania opartego na Androidzie nie była dotąd precyzyjnie określana, zwłaszcza w oficjalnych wystąpieniach osób odpowiedzialnych za ten projekt. 

Tomasz KurzakAktualności18 sierpnia 20166870

No oficjalnym blogu Microsoftu pojawił się wpis informujący o wydaniu kolejnej kompilacji testowej przeznaczonej dla uczestników programu Windows Insider. Windows 10 Insider Preview build 14905 to już druga wersja rozwojowa z gałęzi Redstone 2, jednak i ona nie przynosi ze sobą nowych funkcji.

Jakub SzczęsnyAktualności17 sierpnia 201630840

Rozwój Androida to nie tylko zmiany kosmetyczne, ale również porządne szlify pod maską. Android 7.0 Nougat ma otrzymać sporo usprawnień dla swoich dwóch kluczowych projektów - Doze oraz Svelte, które stoją na straży energooszczędności i odpowiedniego zarządzania wydajnością urządzenia.

 

Tomasz KurzakAktualności16 sierpnia 20163950

W czasie tegorocznej edycji konferencji I/O, ku zdziwieniu wszystkich Google zaprezentowało dwa nowe komunikatory internetowe - Allo i Duo. Ta druga przeznaczona jest do rozmów wideo i powoli trafia do pierwszych użytkowników, jednak dla wszystkich dostępna będzie dopiero za kilka dni.

Tomasz KurzakAktualności12 sierpnia 20168980

Jak wynika z sierpniowego raportu przedstawionego przez firmę Cloud Technologies, polscy internauci zablokowali 42% reklam wyświetlanych na stronach internetowych. Tak wysoki wynik stawia nas na pierwszym miejscu w światowym rankingu państw, których mieszkańcy blokują w internecie treści sponsorowane.

Tomasz KurzakAktualności11 sierpnia 20167210

Przed nami kolejny smutny akt dogorywania niegdyś bardzo popularnej wtyczki multimedialnej Flash Player. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już we wrześniu przeglądarka Chrome w wersji 53 będzie blokować na stronach internetowych wszystkie elementy wykorzystujące rozwiązanie firmy Adobe. 

Tomasz KurzakAktualności9 sierpnia 201610820

Z niepotwierdzonych dotąd przez Microsoft informacji krążących w internecie wynika, że jeszcze przed końcem tego tygodnia uczestnicy programu Windows Insider będą mogli pobrać i zainstalować pierwszą kompilację testową Windows 10 z gałęzi Redstone 2. Wersja oznaczona numerem 14901 ma być już testowana w Redmond.

Tomasz KurzakAktualności8 sierpnia 20163321

Hackerzy w bardzo wyrafinowany sposób atakują osoby, które wybrały się do Rio de Janeiro. Największym zagrożeniem dla kibiców sportowych tegorocznych igrzysk olimpijskich są fałszywe sieci WiFi oraz takie, które są w stanie odszyfrować bezpieczną transmisję SSL, co pozwala na przechwytywanie danych użytkowników.

Tomasz KurzakAktualności3 sierpnia 20163280

Popularny serwis społecznościowy Instagram doczekał się aktualizacji. Dodaje ona nową funkcję - Stories, czyli historie składające się ze zdjęć zrobionych przez użytkownika konkretnego dnia. Tak stworzone materiały dostępne są jedynie przez 24 godziny. Brzmi znajomo? Tak, Instagram próbuje wzorować się na Snapchacie.

Krzysztof PojawaAktualności1 sierpnia 2016373520

Kilka dni temu zakończyła się oficjalna promocja umożliwiająca każdemu posiadaczowi legalnego Windowsa w wersji 7 lub 8.1 darmową aktualizację systemu do najnowszego wydania, czyli Windows 10. Jak się okazuje, darmowa aktualizacja systemu wciąż jednak jest możliwa i choć technicznie każdy może z niej skorzystać, to od strony formalnej nie jest to już takie jednoznaczne.

Tomasz KurzakAktualności29 lipca 20164230

Aplikacja Prisma na Androida zadebiutowała na początku tego tygodnia. Okazuje się, że to nie jedyna nowość jaką szykują dla nas twórcy programu - firma Prisma Labs. Serwis Bloomberg donosi, że Prisma już niedługo pozwoli na edycję materiałów wideo.

Tomasz KurzakAktualności26 lipca 20166470

Od kilku dni w internecie pełno sprzecznych informacji na temat przyszłości mobilnych systemów operacyjnych CyanogenMod, Cyanogen OS oraz tego, że ich producent - Cyanogen Inc. - skupi się teraz na tworzeniu aplikacji. Niestety część tych rewelacji jest nieprawdziwa, co potwierdził niedawno Steve Kondik - współzałożyciel Cyanogen Inc.

Tomasz KurzakAktualności26 lipca 20168470

Dziś rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Przez tę ogromną imprezę przewinie się bardzo duża liczba osób, a towarzyszące jej spotkania rozsiane są po całym Krakowie i jego okolicach. Zapanować nad tymi wszystkimi może pomóc oficjalna aplikacja Pielgrzym, czyli program ŚDM w Twoim smartfonie.

Tomasz KurzakAktualności22 lipca 201610270

Jeden z najlepszych ekranów domowych dla systemu Android doczekał się właśnie dużego uaktualnienia. Action Launcher 3.8.1 to przede wszystkim aktualizacja kodu źródłowego, integracja z Google Now oraz dużo mniejszych zmian, dzięki którym aplikacja jest jeszcze atrakcyjniejsza. 

Krzysztof PojawaAktualności21 lipca 201640000

Niesamowita popularność gry Pokemon GO to pożywka dla wszelkiej maści oszustów. O wyłudzaniu haseł do Gmaila metodą na Pokemony już pisaliśmy, okazało się jednak, że to dopiero początek wykorzystywania Pokemonów w celu zdobycia Waszych danych czy - jak w przypadku, który opisujemy - pieniędzy. W sieci zaczęły pojawiać się, a będzie ich coraz więcej, strony obiecujące Wam pakiet trenera Pokemon GO, czy dające możliwość wygrania opaski Pokemon GO Plus. Jeśli traficie na jedną z takich stron, pamiętajcie - to jest oszustwo, mające na celu wyłącznie skłonić Was do zasubskrybowania płatnej usługi sms, która z Pokemonami nie ma kompletnie nic wspólnego.

Tomasz KurzakAktualności19 lipca 201618930

Microsoft udostępnił kolejną rozwojową kompilację Windows 10 Insider Preview build 14393. Jak zawsze przeznaczona ona jest dla uczestników programu Windows Insider i w związku z mającą odbyć się już za dwa tygodnie premiera dużej aktualizacji Anniversary Update, nie oferuje nowych funkcji - naprawia jedynie ostatnie występujące błędy.

Tomasz KurzakAktualności18 lipca 20163040

Netflix przygotował ciekawą funkcję dla wszystkich miłośników oglądania seriali online korzystających z tej amerykańskiej usługi. Dzięki flixtape każdy z nich będzie mógł stworzyć własne listy odtwarzania zawierające podzielone tematycznie, lub nie, materiały wideo. Takimi kolekcjami oczywiście można podzielić się ze znajomymi i nie tylko.

Tomasz KurzakAktualności15 lipca 20168760

Grupa hakerska Pravyy Sector, odpowiedzialna za kradzież danych klientów Netii, tym razem poinformowała, że jest w posiadaniu tajnych dokumentów pochodzących z polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Jednak mające to potwierdzać udostępnione pliki sugerują, że jest to jedynie oszustwo.

Tomasz KurzakAktualności14 lipca 201622691

Firma Google zdecydowała się na udostępnienie swojej klawiatury ekranowej przeznaczonej dla Androida 7.0 Nougat jeszcze przed oficjalną premierą tego mobilnego systemu operacyjnego. Dostępna do niedawna jedynie w kompilacji testowej Android N Developer Preview Klawiatura Google w wersji 5.1 trafiła dziś do sklepu Google Play.

Tomasz KurzakAktualności14 lipca 201648500

Osoby, które tęsknią za widżetami dla pulpitu zaprezentowanymi wraz z premierą Windows Vista mogą skorzystać z aplikacji Rainmeter i przygotowanej dla niej skórki Win10 Widgets. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest wyświetlanie na ekranie komputerów z Windows 10 kilka przydatnych informacji.

Tomasz KurzakAktualności14 lipca 20169210

W dobie bardzo szybkich łącz internetowych oraz sprzętu zdolnego do wyświetlania materiałów wideo w bardzo wysokiej jakości 4K, spora część abonentów Netflixa ogląda filmy i seriale dużo niższej jakości - 720p. Microsoft zdecydował się na upublicznienie dokumentu popularnej usługi strumieniowania wideo, z którego wynika, że na systemach operacyjnych Windows jedynie przeglądarki Edge i Internet Explorer są w stanie zaoferować użytkownikom jakość FullHD (1080p).

Tomasz KurzakAktualności13 lipca 201614180

Pokemon GO to gra mobilna, która ostatnimi czasy bije rekordy popularności. Na tym wzięciu skorzystać chcą także oszuści, który nakłaniają na forach, portalach społecznościowych, a także aukcyjnych do wyjawiania danych służących do logowania w poczcie Gmail.

Tomasz KurzakAktualności13 lipca 2016629370

Firma Google nie podała dotąd oficjalnej daty premiery najnowszego mobilnego systemu operacyjnego. Androida 7.0 Nougat miał zadebiutować już tego lata i wygląda na to, że wyszukiwarkowemu potentatowi uda się dotrzymać terminu. Tak przynajmniej wynika z informacji opublikowanych przez kanadyjskiego operatora komórkowego Rogers.

Tomasz KurzakAktualności13 lipca 20163550

Najnowsza, powoli trafiająca na urządzenia użytkowników wersja komunikatora Hangouts została wzbogacona o nową funkcję - możliwość nagrywania i przesyłania filmów. Google bardzo długo zwlekało z dodaniem takiej możliwości i co więcej, wraz z kolejnymi aplikacjami do konwersacji tekstowych i wideo robi coraz większe zamieszanie w głowach użytkowników.

Tomasz KurzakAktualności8 lipca 201615842

Wygląda na to, że prace nad aktualizacją Anniversary Update dobiegły niemal końca. Przykładem na to jest udostępniona właśnie uczestnikom programu Windows Insider kompilacja testowa Windows 10 Insider Preview build 14383, która ponownie zawiera wyłącznie poprawki błędów i nie oferuje nowych funkcji i rozwiązań.

Tomasz KurzakAktualności4 lipca 20168640

Publikowane co miesiąc wyniki ankiety użytkowników cyfrowej platformy dystrybucji gier - Steam - nie pozostawiają złudzeń. Windows 10 jest najpopularniejszym systemem operacyjnym wśród graczy. Jeszcze tego lata ponad 50% osób korzystających z usługi Valve będzie miała zainstalowaną na swoim komputerze Dziesiątkę.

Tomasz KurzakAktualności1 lipca 201658490

Firma Google ujawniła oficjalną nazwę najnowszej odsłony swojego mobilnego systemu operacyjnego. Internauci z całego świata uznali, że Android 7.0 powinien nazywać się Nougat i wyszukiwarkowy potentat zgodnie z zapowiedzią przystał na propozycję społeczności. Najnowsza odsłona Robocika zadebiutuje najprawdopodobniej jesienią i przyniesie ponad 200 nowych funkcji.

Tomasz KurzakAktualności1 lipca 201628640

Zaledwie dwa dni po udostępnieniu kompilacji testowej oznaczonej numerem 14376, Microsoft zdecydował się na wydanie kolejnej. Windows 10 Insider Preview build 14379 nie dodaje nowych funkcji do systemu operacyjnego i rozprawia się jedynie z kilkoma błędami. Przypominamy jednocześnie, że darmową aktualizację do Windows 10 można zrobić tylko do 29 lipca.

Tomasz KurzakAktualności30 czerwca 20164890

Firma AMD udostępniła kolejną wersję sterowników przeznaczonych dla kart graficznych z serii Radeon. Oprogramowanie Radeon Software Crimson 16.6.2 przeznaczone jest dla debiutujących wczoraj akceleratorów RX 480 i wcześniejszych, a największą zaprezentowaną nowością jest narzędzie WattMan służące do podkręcania najnowszych kart graficznych autorstwa czerwonych.

Tomasz KurzakAktualności29 czerwca 20164560

Już niedługo bezpośrednio w wynikach wyszukiwarki Google znajdziemy tekst piosenki. Będzie to możliwe dzięki umowie podpisanej pomiędzy gigantem z Mountain View oraz kanadyjską firmą LyricFind. Słowa utworów zostaną także dodane do usługi Muzyka Google Play, ale w tej chwili nie wiadomo w jakiej postaci.

Tomasz KurzakAktualności29 czerwca 201619710

Za pośrednictwem oficjalnego blogu Microsoft poinformował o udostępnieniu kolejnej kompilacji testowej Windows 10 Insider Preview build 14376. Najprawdopodobniej w wyniku błędu poznaliśmy także datę debiutu dużej aktualizacji dla najnowszego systemu operacyjnego rodem z Redmond. Anniversary Update ma zostać wydany 2. sierpnia.

Tomasz KurzakAktualności24 czerwca 20169430

Na oficjalnym blogu Youtube poinformowano, że już niedługo wszyscy użytkownicy serwisu będą mogli strumieniować materiały wideo za pośrednictwem smarftownów z zainstalowanym Androidem. Google w ten sposób chce nawiązać walkę z takimi usługami, jak coraz popularniejszy Periscope, czy portal społecznościowy Facebook.

Tomasz KurzakAktualności21 czerwca 20164840

Dzięki udostępnionej właśnie funkcji zintegrowanej z mechanizmem reklam publikowanych w najpopularniejszym portalu społecznościowym na świecie, Mark Zuckerberg będzie w stanie sprawdzić kiedy i czy wybrałeś się do sklepu. Facebook zarzeka się, że wszystkie zbierane dane będą anonimowe, ale wydaje się, że pazerność portalu na informacje o jego użytkownikach sięga nowego poziomu.

Tomasz KurzakAktualności17 czerwca 20168790

Trochę ponad 3 miesiące od udostępnienia mechanizmu blokującego reklamy w biurkowej wersji przeglądarki Opera, także mobilny wariant doczekał się tej funkcji. Od dziś mogą korzystać z niej użytkownicy Opery, a także Opery Mini na smartfonach i tabletach z Androidem, iOS oraz Windows Phone.

Tomasz KurzakAktualności15 czerwca 20168650

W sklepie Google Play pojawiła się darmowa gra sygnowana nazwiskiem naszego obecnie najlepszego piłkarza - Roberta Lewandowskiego. Lewandowski: Euro Star 2016 to produkcja przeznaczona dla tych, którzy w przerwach między meczami Euro 2016 chcą wejść w rolę Lewego i ćwiczyć efektowne triki na ekranach smartfonów i tabletów z Androidem.

Tomasz KurzakAktualności15 czerwca 20169700

Tydzień po wydaniu kompilacji oznaczonej numerem 14361, Microsoft poinformował o udostępnieniu kolejnej wersji westowej - Windows 10 Insider Preview build 14366. Przybliża ona uczestników programu Windows Insider do debiutu aktualizacji Anniversary Update, jednak liczba nowości jest skromna i ogranicza się do uaktualnienia aplikacji Sklep oraz przeznaczonego dla przeglądarki Edge dodatku Office Online.

Tomasz KurzakAktualności13 czerwca 20164740

Portal Zaufana Trzecia Strona poinformował dziś, że dane ponad 2,5 miliona Polaków korzystających z niedziałającego już serwisu iMesh wpadły w ręce hakerów. Tym razem na panikę jest już za późno, bo kradzież danych miała miejsce we wrześniu 2013 r., ale dopiero teraz dowiadujemy się o tym.

Tomasz KurzakAktualności8 czerwca 201611970

Microsoft udostępnił dziś uczestnikom programu testowego Windows Insider kolejną kompilację rozwojową swojego najnowszego systemu operacyjnego dla PC oraz smartfonów. Wśród nowości wymienionych na oficjalnym blogu firmy z Redmond znaleźć można dodatek LastPass dla przeglądarki Edge, kolejne usprawnienia Windows Ink, a także wiele innych ulepszeń.

Tomasz KurzakAktualności7 czerwca 20162580

Najpopularniejszy portal społecznościowy w internecie pracuje z firmą Blizzard nad rozwiązaniem mającym być konkurencją dla serwisów Twitch oraz YouTube Gaming. Dzięki rozwijanej nowości pozwalającej na strumieniowanie gier, już niedługo obejrzysz na Facebooku jak znajomi graja w Overwatch.

Tomasz KurzakAktualności2 czerwca 201610711

Twórcy najnowszej na rynku przeglądarek internetowych aplikacji zaprezentowali dziś jej kolejną odsłonę. Vivaldi 1.2 to stabilna wersja programu, który aspiruje do tytuły przeznaczonego dla profesjonalistów narzędzia do przeglądania internetu. Najnowszy wariant aplikacji to wiele usprawnień takich, jak możliwość tworzenia oraz edytowania gestów myszy, usprawnienia kart, czy nowe skróty klawiszowe.

Tomasz KurzakAktualności31 maja 201619490

YouTube próbuje walczyć z nielegalnym pobieraniem plików z serwisu. Lub stwarza tylko takie pozory. Na celownik prawników najpopularniejszego serwisu trafiła strona TubeNinja, która pozwala w łatwy sposób zapisywać na dyskach twardych filmy i muzykę zamieszczane w YouTube.

Tomasz KurzakAktualności30 maja 201611390

Okazuje się, że możliwość strumieniowania gier z Xbox One na komputery PC to dla Microsoftu za mało. Wszystko wskazuje na to, że na targach E3 zaprezentowana zostanie funkcja umożliwiająca streamingu gier z konsoli na smartfony działające pod kontrolą Windows 10 Mobile.