partner serwisu

avast! Free Antivirus 2015.10.2.2215.880

Pobierz
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
143 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware home
Liczba pobrań:
311863
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Avast! Free Antivirus to jeden z lepszych darmowych programów antywirusowych, zabezpieczający komputer przed różnego rodzaju wirusami komputerowymi i złośliwymi programami.

Aplikacja broni nasz komputer podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak przeglądanie internetu czy sprawdzanie poczty elektronicznej, kiedy to mało kto myśli o mogącym na niego czyhać zagrożeniu. Ochrona ma miejsce w czasie rzeczywistym (jest to tzw. ochrona rezydentna) – program na bieżąco monitoruje aktywność systemu (skanowane są np. ładowane akurat biblioteki .DLL, wykonywane skrypty czy też różne obiekty z zewnętrznych nośników, uruchamiające się automatycznie) i powiadamia nas natychmiast, gdy tylko wykryje zagrożenie. Korzystając ze stale aktualizowanej bazy wirusów, radzi sobie z różnymi typami szkodliwych programów: wirusami komputerowymi, trojanami, rootkitami, maleware oraz wieloma innymi internetowymi niebezpieczeństwami. Warto dodać, że skanowanie obejmuje także pliki skompresowane (można zdefiniować, czy w przypadku zainfekowania jednego z elementów archiwum avast! ma usuwać tylko ten jeden obiekt, czy całe archiwum). Bardzo dobry silnik antywirusowy i anti-spyware sprawiają, że nasz komputer jest bezpieczny. Oczywiście jeśli ktoś nie chce popaść w przesadę, może w ustawieniach wybrać aplikacje czy też strony WWW, które są „zaufane” i nie będą podlegały skanowaniu.

Skanowanie systemu można wykonać w dowolnym momencie, dowolnie definiując jego ustawienia. Do wyboru mamy m.in. szybkie skanowanie, skanowanie nośników wymiennych, a także skanowanie wykonywane podczas uruchamiania systemu. Dla każdego z nich można zastosować inne opcje, np. skanowanie podczas uruchamiania systemu może dotyczyć programów z grupy Autostart, zaś pełne skanowanie obejmie wszystkie zainstalowane dyski twarde. Niektóre z groźnych plików mogą zostać umieszczone w specjalnym katalogu „Kwarantanna”. Można z nich wówczas normalnie korzystać, bez obaw o dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Wielkość tego folderu dowolnie określić.

avast! free antivirus

Aplikacja, oprócz skanowania w poszukiwaniu wirusów, oferuje też inne narzędzi, dbające o bezpieczeństwo naszego komputera. Jedną z nich jest funkcja „Software Updater”, wykrywająca, czy w naszym systemie zostały zainstalowane najnowsze wersje poszczególnych programów. Jeśli tak nie jest, zostanie nam zaproponowana ich aktualizacja. Innym narzędziem jest „SecureLine”, zabezpieczająca nasze połączenie z internetem i zapewniająca nam jego anonimowość. Przydatnymi dla niektórych osób mogą być funkcje „Czyszczenie przeglądarki”, usuwające różne niepotrzebne rozszerzenia (m.in. paski narzędzi, chętnie instalujące się wraz z wieloma różnymi aplikacjami) oraz „AccessAnywhere” pozwalające na zdalną kontrolę komputera z dowolnego miejsca, gdzie istnieje połączenie z internetem. W przypadku braku połączenia z siecią lub korzystaniem z komputera, który nie posiada zainstalowanego oprogramowania antywirusowego, można skorzystać z opcji utworzenia dysku ratunkowego na CD lub USB, którego można użyć w trybie offline do skanowania oraz wyczyszczenia komputera ze znajdujących się na nim zagrożeń.

Uwaga: okres testowy wynosi 30 dni, w celu jego przedłużenia wymagana jest bezpłatna rejestracja na stronie producenta.

ernestandrzej4
2014.11.28, 22:18
avast
(wersja: 2015 10.0.2206.692)
Nie ma lepszej ochrony. Ja już jestem przez avast chroniony przez parę lat i nigdy nie narzekałem...
2011.06.16, 18:41
Dobry, czy nie dobry? Pytają wszyscy
(wersja: 6.0.1125)
Avast! to jeden z najbardziej popularnych programów antywirusowych na rynku. Ma zarówno swoich wielbicieli, jak i przeciwników. Program jest jednak zdecydowanie warty uwagi ponieważ:
+sygnatury wirusów są aktualizowane kilka razy dziennie
+nie obciąża za mocno systemu
+Posiada piaskownicę (Sandbox), dzięki której możemy uruchomić programy w izolowanym środowisku, jeżeli nie jesteśmy pewni co instalujemy
+testy w internecie wykazują, iż jego skuteczność jest wysoka
W zasadzie jedyną wadą jak dla mnie jest to, że program wykazuje się dużą ilością tak zwanych false positives, czyli nic innego, niż fałszywe alarmy. Program jest nadwrażliwy i... Czasem potrafi znaleźć wirusy we własnym folderze!

Nie mniej jednak zdecydowanie polecam ten program, za darmo nie można oczekiwać niczego więcej.
2011.04.29, 09:02
Przyzwoity program do tego darmowy
(wersja: 6.0.1091)
Skutecznie chroni komputer i praktycznie możemy o nim zapomnieć nie bombarduje nas ciągłymi komunikatami. Prosiłbym o uzasadnienie wypowiedzi „Wielgi” ?
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.