partner serwisu

Google Chrome 41.0.2272.76

Pobierz
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
800 KB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
386794
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Szybka, bardzo prosta w obsłudze i zdobywająca sobie coraz więcej zwolenników na całym świecie przeglądarka WWW od Google.

Interfejs aplikacji jest bardzo minimalistyczny, dzięki czemu żadne niepotrzebne dodatki czy paski nie zasłaniają widoku otwartej aktualnie strony WWW (choć w razie potrzeby do wszystkich ważnych poleceń ma się łatwy i szybki dostęp). Całość działa bardzo lekko i sprawnie, nie angażując do tego wielkich zasobów sprzętowych, co jest niewątpliwym plusem.

Silnik Webkit oraz wydajny silnik JavaScript V8, użyte w przeglądarce, sprawiają, że należy ona do bardzo wydajnych. Potwierdzają to liczne testy, w których bardzo często przeglądarka Google zajmowała pierwsze miejsce.

Zaletą aplikacji jest to nie tylko wydajność, zwłaszcza w zakresie wykonywania kodu skryptowego umieszczonego na wielu witrynach, ale także stabilność. Zawdzięczamy ją temu, że każda strona umieszczona na odrębnej zakładce lub w kolejnym oknie programu jest uruchamiana jako niezależny proces chrome. Dzięki temu błędy w działaniu powodujące niestabilność przeglądarki nie powodują jej zawieszenia lecz co najwyżej do zamknięcia pojedynczego okna/karty. Uruchamianie wielu procesów sprawia też, że Chrome bardzo dobrze pracuje na procesorach wielordzeniowych, w pełni wykorzystując ich możliwości.

Miłym dodatkiem jest wbudowana obsługa Flash-a oraz przeglądarka plików .PDF, które są na bieżąco, w sposób niewidoczny dla użytkownika, aktualizowane. Dzięki temu nie trzeba martwić się koniecznością instalowania dodatkowych wtyczek, by móc przeglądać niektóre z internetowych treści.

Kolejnym plusem jest integracja z mobilną wersją Chrome’a. Pozwala to korzystanie z tych samych zakładek zarówno na komputerze, jak i w telefonie czy na tablecie (na których można dodawać nowe zakładki, które będą dostępne także dla przeglądarki desktopowej). Jeśli chcemy, możemy włączyć opcję, która umożliwia kontynuację sesji przeglądania po jej zakończeniu na innym urządzeniu (także mobilnym). Dzięki temu nie będzie konieczności wyszukiwania i ponownego otwierania otwartych stron internetowych. W przypadku przesiadki na Chrome’a z innej przeglądarki możemy bez trudu zaimportować zakładki, w których korzystaliśmy wcześniej.

Funkcjonalność aplikacji może być rozbudowywana dzięki licznym rozszerzeniom, dodającym różnorodne funkcje. Może to być np. możliwość pobierania strumieniowego wideo ze stron WWW, wyświetlanie na żywo wyników meczy, sprawdzanie poczty, dodanie funkcji budzika czy też pomoc w nauce obcojęzycznych słówek. Dostęp do rozszerzeń mamy z menu przeglądarki, przez co szybko możemy odnaleźć wśród dostępnych takie, które będą nam potrzebne. Z tego miejsca można też pobrać liczne motywy, zmieniające wygląd Chorme’a, dostosowując go do naszych upodobań.

Google Chrome - screen

Wśród przydatnych możliwości aplikacji znajduje się funkcja blokowania wyskakujących okien, automatyczne uzupełnianie formularzy, zapamiętywanie haseł użytkownika, sprawdzanie pisowni dla wybranego języka, a także otwieranie stron w trybie incognito, który nie zapisuje historii przeglądania ani nie pobiera plików cookies, usuwając je zaraz po zamknięciu przeglądarki, dzięki czemu nasze surfowanie po sieci nie pozostawia po sobie śladów. W przypadku przeglądania stron obcojęzycznych, Chrome pozwala na przetłumaczenie strony w bardzo szybki sposób (choć należy pamiętać o tym, że nie jest ono do końca doskonałe).

Warto dodać, że kod na którym zbudowano tą przeglądarkę, będzie także jednym z głównych składników przygotowywanego przez Google systemu operacyjnego Google Chrome OS.

2013.11.03, 15:00
Polecam
(wersja: 30.0.1599.101)
Korzystam od lat i jestem zadowolony, chociaż ostatnio java flash mi coś padała.
2013.03.15, 19:19
zapytanie
(wersja: 25.0.1364.172)
nie moge zainstalowac google chrom brak danych o uzytkowniku co to jest?
2012.08.01, 19:16
NIE POBIERAĆ - DZIĘK NA YOU TUBE NIE DZIAŁA !!
(wersja: 21.0.1180.60)
NIE POLEACM , na najnowszej wersji nie działa dźwięk w przeglądarce
ijido
2015.02.12, 17:28
Coraz bardziej jestem poirytowany działaniem Chrome.
Najgorsza z opcji jaka działa i nie można się jej pozbyć to automatyczne odświeżanie strony która była otwarta w którejś kolejnej karcie. Najgorzej, że jak pisze się coś i wyjdzie się do innego okna np. wyszukać dane to może się okazać ze otwarcie zakładki spowoduje przeładowanie strony i utratę tego co wpisywaliśmy. Tragedia i żenada. Na Androidzie w Chrome to samo jest i jeszcze bardziej irytujące.
I nikt nie umie tej gównianej funkcji wyłączyć.