partner serwisu

Mozilla Firefox 10.0

Najnowsza wersja:Mozilla Firefox 37.0.1
Pobierz
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
15,1 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
1159957
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Znana i lubiana przeglądarka Firefox jest teraz bezpieczniejsza i szybsza. Ma także nowe możliwości, które odmienią sposób, w jaki korzystasz z Internetu.

Podstawowa funkcjonalność przeglądarki może być zwiększana poprzez instalowanie setek dodatków tworzonych przez użytkowników, co pozwoli dostosować Firefoxa do swoich potrzeb. Dzięki tematom i motywom użytkownik ma możliwość personalizacji wyglądu przeglądarki, co sprawia że każda instalacja może wyglądać inaczej. Aplikacja jest bardzo często aktualizowana, z dużym naciskiem na kwestie bezpieczeństwa - wszelkie zgłoszone przez użytkowników dziury narażające na niebezpieczeństwo przy przeglądaniu stron internetowych są traktowane przez twórców poważnie i szybko usuwane.

Programiści Mozzilli zapewniają, że 8-ma odsłona programu zużywa od 20 do 50% mniej pamięci niż dotychczas oraz ogranicza wycieki pamięci w silniku Javascript. Zamykanie kart od razu zwalnia zajmowaną przez nie pamięci, co zdecydowanie wpływa na ilość zasobów używanych przez program. Zmieniono również pasek adresowy, tak by łatwiej było zauważyć fałszywe strony, podszywające się pod inne, znane witryny. Kolejne zmiany dotknęły synchronizację ulubionych oraz haseł - jest ona teraz przeprowadzana częściej niż dotychczas. Użytkownicy systemu Windows otrzymali jeszcze jedną nowość, czyli sprzętowe przyspieszeni stron internetowych korzystających z HTML5 Canvas. Zmiany dotknęły również sposobu w jaki są obsługiwane nieoficjalne dodatki, by jeszcze bardziej zabezpieczyć użytkownika przez problemami z bezpieczeństwem.

Wersja 9 przynosi jedną, ale za to bardzo istotną nowość. Tak zmodyfikowano silnik JavaScript, że wydajność w przetwarzaniu skryptów może w niektórych przypadkach wzrosnąć aż o 1/3. Poza tym otrzymujemy poprawki w obsłudze HTML5, CSS, MathML i błędów dostrzeżonych w poprzedniej wersji programu.

Mozilla Firefox

2014.12.12, 08:36
Dobra przeglądarka
(wersja: 34.0.5)
Dobra przeglądarka, używam na co dzień, zamiennie z Chrome. Chociaż trzeba przyznać, że w pracy i przy kilkunastu otwartych kartach potrafi się czasem wykrzaczyć.
pobierzor
2014.09.06, 13:46
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2014.09.17, 13:33): Link do cracków
2014.02.14, 18:38
fajna ale ma braki
(wersja: 27.0.1)
zalety:
-super wygląd
-super działanie z każdą stroną internetową
-super wsparcie przez antywirusy
-mnóstwo dodatków fajnych i ich niezawodność działania
wady:
-kiepska synchroniazacja zakładek i haseł
-zbyt długie ładowanie się stron na wolnym internecie czyli jak kilka stron sie na raz laduje trzeba z godzine czekac zanim sie takie strony zaladuje przy szybkości internetu 64kbit/s
-duże obciązenie systemu szczególnie w netbookach

czyli moja sugestia jest taka:
gdy zrobi firefox coś na kształt tego co jest w operze czyli dawniej opera turbo a teraz off-road

dlatego z opery korzystam bo na wolnym internecie sobie radzi dobrze
Edytowane przez autora (2014.02.14, 18:40)
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.