partner serwisu

Arena 2.0.1

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
18,5 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
1406
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Nakładką będąca graficznym interfejsem użytkownika dla wielu silników szachowych, umożliwiająca korzystanie w nich w wygodny sposób. Czasami program z wybranym silnikiem szachowym wykorzystywany jest jako benchmark.

Arena jest kompatybilna z protokołem Winboard I, II i protokołem UCI I, II co pozwala na używanie wszystkich silników szachowych, które obsługują te protokoły. Aktualna ilość obsługiwanych silników wynosi 250 - niektóre z nich nie są wyzwaniem, niektóre będą twardym orzechem do zgryzienia, cześć z nich pozwoli dopasować swoją siłę do umiejętności użytkownika. Arena oferuje możliwość gry z żywym przeciwnikiem przez internet, lub lokalnie z sztuczną inteligencją reprezentowaną przez wybrany silnik. Na bieżąco są podawane wszelkie informacje na temat procesu myślenia wybranego silnika, nie zabrakło również wyświetlania otwarć, książek zawierających otwarcia wraz z opisami, analizy aktualnego stanu na szachownicy i wielu innych przydatnych elementów. Cała szachownica jest bardzo dobrze przedstawiona, wszystkie ruchy pionów animowane, by można było wygodnie śledzić rozgrywkę. Jeśli ktoś woli przesuwać prawdziwe piony nic nie stoi na przeszkodzie by podłączyć do komputera elektroniczną szachownicę (DGT Chessboard), wyłączyć monitor i rozegrać bez wspomagania programu partię z wybranym silnikiem szachowym.

Elementy w pakiecie: silniki UCI partnerów AnMon 5.6, Dragon 4.6, Hermann 2.4, Nejmet 3.07, ProDeo 1.5, Ruffian 1.05, Rybka 2.2 free, SOS 5.1 for Arena i Spike 1.2; flagi narodowe, ELOStat 1.3, Speedtest 1.0.2, pliki pomocy, anonse ruchów, baza PGN od Olivier DEVILLE, mini book Titus 2.4 i Little Mainbook od Harry Schnapp.

Uwaga: drugi link prowadzi do wersji przenośnej, bez instalacji, zawierającej następujące elementy: silnik SOS, mini book Titus 2.4, EloStat 1.3, Speedtest 1.0.2.

 

Arena

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.